Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Napůlanděl
01.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, myslím že ta nejnapínavější kterou jsem kdy četla.

enigma
30.10.2015 5 z 5

Ursula Poznanski je pro mě překvapením roku. Jo Nesbo v sukni! Pět si pět zaslouží.

lenka.v
29.10.2015 5 z 5

WOW , tak to bylo super. Jedna z nejnapínavějších knih co jsem kdy četla .

Danago
23.10.2015 5 z 5

hodně dobrá knížka, můžu všem jen doporučit, napětí až do konce :)

DejnaDee
16.10.2015 4 z 5

Námět vskutku originální, postavy a jejich životy byly vykresleny zajímavě, Děj byl čtivě a napínavě napsán. Začátek se sice rozjížděl pomaleji, ale pak to dostalo grády a mělo to spád. Rozuzlení bylo svým způsobem šokující, ale dokonalé.

witko
09.10.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem jel na jeden zátah.

TomK
04.10.2015 4 z 5

Má první kniha od této autorky a musím říct, že mne to nezklamalo. Nejsem fanda geocachingu, ale díky této knize bych si to i rád vyzkoušel, ale asi bych schránky otevíral s velkou opatrností :D Jinak styl psaní knihy mi vyhovoval a dobře se mi četla, skvělý příběh plný hádanek a opravdu nečekaného konce, sám jsem netušil, že vrah je opravdu tahle osoba... , ale i přesto mi k dokonalosti pořád něco chybí. Ale rozhodně stojí za přečtení :)

fis.rena
03.10.2015 5 z 5

Skutečně bravurní, napínavé čtení,povedená zápletka a rozuzlení mě vážně posadilo na zadek. Vynikající počin a "Pět" si opravdu zaslouží mých pět (y)

DennieForbes
29.09.2015 5 z 5

Naprosto super! Téma mi bylo dost blízké, protože mám geocaching vážně ráda, ale musím uznat, že teď se budu bát otevírat schránky v očekávání, co bych tam mohla najít. :D Příběh byl úžasně realistický, vyvrcholení příběhu mi úplně vzalo dech. Když jsem se pak na konci dočetla, že souřadnice a místa k nim přiřazená jsou reálné, jen jsem uznale pokývla hlavou. Knihu doporučuji a to nejen milovníkům geocachingu!

Lindulinek
29.09.2015 4 z 5

Moc povedená detektivka. Na konci mě i hodně mrazilo v zádech, když vyšla najevo příčina toho všeho. Přečetla jsem si ji jedním dechem..

KatnissLavender
21.09.2015 5 z 5

Kniha si už svým názvem říká o to, kolik hvězdiček si zaslouží a já s tím musím naprosto souhlasit! Je skvělá! Čtivá, napínavá a pro milovníky geocachingu je naprosto dokonalou volbou!!!

bend-ik
19.09.2015 4 z 5

Po pozvoľnejšom úvode a slabšom vykreslení charakterov sa to začalo - skutočný lov. Lov informácií, obetí, cache, páchateľa. Ursula opäť, a v plnej kráse, predstavila svoju záľubu v hrách :) Tentokrát pre dospelejšie publikum, kde taje geocachingu premenila na naozaj pútavú pridanú hodnotu. Ja som si túto detektívku užila (o čom svedčí aj fakt, že kvôli nej som ráno vydržala v posteli takmer do pol 10!) a povzniesla som sa aj nad počiatočné sklamanie z nie až tak remeselne zvládnutých postáv, vrstvenia a uveriteľnosti napätia.

Záver: Po dlhšej dobe, a niekoľkých severských krimi, detektívka, ktorú sa oplatí prečítať a určite ju radím k tým lepším v žánri. Aj jej rozsah strán hrá prím, dej plynule odsýpa a zbytočne neplytvá čitateľovým časom.

silazwyku
17.09.2015 5 z 5

napínavé, čtivé a moc se mi líbilo, že autorka použila pravdivé souřadnice na GPS - opravdu jsou na těch místech schované kešky, nápadité :-)

TerkaM
30.08.2015 5 z 5

Báječná knihy od skvělé autorky. Napínavá až do konce. Dokonce se trochu stydím, že jsem na pachatele přišla později, než hlavní hrdinka - ale holt nepracuji u policie. Úžasně se četla. :)

šipek
28.08.2015 4 z 5

Zajímavé téma, docela by to chtěl člověk i zkusit geocaching v reálném světě.

VeruFreckles
24.08.2015 4 z 5

Super zápletka! TFTH

Lacerta.j
19.08.2015 4 z 5

Opravdu dobrá detektivka. Celou dobu jsem byla napnutá a od půlky jsem podezřívala jednu osobu, která se pohybovala v blízkosti B. Hm...omyl :) Zápletka je opravdu hodně překvapivá, ale když nad tím tak přemýšlíte, tak ne nereálná...
Geocaching hraju, o to víc mě knížka bavila. Myslím, že málokdo si uvedomuje mravenčí práci Policie. Hodiny a hodiny prověřování náhodných informací, které mnohdy nikam nevedou...
Určitě se ke knížce někdy vrátím. A určitě si na ni při lovení nejednou vzpomenu, například při lovení v lese nebo při nočním odlovu :D

Anidlo
17.08.2015 5 z 5

Nemělo to chybu, po dlouhé době kniha, kterou jsem musela číst téměř bez přestávky :)

Kirtans
17.08.2015 5 z 5

Autorky, ženy jsem nikdy moc nevyhledávala, ale kniha mě zaujala v jakési záložce. Nejen, že mě přivedla ke geocachingu (už se pyšním 15ti nálezy), ale sama kniha je opravdu perfektní. Zajímavý děj, prostředí, sympatické postavy a až do hlavního odhalení, jsem neměla ani tucha kdo je pachatel, tak to mám ráda, příběh pro mne neměl mezery, hluchá místa, příliš mnoho vykreslování, a závěr seděl bez přitažených vlasů, či jiných nedostatků.. :) Za mě velká spokojenost.

smallycz
16.08.2015 5 z 5

Vynikající zápletka, přečteno téměř jedním dechem, velmi čtivé. Pro člověka, který má rád GC, je to povinnost :) Doporučuji.