Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5111 5111

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Anička.pa
26.07.2017 5 z 5

Bajky se mi líbili, hezké a zajímavé doplnění. Chvílemi jsem si díky komentářům přišla , jako bych opravdu v kouzelném světě žila :-) Škoda, že to bylo tak krátké, než jsem se stihla začíst, kniha byla u konce.

KateřinkaKulas
25.07.2017 5 z 5

Jednoznačně MILUJU

Carol96
25.07.2017 4 z 5

Pěkné doplnění k celé sérii Harryho Pottera. Mě povídky velice nadchly.

makynka911
25.07.2017 3 z 5

Asi jsem čekala něco jiného. To bylo první co mě napadlo po přečtení první bajky a následného vysvětlení. Knížka byla vcelku rychle přečtená, ale dojem skoro žádný. Jediné, co to u mě zachránilo, byl příběh tří bratří na konci knihy.

Litocha
24.07.2017 2 z 5

Nesdílím všeobecné nadšení. Náměty pohádek jsou solidní, zpracování podprůměrné. Než jsem se ovšem stačila začíst, pohádka a vlastně i celá knížka skončila. Pohádek je málo, jsou většinou odbyté, prvoplánové, zkratkovité a nezajímavě podané, Brumbálovy komentáře jsou z velké části spíše otravné, a navíc z nich často vychází poněkud sebestředně. Líbila se mi vlastně jen pohádka o třech bratřích, která přiznává inspiraci lidovou slovesností, a s výhradami možná ještě o fontáně.
Celkově kniha působí dojmem nastavované kaše a je na ní dost poznat, že byla šitá horkou jehlou a za konkrétním (neliterárním) účelem. Nebyla pro mě žádným zvláštním obohacením potterovského světa. Rozhodně to nejsou žádné skvosty a rodinné stříbro kouzelníků, jak je prezentováno.

Někdošťastný
14.07.2017 4 z 5

Velmi se mi líbily dodatky na konci každé bajky.

Pavlnka
10.07.2017 4 z 5

Pěkné oddechové čtení.

naninka05
03.07.2017 5 z 5

Krásne bajky a taky rozumné a poučné komentáře od Albuse...jsme moc spokojená

mmmisulka.r
03.07.2017 5 z 5

Absolutní spokojenost - více v recenzi v záložkách :-)

Ronnie68
30.06.2017 5 z 5

Kniha se mi dost dobře četla ... obsahuje 5 zajímavých bajek a komentáře Brumbála ... Mě osobně se kniha líbila a myslím, že se k ní ještě vrátím ...

Vikos
22.06.2017 5 z 5

SlamLenka On je skutečný

Vojtos
21.06.2017 5 z 5

Mně se knížka opravdu líbila a nejlepší bajky byly podle mě Fontána příznivé sudby, Mágovo chlupaté srdce a Čaroděj a skákající hrnec :D, ale všechny byly moc krásné :)

Vikos
20.06.2017 5 z 5

Úžasná, dle mého názoru, jsou nejlepší bajky Fontána příznivé sudby a Mágovo chlupaté srdce.
PS: Prostě se mi líbily nejvíc :D

SlamLenka
18.06.2017 5 z 5

JKR vytvořila natolik komplexní svět, že se jen těžko dá uvěřit v jeho neexistenci. I tyto příběhy jsou napsané s takovou precizností, že se při jejich četbě skoro divíte, proč vám je máma v dětství nevyprávěla. Spolu s úžasnými Brumbálovými poznámkami je to naprosto skvělé a přitom poučné počtení.
Upřímně: stále nechápu, jak je možné, že mi sova nepřinesla mou pozvánku ke studiu v Bradavicích... Vnímám to jako naprostou křivdu! =)

Zornaddie
17.06.2017 5 z 5

Ani nevíte, jak moc rád bych si přečetl Pohádky pod prašivkami od Beatrix Bloxamové.

Zabka27
16.06.2017 5 z 5

Pro milovníka Harryho Pottera je tahle knížka nepostradatelným kouskem v domácí knihovně. Pět pohádkových příběhů, které jsou nádherně napsané a jako bonus doplněné o úžasné ilustrace a komentáře Albuse Brumbála a J. K. Rowlingové. Rozhodně povedené a stojí za to si knihu v klidu přečís.

irskádívka
15.06.2017 3 z 5

Podle komentářů ostatních čtenářů jsem se na knihu moc těšila. Následovalo tedy nevyhnutelné - byla jsem trochu zklamaná.
Přesto můžu říct, že příběhy v knize jsou pěkné, zábavné, dobře se čtou a jsou opravdovými pohádkami.

Dominika_a
13.06.2017 5 z 5

Jelikož jsem fanoušek Harryho Pottera, na tuhle knížku jsem se strašně těšila. A nezklamala. Každá pohádka má něco do sebe , ale příběh Tří bratří mě oslovil ze všech nejvíce. A takový bonus byli poznámky Brumbála, u kterých jsem se i zasmála. :)

Sárče
11.06.2017 5 z 5

Super pohádky

mangagirl
09.06.2017 4 z 5

Na to, že nejsem dvakrát velký fanda Harryho Pottera, tak tohle byla paráda. Jakési strašidelné pohádky. Příběh tří bratří mě zaujal osobně nejvíc. Pro fanoušky Harryho Pottera přesně ono.