Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3499 395

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

helena8654
23.11.2016 5 z 5

afsom búk

Hathor89
04.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od Terryho Pratchetta … a s chutí sáhnu po další. Zcela mě pohltil fantastický a promyšlený svět Zeměplochy, vykreslení Středu a Okraje, kouzel … a především skvělé jazykové hry a vtip. Mrakoplaš, Dvoukvítek, Zavazadlo, Smrť, draci (pokud na ně věříte), naprosto originální.

Setapouch
29.09.2016 5 z 5

Úžasnou Zeměplochu se mi povedlo doposud úspěšně ignorovat a musím říct, že to ode mě byla pěkná blbost.

Protože je to paráda.

Za mě plných pět a doporučení všem, které tato řada podobně jako mě nějakým způsobem minula, a kteří mají pocit, že by mohli ocenit věci jako čtyřhranné trojúhelníky, lidožravé truhly, neskonalou originalitu a hydrofobní mágy.

bararich8
11.09.2016 3 z 5

Chtěla jsem zkusit Pratchetta, ale víc knih asi číst nebudu. Knížka je čtivá a místy pobaví, ale asi to není úplně můj šálek čaje.

woodward
03.09.2016 5 z 5

Přečetl jsem zatím prvních šest zeměplošských svazků a usoudil jsem, že je na místě učinit pauzu, aby si to hlava mohla trochu přebrat. Ne že bych se cítil přesycen, právě naopak, mám pocit, že této literatury není nikdy dost, ale byla by škoda zhltnout celou horu knih o Úžasné zeměploše naráz, stejně jako je hřích vyhulákat láhev dvacetiletého bordeauxského vína rovnou z flašky na jeden nátisk.
Toto první zastavení (mám na mysli svoje zastavení v nadšeném hltání příběhů o Zeměploše, nemyslím, že budu pokaždé připojovat i komentář na DK) mi umožnilo ověřit si, že nejsem sám, kdo má dojem, že Terry Pratchett byl nejspíš blízký příbuzný nebo aspoň kamarád naladěný na stejnou vlnu s Douglasem Adamsem. Internetových stránek, kde se spekuluje o možném příbuzenství obou autorů jsem našel hned několik - i když, jak se zdá, nikdo o tom neví nic konkrétního. Každopádně Adamsovo vyprávění o Stopařově průvodci po Galaxii (a o rozličných dobrodružstvích Arthura Denta a spol.) se vyznačuje humorem, který jako by historkám o Mrakoplašovi, Bábi Zlopočasné a jiných významných obyvatelích Zeměplochy z oka vypadl. Ať už je za tím princip nekonečné nepravděpodobnosti nebo vysoká koncentrace volně poletující syrové magie, jedno je jisté: V druhé polovině minulého století, zejména v posledních dvou dekádách, se ve Velké Británii rozvinuly dva zářivé literární talenty vládnoucí humorem a moudrostí v intenzitě, která by mohla být i nebezpečnou - zvlášť těm, kdo nevládnou smyslem pro humor a moudrosti se jim nedostává. Terry Pratchett se od svého chladnějšího a cyničtěji založeného kolegy liší bohatou pestrostí svých ztřeštěných vizí, a pod drsnou slupkou nemilosrdného kritika hlouposti a nenažranosti, cloumající lidstvem, skrývá srdce romantika. A obrázky na titulních stranách jeho knih - to je jen slabý odvar nepřeberného bohatství barev, které na člověka čekají uvnitř. Pět hvězd je žalostně málo; dám je všechny.

SimaX
21.07.2016 4 z 5

Ke čtení této knihy jsem se dostal při plnění čtenářský výzvy 2016. Již dříve jsem slýchal chválu na Terryho Pratcheta, až jsem jednou náhodně v knihkupectví otevřel nějakou z jeho knih a začal číst. Přečetl jsem 2 stránky a nevěděl jsem jsem co jsem četl na začátku, usoudil jsem, že tyto knihy pro mě asi nebudou. Jak pádil čas znovu jsem narazil na autorovu tvorbu a rozhodl jsem se mu dát ještě šanci. Kniha mě vcelku bavila jen mi trvalo se do ní začíst, ale jakmile se to povedl, podlehla rychle. Pokaždé mi ale chvilku trvalo zorientovat se v nové kapitole. Jinak jsem se u knihy bavil. Nejspíš se k sérii brzo vrátím abych se dozvěděl co se stalo s Mrakoplašem.

Erawan
12.07.2016 5 z 5

Zeměplocha zaujímá značně "čestné místo" v mé knihovně, i když musím říct, že některé díly jsou čtivější než jiné; některé knihy mi přišly, jako když do série nepatří (např. mne moc nezaujala Věda - i když jsem se moc snažila, odložila jsem ji nedočtenou), k některým se vracím. Překlady pana Kantůrka jsou naprosto nedostižné!

