Boží muka

Boží muka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326818/mid_bozi-muka-cQ1-326818.jpg 4 171 25

Boží muka (1917) je soubor novel, první samostatné dílo Karla Čapka. Autor soustředil pozornost na věci zdánlivě se vymykající lidskému rozumu. Novely jsou v nejednom případě inspirovány válečnými událostmi.

Melanka
31.07.2017 4 z 5

Je potřeba se hodně soustředit, aby čtenáři neunikalo, co Čapek říká. K téhle knížce se už asi nevrátím.

holkaslebkou
30.06.2017 5 z 5

Čapkovým knihám jsem dlouho nemohla přijít na chuť - na gymplu jsem nechápala všeobecné nadšení z antiutopických dramat a románů, jinak tomu nebylo ani první rok na bohemistice. Postupně se mi ale začal dostávat pod kůži - nenápadně.

Jeho díla o relativitě lidského poznání (noetická trilogie Hordubal, Povětroň a Obyčejný život + román Život a dílo skladatele Foltýna) mám v hlavě už nějakou dobu. Jsou to knihy nadčasové, moderní (podobnost: Coetzee - Zrání, Roth - Druhý život). A zamilovala jsem si je.
Do stejné kategorie (ačkoliv ranější) řadím i povídky ze souboru Boží muka - to je Čapek, který mne zasáhl...

Liana
18.01.2015 2 z 5

Kniha ma neoslovila tak, ako som čakala. Bolo to dosť náročné čítanie a asi treba mať na ňu tú správnu náladu.

Rup
04.10.2013 3 z 5

Velmi náročné psychologické čtení. I když se se závěry vyplývajícími z příběhů mohu ztotožnit, připadají mi povídky (novely), oproti dramatům, až zbytečně rozvláčné.

WEIL
15.08.2011 4 z 5

Rád jsem si v té knize četl jako dospívající, rád i jako dospělejší a rád i nyní.