Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5110 5110

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

edith79
04.09.2017 4 z 5

Taková příjemná pohádková jednohubka na kterou jsem se dlouho chystala. Spokojenost a krátký návrat do úžasného světa HP.

verxes
31.08.2017 4 z 5

Mohlo to být delší, ale jako doplněk k Harry Potterovi je to fajn, za chvíli jsem to měl přečtený. Pro fanoušky Harryho Pottera povinnost! Je to prostě 5 kratičkých pohádek, asi bych objektivně dal hvězdiček méně, ale protože to je přímo svázané s Harry Potterem a protože nám to tam Brumbál tak hezky všechno objasňuje, tak si to ty 4 zaslouží!!

Lucius30
29.08.2017 5 z 5

Bajky i Brumbálovy komentáře byly naprosto boží. Dlouho jsem otálela si knihu přečíst, ale rozhodně nelituji. Když jsem ji dočetla, přála jsem si jen, aby to bylo delší. Rozhodně doporučuji všem fanouškům, tuto knihu byste neměli vynechat.

PS: Ráda bych si přečetla i ty "Pohádky pod prašivkami" od Beatrix Bloxamové. :D

Martiiiik
28.08.2017 5 z 5

J.K. nás už mnohokrát přesvědčila, že její talent její obrovský, tato kniha není výjimkou.. Jen škoda, že je taková krátká :-)

SaraL
23.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka!

DK197
17.08.2017 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že sáhnu i po doprovodných knihách světa H. Pottera - přestože se považuji za velkého fanouška. Příběh sám mi stačil. Nyní jsem ovšem unešená jak bajkami, tak komentáři, které mě vrátily zpět do toho fantastického a propracovaného světa. :-) Asi se pustím i do jiných. :-)

JointlieKat94
16.08.2017 4 z 5

Krásné příběhy, vadilo mi jen, že byli kratší, než komentáře., hezky se to ale četlo. :)

bookaholic_no.1
16.08.2017 5 z 5

Skvělé příběhy, akorát mě mrzelo, že nebyly delší. Naopak co se komentářů Brumbála týče, souhlasím, že ty mohly být kratší. Občas jakoby dovysvětlovaly, jaký význam a poselství bajky měly, což ale na druhou stranu chápu, jelikož velká část čtenářů jsou právě děti, kterým to někdy tak úplně nemusí dojít.

Yokolobuna
14.08.2017 4 z 5

Velice povedené minipohádky. Vyloženě mi nevadily ani komentáře od Brumbála... i když fakt, že jsou rozsahem delší než některé bajky, je na pováženou. Kvalitní, avšak až trestuhodně kratičká jednohubka.

katallinka
10.08.2017 5 z 5

Krásné pohádky a zároveň trošku nostalgické nakouknutí do světa čar a kouzel.

Veronika95
09.08.2017

Samotné bajky se mi líbily, byly čtivé, někdy úsměvné, jindy celkem drastické, ale hlavně byly všechny poučné, což je pro malé děti supr.
Ale tak nějak to nebylo ono. V knize mě hrozně otravovaly komentáře Albuse Brumbála, které byly někdy delší než samotné bajky.

lucik2773
06.08.2017 5 z 5

Jelikož jsem fanynka HP, tak jsem se na knihu těšila. Příběhy se mi líbily, nejvíc samozřejmě Příběh tří bratří, ze všech plynulo nějaké ponaučení, ale něco tomu chybělo. Čekala jsem tak nějak od toho víc. Bylo to trošku jednodušší čtení a těch bajek nebylo moc. Ale jinak palec nahoru.

lemonek1202
05.08.2017 5 z 5

No co se dá k tomuto asi říct? Je to až roztomilé čtení, alespoň pro mě, jelikož jsem jinak zvyklá číst thrillery a najednou čtu Příběh tří bratří a pohádku o Králici Alici. :) Kniha se mi líbila, bylo to takové odpočinové a milé, což je také někdy zapotřebí.

tatafa
05.08.2017 2 z 5

Je sice pravda, že je kniha velice čtivá a v jistém smyslu rozšiřuje kouzelnický svět Harryho Pottera o nové podrobnosti, a pohádky jsou krásně a poutavě vymyšleny, ale ... Od Bajek jsem čekala více asi především v množství příběhů, protože pokud si vzpomenete, o Bajkách barda Beedleho se v příbězích o Harrym píše na řadě míst, což by bylo v pořádku, ale hlavně se tam Ron zmiňuje o pohádkách, které v této knize vůbec nezazněly - např. Králíček Šmudlíček a jeho užvaněný košťál nebo Ferdinandova fantastická fontána, atd. V tomto případě si tedy autorka mírně protiřečí - jestli byly Bajky opravdu napsány Beedlem, jak to, že neobsahuje toto vydání všechny pohádky, které jsou zmiňovány v jiných knihách? Osobně si myslím, že, ačkoliv si autorky velice vážím, tato kniha měla být postavena trochu jinak - především tam měly být zařazeny pohádky, jejichž názvy již použila v předchozích svých dílech, a nebo neměla vzniknout vůbec. Osobně jsem se třeba velice těšila na Králíčka Šmudlíčka a jeho užvaněný košťál, protože mne velice zajímalo, jak pohádku autorka postaví. Místo toho jsem se dozvěděla o pohádce, kterou, pokud si dobře pamatuji, nikde nikdo nezmiňuje (Mágovo chlupaté srdce ).

SillverAngellus
04.08.2017 5 z 5

Příjemné čtení a doplnění série o Harry Potterovi. Jak jsem čekala, nejoblíbenější jsou Tři bratři :))

sabulicka
02.08.2017 4 z 5

Tak jsem si konečně přečetla Ronovu oblíbenou pohádku o Králici Alici a další, které tato kniha obsahovala. Nejvíce mě asi zaujal Příběh tří bratří.
Pohádky jsou napsané pěkně a výborně se četly.

Angelee
31.07.2017 3 z 5

No alespoň v tvorbě pohádek jsme my mudlové lepší než kouzelníci ;)
Knížka není žádný zázrak, Rowlingová si s příběhy mohla mnohem více pohrát (vzhledem k tomu, že toho mají být nejlepší pohádky pro děti z kouzelnických rodin), ale pravý fanoušek HP by tuhle knihu přesto neměl minout. Pokud nemáte úplně chlupaté srdce, určitě se najde něco, co se vám na Bajkách zalíbí.

petulda222
30.07.2017 4 z 5

Příběhy jsou milé a poučné. Bylo pěkné znovu zavítat do světa kouzel :).

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Četla jsem to a byla ráda, že se opět mohu várit do světa HP. Na druhou stranu musím uznat, že příběhy jsou to milé, jednoduché a snaží se být velmi poučné. Pak s odstupem času po dočtení mě předkvapuje jakou stoup ve mě zanechaly. To je přesně to o čem by bajky, pohádky a pověsti měly být :).

LenkaGrangerová
27.07.2017 5 z 5

Po přečtení musím říct, že tohle byla nejlepší doplňková HP kniha. Hlavní hrdinové byli svým osudem zajímaví, ne jako (některé!) princezny, které nechají volný průběh situaci. Samotný děj byl příjemný, odcípal a zkrátka kouzelné. Komentář Albuse Brumbál rozhodně nebyl na škodu, naopak několikrát jsem se i pousmála. Akorát ho tam mohlo být trochu méně. Doporučuju přečíst každému Potterheadovi!