Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

Dzovicek
20.10.2017 3 z 5

Kniha mě v průběhu poměrně nudila, asi protože nemám příliš citu pro poezii, nakonec rozuzlení bylo zajímavé, ale celou knihu to nezachránilo. Ale je pěkné, jak autorka do děje zakomponovala xichtoknihu a vůbec poukázala na možné negativní dopady sociálních sítí jako takových. Celkově průměr.

koki.veru
13.10.2017 5 z 5

Druhý díl s Beatrice, a opět povedený detektivní příběh. Postava Beatrice a Florina se mi velice líbí a knihu jsem zhltla raz dva :) Zajímavá zápletka, hlavně ve spojení s básněmi a facebookem.

allebra
02.10.2017 5 z 5

Další kniha od Ursuly Poznanski (už čtvrtá), které jsem s radostí dala plné hodnocení. Všechny knihy od autorky se mi moc líbily, ale detektivní série „Beatrice Kaspary“ je mi přece jen žánrově bližší. Navíc dvojice vyšetřovatelů Beatrice a Florin jsou sympaťáci. Kniha Slepí ptáci byla opět velmi čtivá a pro mě zajímavá i z jiného důvodu. Co se týče Facebooku, jsem totiž „nepopsaný list.“ Něco nového jsem se tedy dozvěděla, ale měnit to nebudu, jsem ráda, že Facebook pro svůj život nepotřebuju. Těším se na Hlasy!

Rade
24.09.2017 5 z 5

Výborná detektivka. I když už Pět se mi líbilo, tohle bylo prostě výjimečné. Facebooková skupina Poezie žije, nádherné zlověstné básně, záhadná úmrtí - a my se prodíráme náznaky a hádankami, až se nakonec vše spojí v neuvěřitelný drsný příběh. A závěr hodně působivý, troufám si říct, že kniha už opouští prostý detektivkový žánr a dává i trochu něco navíc. Po dočtení jsem se k mnoha částem vracela, protože některé věci – např. dialogy na facebooku, vložené monology záhadného neznámého – jsou plně srozumitelné až zpětným pohledem.
Že nuda? Ani vteřinu! Daleko pro mě zůstávají severští autoři…

Alethea_k
10.09.2017 5 z 5

Slepí ptáci jsou první knihou od autorky, již jsem četla. Velice mě zaujalo téma, rozvleklý začátek mi kupodivu přišel vhod a já okamžitě po 30 stranách věděla, že si knihu zamiluju. Vše se mi zdálo reálné, uvěřitelné a jsem mile překvapená, jaké souvislosti dokázala autorka propojit, aby došla k logickému závěru. Mylně jsem se domnívala, že znám vraha a je to přece jasné. Nic není jasné až do úplného konce. Taková souvislost mohla napadnout vážně jen U. Poznanski.
Oba hlavní vyšetřovatele jsem si také oblíbila a zajímá mne jejich soukromí. To, co se stalo před tímto dílem, ale také to, co na nás autorka chystá.

Artep25
11.08.2017 3 z 5

Asi nejslabší od této spisovatelky ,přečetla jsem ,ale Erebos a Pět se mi líbilo víc .

SikiL
01.08.2017 3 z 5

Tahle kniha mi moc nesedla

1v8na
26.07.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu byl tento druhý díl o něco slabší. Nicméně i přesto se mi líbil. Zhruba do 1/3 příběhu byl rozjezd pomalejší, poté se však rozjel a byla zde akce, napětí, dobrodružství, intriky, ale i láska.
Florin mi byl velmi sympatický a příjemný a jsem zvědavá, zda bude budovat nějaký vztah s Beou.

iLuciferie
22.07.2017 4 z 5

Knížka mi přišla srovnatelná s předchozím dílem - za mě spokojenost.

Mark
15.07.2017 4 z 5

Pěkná kniha, ale trvalo mi dlouho než jsem se začet.