Blancheerka
07.07.2016 3 z 5

Veselá pohodičková záležitost, která mi až do úplného dočtení odlehčila každý den :)

Glutexo
04.07.2016 3 z 5

Celkově musím říct, že jsem od „té slavné“ Zeměplochy čekal více. Snad až na poslední část mi kniha připadá jako takové safari pro čtenáře. Velká část fantaskních věcí, postav, událostí a vlastností mi přijde dosti samoúčelná a ani vtip je příliš nezachraňuje. První povídka mi přišla zbytečně zamotaná, druhá tuctová, třetí místy zdlouhavá a až o té poslední bych mohl říct, že mě potěšila. Myšlenka jakoby našeho turisty putujícího kouzelným světem je pěkná a zábavná, stejně jako užívání kouzel místo techniky. Celkově ale děj moc nevybočuje z šedi. Pěkných nápadů je v knížce dost, nepřijde mi však, že by dohromady tvořily soudržný celek. Nelámu nad Zeměplochou hůl; doufám, že další díly budou lepší. K Barvě kouzel se již ale nejspíš nevrátím. Přesto si však na některé scény a momenty stále někdy jen tak vzpomenu a zasměju se.

czarba
04.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od Pratchetta a asi nejoriginálnější, jakou jsem kdy četla. Popravdě jsem moc nevěděla, co mám od knihy čekat, ale takovou smršť jsem nečekala rozhodně :-) Kniha je zábavná už jenom svou formou. Způsob, jakým autor popisuje věci a jakým staví jednotlivé věty, ji dělá neuvěřitelně vtipnou. Kromě toho je odzbrojující i autorova fantazie. Původně jsem chtěla strhnout jednu hvězdičku, protože mi příběh místy přišel chaotický a celkově tak trochu neucelený, na druhou stranu je kniha tak originální, milá a vtipná, že strženou hvězdičku zase vracím zpátky. Jsem ráda, že jsem si koupila vydání obsahující první dvě knihy o Zeměploše, takže se rovnou pouštím do Lehkého fantastična :-) A klobouk dolů patří smeknout i před panem Kantůrkem coby překladatelem, který má na tomto čtenářském zážitku také svůj velký podíl.

MaxQ
22.06.2016 5 z 5

Vynikající úvod do úžasného dobrodružství na jehož konci je bohužel smrt pana Pratchetta. Četl jsem všechny díly Zeměplochy. Některé jsou skvělé, jiné dobré, pár jich je fantastických... A ty postavy, se kterými se setkáme! Každá je prostě originál. Je pravda, proč to tutlat, ty úplně poslední knížky by zasloužily ubrat na počtu stran a přidat na humoru, ale to jsou drobné pišky na krásných tváří těchto knih.
A až budu starý a na smrtelné posteli, nechám ještě Smrtě chvíli čekat... dokud ještě jednou nepřečtu všechny díly znova.

Tengrinor
19.06.2016 4 z 5

Ze čtyř kapitol první a poslední super, zbytek nuda. První kapitola opravdu vtipná a poslední nabitá informacemi o kosmu a Okraji. Doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

Viviana-Mori
17.06.2016 4 z 5

Kniha, která mi snad třináct let ležela na poličce a já neměla chuť ji otevřít. Dostala jsem ji, když mi bylo asi deset, ale ocenila jsem ji až ve svých dvaceti třech letech. :D
Obecně můžu říct, že se mi kniha líbila, ačkoliv z ní opravdu nemám ucelený dojem, je tak nahuštěná vším možným, že mám pocit, že jsem hulila spařený švestky a to všechno se mi dělo před očima. První půlka knihy jela jak po másle, z té druhé už se mi opravdu motala hlava a já si říkala COŽE? TO JAKO VÁŽNĚ? :D
Mrakoplaš mi byl svým způsobem velmi sympatický, samý trable, samý zdrhání před jistou smrtí (Smrťem :D), samý zhovadilosti, ten jeho turista Dvoukvítek mi připomínal naivitou moji kočku a o těch hláškách tam ani nemluvě. Kolemjdoucí keř, jasná nelítost nad případnou smrtí svých kolegů (Mohl jsem to být já!), truhla s nožičkama (ačkoliv ta mi tam ještě připadala celkem normální), Smr't... líbilo se mi zhmotnění draka z pouhého srdečného přání, tak by to mělo obecně fungovat... :) Jako malá bych to opravdu nepochopila, protože ten humor je kolikrát skrytej prostě jen v těch skladbách vět, ironii a prdlosti uchopení celé té scenérie, nikoliv v ději samotném. Stejně tak v myšlení postav a vůbec celkovému vesmírnému složení všeho.
Z této knihy mi rotovaly lentilky okolo hlavy a musela jsem chvíli čekat, než jsem se pustila do dalšího dílu. :)

Eadwyn
06.06.2016 4 z 5

Opravdu skvělá knížka. Spoustu momentů u kterých jsem se upřímně smál. Druhá polovina mi přišla trošku slabší, ale přesto je to pořád parádní kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

Knihám
26.05.2016 5 z 5

Myslím, že Pratchett nemohl začít Zeměplochu lépe, než tímto skvělým bláznivým dobrodružstvím čaroděje Mrakoplaše a turisty Dvoukvítka. To, že Zeměplocha začala vycházet v roce 1983 a stále je tak populární patrně svědčí o kvalitě díla tohoto skvělého anglického autora. RECENZE NAHOŘE V ZÁLOŽKÁCH

Hedwik
25.05.2016 4 z 5

Chtěl bych také svoji truhlu :)

Ketesh
19.05.2016 5 z 5

Fascinující knížka, která mě během okamžiku pohltila. Naprosto netradiční pojetí.. no všeho. Velice originální a celou dobu naprosto nevyzpytatelný, včetně samotného, téměř až dech beroucího konce.

Janek
18.05.2016 3 z 5

Co na to říkám? "!" 8-)

Vladislav
10.05.2016 4 z 5

Tak jsem začal prvním dílem a zatím se seznamuji.

kubabuba2004
06.05.2016 5 z 5