Bez kůže

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426237/bmid_bez-kuze-m3J-426237.jpg 4 496 148

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

Martufi
09.05.2020 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná a dobře se četla. Některé pasáže ovšem byly zdlouhavé a zmenšovaly či úplně zabily napětí v knize. Na Nordba jsem určitě nezanevřel a pustil jsem se do dalšího dílu.

whiolet
02.05.2020 3 z 5

Obálka téhle knihy je stejně mrazivá jako příběh v ní, a ačkoliv se kniha sama o sobě četla dobře, nemohu se zbavit dojmu, že mi tam chybělo větší napětí a zvrat. Škoda.

Anitram22
19.04.2020 3 z 5

Severská surová detektivka. Kniha se četla dobře, byla napínavá až do konce. Místy to nebylo moc pěkné čtení, ale v této oblasti, kde se děj odehrává, život není nijak lehký a růžový.

annettka1098
17.04.2020 4 z 5

Kniha mi trochu připomínala počin jiného autora (nebudu jmenovat, abych neovlivnila, kdo přeci jen chce, najde jméno níže v komentářích) a bohužel jsem si tedy nedokázala knihu užít na 100%. Dokázala jsem od toho upustit až ke konci knihy. Celkem mě zajímá vývoj hlavních postav, sáhnu tedy právděpodobně někdy po pokračování a doufám, že to už bude bez podobností.

Luci-27
01.04.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších.
Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout.
To jak bylo vše popsané, za mě opravdu paráda. Děj i příběh naprosto dobře podaný. Až mi z toho tuhne krev v žilách. Těším se na další díl: Ledový strach.

Blondebookdevil
07.02.2020 4 z 5

Kromě toho, že se kniha odehrává na odlehlém ostrově Grónska, tak vás autor vtáhne i popisy grónské přírody, kultury a politiky. (A lovení tuleňů, za mě nepříjemná scéna.)
Když se našla mumie zamrzlá v ledu, o které se myslelo, že je několik set let stará, čekala jsem, co se z toho vyvrbí. Bavila mě více dějová linka z minulosti, možná i proto, že pro příběh byla důležitější. Vrah nešel nijak uhádnout, ale vše se vysvětlilo a nejsem zklamaná. Další díl by mohl být o něco zajímavější, pokud se má zaměřit na osobní životy Matthewa a Tupaarnaq, už teď se těším.

MarsyPint
05.02.2020 2 z 5

Po dlouhé době jsem zkusila žánr severské krimi a musím přiznat, že mě moc nenadchl. Téma vcelku zajímavé, začátek opravdu slibuje napětí, během příběhu přijde i několik nečekaných zvratů, ale vše mi přijde, tak nějak rychle a stroze napsané. Trochu matoucí bylo popisování postav a odhalení vraha nakonec vyzrazené během jedné věty, bez nějakého vysvětlení ( motiv mohl být trochu více rozvinut ).

Desiree
03.02.2020 3 z 5

Téma jako takové bylo velmi zajímavé, způsob vražd brutální... ale vzhledem k tomu, že už těch thrilleru a detektivek mám hodně načtených, tak mi kniha přišla spíše průměrná. S čím jsem teda měla velký problém, tak byly jména. V jednu chvíli mi přišlo, že je tam až moc postav, ale možná to bylo jen tím, že jednou je oslovili jménem a jindy zase příjmením...beru to spíše jako čistě můj osobní problém, že tady ty cizí jména jsou peklo :-)) ještěže hlavní hrdina se jmenoval Matthew, jinak bych to možná v půlce vzdala :-)

Pavlnka
24.01.2020 3 z 5

Téma určitě zajímavé, ale nesedlo mi zpracování. Možná jsem byla moc natěšená, ale knížka mi přišla hodně průměrná.

Simstr
23.12.2019 3 z 5

Na knížku jsem se, ačkoliv jsem tady četla nějaké komentáře, těšila. Zklamala mě. Opravdu si více než tři hvězdy nezaslouží. Čekala jsem víc.

mzss1
18.12.2019 1 z 5

Divím se, že to zde má tolik procent. Tohle je jedna z nejslabších knih, jaké jsem kdy přečetl. Nejen, že je to neskutečně nudné, ale snaží se to velice marně zkopírovat první díl švédské série MILÉNIUM, a sice: Muži, kteří nenávidí ženy. Dokonce i nějaké ty stejné jména postav tu máme. I bych řekl, že je to psáno dost chaoticky a běžný čtenář se v tom bude hůře orientovat. Asi bych měl dát vyšší hodnocení, ale já si nemohu pomoci. Ani finále mě neuspokojilo. 25%.