Schullerka
03.07.2017 5 z 5

Skvělý další díl o Beatrice a její vyšetřovací partě. Poznanski prostě dokáže vybudovat zamotaný příběh, kde není jasný vrah ani motiv do poslední chvíle. Stejně jako byl předchozí díl prošpikován geocachingovými hádankami, tak v tenhle je zpestřen úryvky básní. Autorka si prostě libuje v různých slovních hříčkách a hlavolamech, jak je to vidět ve všech jejích knihách, a já si to jako čtenář velmi užívám.

A stejně jako zamotanost a nepředvídatelnost příběhu se mi líbí i vedlejší dějová linka, která postupně pokračuje v průběhu série. Vím, že některé Beatricin soukromý život moc nezajímá, ale mě to ještě více vtahuje do příběhu. Vyšetřovatelé vražd mají také vlastní životy i když prací leckdy dost omezené a když už jsem v hlavě Beatrice tak se vším všudy. Je to realistické? Je. A je to zábavné? Pro mě ano! Všechny její knihy mě vždy chytly a nepustily do poslední chvíle a Slepí ptáci nejsou výjimkou. Nemůžu se dočkat na další díl Hlasy.

čef
16.06.2017 5 z 5

Kam se hrabou na detektivy z této knihy detektivové staré školy třeba Sherlock, Carella nebo dnes už i Harry Hole. Kromě logického myšlení, odvahy a statečnosti nebo týmové práce musí zvládat i znalosti klasické poezie (mimochodem mimořádné působivé), ale i lajkování, postování a líčení pastiček na facebooku. Rozhodně mne kniha velmi upoutala, podle mne zde není příliš mnoho hluchých míst a myslím, že s ní bude spokojen i nejnáročnější čtenář této literatury.

Misa25
15.06.2017 5 z 5

Zase jedna velmi povedená kniha :) těším se na další :)

qydko
13.06.2017 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala, kniha napínavá do poslední chvíle, zajímavé téma... milovníkům napínavých detektivek doporučuju.

petjanca
05.06.2017 4 z 5

Zajímavá zápletka, děj plynul rychle a závěr byl uspokojivě vysvětlen. Takže za mě spokojenost.

Olia
31.05.2017 4 z 5

Uf, právě jsem dočetla.. ačkoli jsem velký příznivec geocachingu, Slepí ptáci se mi líbily o chlup více než Pět.. a není to ani tím, že poezii mám taky moc ráda.. napínavé od A do Z, a hlavně jsem až do poslední chvíle nepoznala, kdo za tím vězí, což v Pěti jsem tušila už v průběhu.. drsná a skvělá zápletka.. bez hluchého místa.. :-)

lucie2371
30.05.2017 5 z 5

Další díl ze série o policajtce Beatrice Kaspary, byl opět výtečný. Do samého konce jsem nevěděla,kdo je vrah.A to na detektivkách právě miluji!

Bbpanda
30.04.2017 4 z 5

Ke knížce jsem ze začátku byla velmi skeptická, ale nakonec jsem se do ní začetla a nemohla se odtrhnout. Skvělý námět, zápletka. Rozhodně jsem s touhle vyšetřující dvojicí neskončila. :)

Hell_Rihova
27.04.2017 4 z 5

Druhý díl ze série se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Autorka ví o čem píše a opravdu se chytla velmi zajímavého tématu. Zápletka byla skvělá. Konec opět nečekaný jako v prvním díle. Když jsem narazila na kapitolu, který vypráví o zvrhlostech, které se děly v Jugoslávii, tak jsem nevěřila svým očím. Ale kdyby jich tam bylo víc, nezlobila bych se. I tak, kniha se velice líbila.

DAVRE
19.04.2017 3 z 5

Po přečtení předchozí knihy Pět jsem se těšil na volné pokračování, ale bohužel čekalo mne zklamání. Asi jsem více příznivcem geocachingu než facebooku. Knihu jsem několikrát odkládal, ale nakonec jsem jí dočetl. Uvidíme, co bude příště?