Ztracená naděje

Ztracená naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197039/bmid_bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4 1502 288

Bez naděje série

< 2. díl

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Losing Hope , 2013

FejKýý
08.03.2023 4 z 5

Opět to bylo krásné. Prostě Colleen. Samozřejmě Bez naděje se mi líbilo víc a člověk by tou knihou opravdu měl začít. Tady to bylo rychlejší a stručně řečeno, což chápu, prostě z pohledu kluka. Ale jsem ráda, že jsem viděla teď i do jeho myšlenek a jak se popral on sám, se vším, co se mu v životě stalo. A už i víme proč se mu říkalo příjmením, konečně to bylo vysvětleno.

Janaves
26.02.2023 5 z 5

Přečteno za dva dny. Hezké, dojemné.

simca9342
18.02.2023 5 z 5

Hodnocení duologie: Příběh zároveň z pohledu Sky a teď z pohledu Deana se skvěle doplňuje a těsně po zkouškách se mi už jako dospělé dobře četl. Z ohledem na téma už moc dobře ne... Jak Sky tak Dean zažili v životě hodně špatněho až tragického, ale právě to je dá dohromady. Příběh ve stylu Stanislava Rudolfa a Lanczové. Pěkně napsáno.

Kanimůra2
14.02.2023 3 z 5

Asi nemám zrovna období na romantickou knihu. Za mě ne

mfajmanova
03.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale tím, že jsem předem víceméně znala pointu z předchozího dílu, mě to tak nebavilo.

Baaja
03.11.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem víc.

knihovniceS
21.09.2022 3 z 5

Ztracená naděje
Svět viděný Holderem je lépe popsaný než Sky v prvním díle. Bylo mi smutno z jeho zážitků, dalo se to číst, ale v momentě, kdy se setkal se Sky, je to vlastně duplicita – odstavce se opakují z prvního dílu, a to mě přestalo bavit. První díl jsem vzdala ve dvou třetinách a tento díl podstatně dřív. Autorku mám ráda, vše co jsem od ní četla, se mi moc líbilo. Ne, tato série není pro mne. Dávám 3 hvězdy, které jsou hodnocením vlastně jen začátku.

Pengi
15.08.2022 5 z 5

Četla jsem ihned po prvním díle, coz byla tentokrat chyba, chtělo by to větší rozestup, aby si člověk jestte všechno skvěle nepamatoval, Ale to není rozhodne důvod, abych za to brala hvězdičku dolu .. .Skvely zážitek

vera5841
02.08.2022 5 z 5

Jako většina knih od Colleen i tato mě vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem neměla dočteno. Příběh je od samého začátku až do konce protkán nešťastnými událostmi a přesto je velmi čtivý. Konec je plný naděje.
Až po dočtení jsem zjistila, že je to druhý díl série. První díl jsem si tedy hned doobjednala a snad to nebude mít vliv na můj čtenářský zážitek.

evismaior
30.05.2022 2 z 5

(SPOILER) 40% - Sky po letech domácí výuky a odříznutí od světa včetně moderních technologií nastupuje do školy a zároveň se setkává s tajemným Holderem, ke kterému ji to nevysvětlitelným způsobem táhne. A jeho to táhne k ní, ovšem u něj je vysvětlení naprosto zřejmé - kdysi totiž znal někoho, kdo byl Sky neuvěřitelně podobný. Jenže Hope tehdy někdo unesl. To už víme z předchozí knihy Bez naděje.
A jelikož se mi román Bez naděje opravdu velmi líbil, moc jsem se těšila na toto navázání a slibované vysvětlení toho, jak to všechno bylo z pohledu Holdera. Po přečtení se bohužel nemohu zbavit dojmu, že tahle kniha je naprosto zbytečná. Netuším, jak by se mi četla bez znalosti předchozího dílu. Ale když už jako čtenář dopředu vím, jak to všechno bylo (a autorka to prostřednictvím Holdera v podstatě hned na začátku sama zopakuje), tak alespoň čekám nějaké další vhledy do děje. Jenže těch se mi nedostává - Holder se Sky prožívá ty stejné události, situace, vedou tytéž dialogy - a jeho pohled není ničím překvapivý, protože při čtení Bez naděje bylo z jeho reakcí ať už bezprostředních nebo později vysvětlených tak nějak zřejmé, co tím kterým proslovem myslel - což jsem právě na autorčině psaní tehdy také obdivovala a upřímně nechápu, proč svůj předchozí kvalitní text má potřebu nějak dál vysvětlovat, jako kdyby snad sama pochybovala o tom, jestli čtenář Holderovy motivy dostatečně pochopil.
Aby autorka dodala trochu omáčky, tak nechává Holdera psát dopisy své sestře Les, jejíž sebevražda se v této knize řeší již hned na začátku. Ovšem i tam se konstatuje víceméně jen to, co už víme. Doufala jsem, že se aspoň nějak přijatelně vysvětlí ta "náhodička", že se Holder a Sky ocitli ve stejném městě (ze všech měst USA), ale o to se autorka ani nepokusila.
Jediné prozření se tak konalo až v samém závěru, kdy jsme se dozvěděli něco víc právě o Holderově sestře Les a možná, že kdyby to autorka celé uchopila z jejího pohledu, který nám dosud unikal, vznikl by mnohem zajímavější počin. Anebo tuhle poslední část mohla vložit už do předešlé knížky, která by tak ještě nabyla na komplexnosti. Protože aby mě na knížce opravdu zaujalo jen posledních deset stran, to je dost málo.

michaela5515
24.05.2022 5 z 5

Dovysvětlení událostí z prvního dílu Bez naděje. Láska prostě někdy zvítězí...

