Bez kůže

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426237/bmid_bez-kuze-m3J-426237.jpg 4 496 148

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

Trustty
20.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Drsná krajina, drsný příběh. Kniha se četla paradně, mrtvých tu bylo až dost. Možná se v postavách může někdo ztrácet, jelikož jsou všichni společně tak nějak propojený :))
Každopádně příběh byl opravdu dobrý.
Dám si i další díl ze serie a Nordbo putuje mezi mé oblíbené autory.

AnyB
20.11.2018 5 z 5

Bylo to skvělé! Určitě si pořídím i další díl :)

Terez25
05.11.2018 5 z 5

Super! Já jsem nadšená. Mads Peder Nordbo je skvělý a prostředí mrazivého Grónska je přesně pro mě. :-)

Ceeca
29.10.2018 4 z 5

Na knihum jsem se strašně těšila, ta upoutávka na knihu.... třepala jsem se jak ratlík. Kniha bavila, občas jsem se měla problém zorientovat ve jménech. Ale nápad zajímavý. pro mě tedy knihy vůbec né morbidní, jak znělo v upoutávkách na knihu. Nicméně dobrá detektivka, Ulrik mě překvapil.

Beky
23.10.2018 5 z 5

Hodně drsné ...
Líbí se mi zpracování a rozdělení na dvě časové linie, které nakonec vyústí ve společný konec.
Pro mne byl překvapením celý příběh, mělo to spád a zvědavost mě nenechala knihu odložit.
Drsnost politiky připojené se zneužíváním dětí a zakázaných pokusů je o to smutnější, že pro ně je řešením vše zametat pod koberec...
Novinařina bývá někdy nebezpečná a zároveň zajímavá, jak nám odhalil tento příběh :-).

albert666
23.10.2018 5 z 5

Zajímavý nápad a je to i dobře napsané. Je vidět, že povolání novináře není vždy jen nudné přepisování tiskových zpráv (či povinné zveřejňování zmanipulovaných článků, které dodá majitel média), jak se to stalo zvykem u nás :-) Knížka mi vyloženě sedla, je to jedna z mých prvních severských detektivek a zklamaný nejsem. Jsem fakt rád, že nežiju v Grónsku.

Arnien
04.10.2018

Vraždy, incest, mráz, děsivá tajemství. Od začátku do konce napínavé! Autor chtěl údajně poukázat na děsivou temnou stránku Grónska. Po přečtení téhle knihy se tam na výlet už asi nechystám :D

MarianP
12.04.2018 3 z 5

Kniha sa číta dobre, páčila sa mi obálka, krátke kapitoly, svižnosť deja. Čo sa týka obsahu knihy, zaujalo ma prostredie, brutálne vraždy a tým to hasne. Autor sa totálne vybodol na drsné, severské, grónske prostredie. Kniha na mňa nedýchala tou správnou atmosférou a mal som pocit, že miestami čítam nejaký ľúbostný román. Je síce pravda, že vraždy sú pomerne drsné a nepríjemne opísané, ale to jediné asi čitateľa šokuje. Na jednej strane som teda sklamaný, absolútne nikto mi neprirástol k srdcu a úplne chýbali opisy postáv, takže ani neviem ako vyzerá hlavná postava. Škoda, že sa autor nepohral s tým, čo mal po ruke - more, ľad, sneh, zimu, dážď a miesto toho spísal do detailov minulosť a osudy postáv, čo ma príliš nefascinovalo. Na detektívku je to málo, ale kniha si asi nájde svojich čitateľov, nie je vyslovene zlá, ale neponúkla to, čo som čakal....