Irena77
10.12.2019 5 z 5

Super, přečetla jsem ji jedním dechem.

kachnat
20.11.2019 3 z 5

Čekala jsem víc, ale i tak se dobře četlo.

Boby17
19.11.2019 4 z 5

Už dlouho jsem nečetl žádný thriller, protože to není úplně můj nejoblíbenější žánr. Nicméně, tento hutný příběh z mrazivého severu mě zaujal a velice rychle jsem se dostal až na konec. Pátrání a vyšetřování se věnovalo problému, který žádného normálního člověka nenechá v klidu. A prezentované statistické údaje o pedofilii v místní populaci jsou opravdu šílené. Také mě zaujalo, že paneláky se stavěly i v Grónsku, a že i zde probíhalo v podstatě sociální inženýrství, které dokázalo spolehlivě vykořenit tisíce domorodců z jejich starobylého způsobu života. Dávám 4,3 hvězdy, takže matematicky zaokrouhluji na 4.

terimila
17.11.2019 4 z 5

Hodně dobrej, mrazivej thriller. Mrazí nejen prostředí, ale hlavně to, co se v knížce odehrává, respektive stojí v pozadí. Málokdy člověk narazí na detektivku, kdy mu není líto těch tak příšerně a bolestivě usmrcenejch obětí, ale spíš těch, kteří snad možná i stojí za tím. Knížkou prosakuje nesmírně závažný téma zneužívání těch nejbezbrannějších. V takových případech snad člověk pochopí i tu pomstu, i když tady je snad až moc děsivá.
Původně jsem myslela, že to bude pětihvězda. Začátek byl skvělej, měl spád, hrdinové byli fajn, z děje mrazilo a děsilo. Problém byl, že se to časem začalo až moc zaplétat, bylo tam moc postav, moc motivací, moc součástí děje.
Odhalení samotného vraha bylo nakonec jaksi mimoděk, člověk by to fakt netipoval, neřekla bych, že k tomu čtenáře něco vedlo... a to u dobré detektivky vždycky trochu zamrzí. Chtělo to trochu víc vysvětlení - jak se vrah k obětem dostával, jakto, že při činu nebyl vyrušen... Působí to nedotaženě a je to děsná škoda. Konec je tedy trošku slabší, ale určitě to je jedna z lepších knih. Doporučuju a myslím, že si ji časem pořídím do domácí knihovny.

maris123
11.11.2019 4 z 5

Další z řady severských krimi, četla se mi velmi dobře. Autor se tentokrát neutápí jen v krvi, ale nabízí i poetický pohled na Grónsko. Výsledkem je zajímavý kontrast mezi zářícím sněhem a temnými zákoutími lidských duší.

Anchie
01.11.2019 3 z 5

Trvalo mi fakt dlouho se knížkou prolouskat až na konec. Ne že by to bylo špatně napsaný, jen mě to úplně nechytlo na začátku a ztrácela jsem se v tom kdo je kdo. Překvapivé rozuzlení a konec celkový dojem trochu zlepšil, ale je to spíš průměrná detektivka.

Ester7
29.10.2019 5 z 5

Nejlepší krimi kniha

Danielle22
13.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavně popis nehostinné krajiny a příběhů, které se mezi sebou prolínají. Bohužel ten konec byl malinko zmatený a něco se dalo odhadnout. Ale i tak to byla výjimečná kniha a rozhodně si přečtu druhý díl.

Janniska
07.10.2019 2 z 5

Dost už bylo severské krimi.Tohle mi prostě nesedlo.Postav jak na orloji,měla sem v tom bordel asi a tak se mi to celé nelíbilo.Dočetla jsem vyloženě ze zvědavosti.Zápletka by nebyla špatná,ale to ostatní...ztrácela jsem se ve vyprávění ze současnosti a minulosti ikdyž mi to běžně u jiných knih nedělá problém.Možná to bylo složitostí jmen postav.Další asi vynechám.