Nikusha
21.04.2022 5 z 5

Knížku Bez naděje jsem přečetla před necelým rokem a sakra úplně jsem zapomněla jak byla skvělá. Holdera prostě miluju a vůbec všechny ty situace jsou napěchované takovým krásným napětím. Ach jak ráda si to prožiju znova :D A je to vlastně super číst něco znova, ale přitom jinak.

Knihomolka506
28.12.2021 5 z 5

Jeden příběh ze dvou pohledů.
Více jak týden strávený čtením Skyina děsuplného života a Deanova nejen pochopení , ale také vyrovnání se s tím,co
za trauma jeho holka zažila.
Doporučuji

januska82
23.11.2021 5 z 5

Tak isto ako prvá časť Bez nádeje z pohľadu Sky (Hope), aj táto druhá kniha Ztracená nádeje z pohľadu Holdera bola neskutočne dojímavá, nádherná. Ich príbehy boli mimoriadne pútavé, chytľavé za srdce. Mňa dostalo, ako Holder aj po smrti svojej sestry na ňu intenzívne myslel a stále s ňou komunikoval prostredníctvom jej denníka... Toto bola nádherná myšlienka, ktorú sem spisovateľka vložila. Ak má aj ostatné knihy také krásne, tak to teda palec hore...

Lovana
06.10.2021 4 z 5

"Pokračování" knihy Bez naděje jsem četla prakticky hned po dočtení a asi by bylo lepší, kdybych si mezi díly nechala nějaké volno... Kniha Ztracená naděje je krásná, ale je to opravdu to samé jen z opačného pohledu... Dozvěděla jsem se ještě pár dalších věcí, ale víceméně to bylo téměř to samé, co jsme dostali v příběhu z pohledu Hope.
Takže tato kniha opravdu ano, je krásná, ale radši si nechte nějaký časový odstup po dočtení prvního dílu a teprve poté se pusťte do tohoto..

Hodnocení 4*/5*

AnnaNes
12.09.2021 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla několik let po dílu prvním a příběh mě opět dojal a knihu jsem zhltla během jednoho dne. Colleen píše krásné knížky a tahle patří mezi mé nejoblíbenější.

kniznistranky
10.09.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla. Ke druhému dílu jsem se dostala nějaké čtyři měsíce po přečtení prvního - a to bylo dobře! Kdybych druhý díl četla hned po prvním, bylo by to opravdu to samé akorát jinýma očima. Takhle, s odstupem času, můžu říct, že lepší dobu jsem si vybrat nemohla. Hlavní linku jsem si sice pořád pamatovala, ale takové ty detaily kolem už moc ne. Ty mi Holderům pohled znova připomněl a celé to mělo své kouzlo. Návrat za starými známými nebo něco takového. Vzpomínám si, že u 'Bez naděje' mi zezačátku moc nesedlo to prostředí střední školy. To se v tomto pokračování už nekonalo. Celé to bylo vyprávěno z pohledu Holdera a zároveň se příběhem prolínaly jeho deníkové zápisky... Budu se opakovat, ale mělo to kouzlo! Zhltla jsem to jako vždy v podstatě hned. I když šlo o převyprávění příběhu očima jiného hrdiny, bavilo mě to moc. Doporučuju nečíst díly hned po sobě, ale proložit si to i jiným čtivem a po čase, až se trochu rozmlží detaily, se k příběhu Sky a Holdera zase vrátit a připomenout si jejich příběh.

Malíček
10.09.2021 5 z 5

Za mě rozhodně jedna z top knih od Colleen Hoover. Takhle autorka je pro mě královnou romantiky a její styl psaní mě vždy naprosto vtáhne do příběhu.
Sky a Dean... tahle knižní dvojice je pro mě srdcová záležitost. Knihu Bez naděje jsem přečetla během jednoho dne a u Ztracené naděje tomu nebylo jinak. Miluju jiskru, která v knize je, miluju celý příběh, který není založen na samotné romantice.
Obrovské doporučení!

Sixtinka144
31.08.2021 5 z 5

Po přečtení Bez naděje jsem nemohla vydržet, a musela jsem se pustit do tohoto pokračování. Hrozně se mi líbilo, že jsme konečně mohli vidět pohled Holdera, to, jak prožíval sebevraždu své sestry, jak na něj pak pohlížela celá rodina, jak získal tu svou nechvalně známou pověst. Taky se zde propojí stejná časová linka, jako u Bez naděje, ale úplně z jiného pohledu. Hodně věcí vám do sebe zapadne a hezky vám to celý příběh doplní. Ani na chvíli jsem se nenudila, protože autorka prostě psát umí. Navíc, tato kniha je protkaná dopisy, které Holder píše, takže se čte ještě lépe. Konec knihy je opravdu takový velký happyend, na které zase tolik nejsem, ale tady mi to vůbec nevadilo. Určitě doporučuji i tento díl, a je mi líto, že u nás nedovyšli i další knihy z této úžasné série.

mina_harker
21.08.2021 3 z 5

Bylo to dobré, ale Bez naděje bylo asi lepší. Nebo mi jen vadilo, že se vypráví znovu stejný příběh, jen z pohledu jiné postavy.