Bez kůže

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426237/bmid_bez-kuze-m3J-426237.jpg 4 496 148

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

shootingstar
20.09.2019 odpad!

Znásilňování dětí v dětském domově? Check. Zkorumpovaní politici? Check. Potetovaná hackerka? Check. Hej, Madsi, přidej tam eště stahování z kůže, a máme bestseller!
Když vám autor představuje postavy stylem "Letěl s náma i Franta, aby vystřídal Pepu," přičemž obě jména jsou v knize zmíněna poprvé, začnete si říkat, že buď ten chlap neumí psát, nebo vy neumíte číst.

PetaZ
19.09.2019 5 z 5

Zacatkem jsem se teda trochu prokousavala, asi 40 stran, ale pak to nabralo takove obratky, ze hodnotim na plny pocet.. Mam rada knihy z vice zapletkami a jednim rozuzlenim

Fzuzik
14.09.2019 3 z 5

Moje první čtená kniha od severského autora.
A velké zklamání. Celou knihu jsem se do čtení musela nutit, v ději jsem se ztrácela.
Působilo to na mě spíš jako literatura faktu než detektivní příběh. Za mě bohužel žádné nadšení.

Odinne
04.09.2019 4 z 5

Originální, bez současných klišé.

barbzac
04.09.2019 1 z 5

odloženo po pár stránkách

martinaandulka
30.08.2019 4 z 5

Brutální zločiny na území Grónska vyšetřuje novinář s dívkou co jí pustily z vězení.... Je to napínavé, ale něco mi tam chybělo.

Lavender756
23.08.2019 3 z 5

Škoda, ale na mě kniha působila ve dvou rovinách... první z přítomnosti mě příliš neoslovila a jak jsem se pročítala dál, stávala se až rušivou a chtěla jsem ji mít vždy rychle za sebou.... postava Tuparnaaq mi vadila, ať měla být v jádru nejslechetnejsi, pro mě tedy nikoliv. Oproti tomu části z minulosti byly skvělé, svižné, udržovaly v napětí, postavy mnohem sympatičtější a uvěřitelnější. Bohužel jako celek mě kniha moc nezaujala, ač byl příběh nápaditý!

Peetullka
21.08.2019 4 z 5

Příběh z prostředí drsného Grónska, které je zde pěkné popsané.
Krátké kapitoly a dvě časové dějové linky, které vše nakonec pěkně vysvětlí.
Jména osob mi dělala problémy :D
Děj na začátku pomalejší ale pak hezky odsýpá a je napínavý.

Marluksa
21.08.2019 4 z 5

Není špatná, ale ani úplně dokonalá. Občas jsem se v příběhu ztrácela, občas nadšením hltala každé slovo. Příběh sám o sobě není vůbec špatný jen možná chvílemi trochu překombinovaný. Nemám ráda časové prolínání kapitol, což mi zbytečně komplikovalo čtení. Každopádně i tak můžu s klidným svědomím doporučit.

Rancar007
20.08.2019 5 z 5

Drsné prostředí, ještě drsnější vraždy, ale na ta jména nic nemá. Kdo si to má sakra zapamatovat! :) Skvělé severské krimi, které se sice pomaleji rozjíždí, ale pak nabere na obrátkách a čte se jedním dechem.

vera4669
14.08.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila hodně, lehce se četla, hlavní hrdina sympaťák, těším se na další díl na podzim

renefer
01.08.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Žádný trhák to není ale dobře se čte.

Darktherka
23.07.2019 3 z 5

Nejprve jsem se vůbec nemohla začít. Pak už to bylo lepší, takže precteno za týden, ale asi mi víc vyhovují knížky kde se nemicha minulost a současnost. Tady mi ta minulost nějak nesedla. Víc mě zajímal Mathew.

Vinnareva7
15.07.2019 4 z 5

Super thriller. Trochu mi trvalo se začíst, ale potom paráda. Skvělý popis prostředí a přírody. Práva severská detektivka.

HelenBarbora
30.05.2019 5 z 5

Pocit při čtení této knihy byl jako jízda na tobogánu, napětí a zvraty až téměř do poslední stránky, má představivost při vykreslování postav a prostředí vířila. Těším se na druhý díl.

josska
24.05.2019 3 z 5

Obálka pěkná,četla se celkem dobře,až na ty některý jména,ale asi jsem čekala něco víc.....

Googies
20.05.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo se zorientovat mezi vypraveni v "soucasnosti" a minulosti. V soucasnosti jsem si porad musela pripominat, ze hlavni hrdina je novinar a ne policajt. Ale jinak se tato knizka cetla velmi dobre. :)

Lenama18
11.05.2019 3 z 5

Neurazí ale ani nenadchne. Kniha má super obálku tak jsem ji hned musela mít ale bohužel nic moc. Závěr sice překvapil ale jinak zápletka průměrná a víc mě snad bavil pohled do minulosti než ta přítomnost.

Dada077
30.04.2019 2 z 5

Recenzia na obálke bola zaujímavá. V Grónsku sa nájde zamrznuté telo Vikinga. Skôr ako ho archeológovia stihnú z ľadu vyzdvihnúť a podrobne preskúmať, telo je ukradnuté a jeho strážca zavraždený. Objasnenie celej veci zaujíma viac novinára ako políciu. Ako dej napreduje, pribúda vrážd, aj záhad. Pozadie prípadu/ov je všelijaké, len nie archeologické. Námet nebol zlý, ale hodne zle spracovaný. Nesúvisiace, či protirečiace si vety, idúce za sebou mi pripadali ako výsledok nadmerného redigovania, alebo zlého prekladu, možno oboje dohromady. Občas bol text taký chaos, že som váhala, či knihu na čas neodložím.
Statočne som ju dočítala, ale ďalšiu takúto od autora by som nezvládla.

dr.romca
22.04.2019 5 z 5

Těším se na další díl, tím je řečeno vše... :)