Bábovky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.63921
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Bábovky

girdi

Zajímavý román plný složitě propletených příběhů, které jsou spíše neveselé. Autorka jde občas až na dřeň a jinde zase klouže po povrchu. Každá postava má totiž jen velmi omezený prostor se vám dostat pod kůži a dost záleží, jestli narazí zrovna u vás na tu správnou strunu...Znovu číst asi nebudu, ale Bábovky pošlu do světa s pozitivním doporučením.

Daskak

Chvili jsem se ztracela a musela si dat oddych, pak jsem docetla, ale konec me zklamal. Aspon neco mohlo dopadnout pozitivne. Je to cele takove negativni.

Ketesh

oddychová četba, jak dělaná pro toho kdo si nepamatuje jména :-D

janka3232

Čtivé, vtipné, odlehčené, fajn.

iiiccc

Příjemné, pohodové čtení, které se od jiných povídkových souborů odlišuje propojeností životů osob vystupujících v každé povídce (jako v životě). Jedná se o takovou velmi čtivou jednohubku. Nic víc, nic míň.

rilajaan

Kniha o běžných i neobvyklých problémech lidí. Oceňuji propojení osudů v jednotlivých kapitolách - to mě bavilo. Kniha se četla dobře.

JancaMia

Poměrně zdařilý společenský román, nicméně kniha vás neustále nutí přemýšlet o bytí a nebytí a o tom jak jsou lidské vztahy prohnilé ...

Iwets

Od začátku mi knížka vysávala všechnu pozitivní energii. Každý příběh je něčím negativní a určitě to není oddechovka na letní večery. Neříkám, že každá kniha musí být růžová, ale tohle se mi vážně nelíbilo. Do jedné knížky dát milenku, smrtelně nemocnou ženu, nešťastné manželky, nevěry, hrozné matky a hrozné děti, drogy, prostitutku, úchyláka a kdoví co ještě je už vážně moc silné kafe.

VendyBW

Pohodové čtení, trošku pak zamotané, ale vymotala jsem se. Ideální na dovolenku nebo jen tak. Líbilo se mi.

Marcelka013

Ideální knížka na dovolenou. Jednoduché a přesto zajímavé čtení. Příběhy jednotlivých postav se prolínají a Vám je možná trochu líp že nejste jediná na světe kdo má nějaký problém.

whale77

Čekala jsem to horší. Recenze a hodnocení tomuhle dílku moc nepřály, ale myslím, že velkou část negativní reklamy odvedlo i to, že to je prostě od veřejně viditelné osoby a prodává se to víc než lépe zpracované od méně profláknutého obličeje. Zpracování je podle mého takový lepší průměr, který vidím na různých litwebech. Všechny příběhy jsou uzavřené, bála jsem se, že to skončí víc otevřeně (i když pravda, díky té překombinovanosti a propojenosti každého s každým to bylo náročné uhlídat, musela jsem si udělat tabulku v excelu, abych viděla, která postava koho jak zná). Taky ty bábovky nacpané do každého příběhu mi přišly moc na sílu a obešla bych se bez nich. Ale ty samotné životní příběhy postav byly ok, nutilo mě to porovnávat s vlastními zkušenostmi s lidmi podobných osudů a některým postavám jsem charakter věřila víc, někerým míň, sneslo by to jít víc do hloubky, odůvodnit, proč se která chová tak... černobíle. Bylo to takové širší provedení „časopiseckých“ a internetových historek o osudech lidí.

erika.jobova

Tuhle knížku jsem si vzala na dovolenou, bohužel jsem nevěděla do čeho jdu. Působila na mne velmi depresivně a jak někteří již zmínili, otevřené konce mě vždy trochu zklamaly. Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, ale víckrát ji už do ruky asi nevezmu.

Miriam301

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem a nemohla se od ní odpoutat
Autorka zde ukazuje jak vlastně je ten svět malý a úžasným způsobem popisuje život oněch dvanácti žen, se vším všudy tak, jak to v životě chodí. Asi si ji přečtu brzy znovu.

triatlet

Dvanáct žen, dvanáct osudů = tuctové čtení.
Knížka je sice čtivá, ale postavy a vztahy mezi nimi jsou až zbytečně překombinované. Dovedu si představit, že některé kapitoly fungují samostatně jako povídky.
Při čtení jsem si představoval šablonu, kterou si autorka připravila a přidávala do ní další postavy.
Vadily mi občasné skoky do minulosti. V "zápletce" s 250 000 Kč jsem se ztratil.
Ani jedna postava mi nebyla sympatická.

Breadfish

Dost nudné a o ničem. Poslední dobou jakmile vezmu do ruky nějakou mohutně doporučovanou knihu (kromě Hany od Aleny Morštajnové), je to pokaždé zklamání...

ivis77

Četla se dobře, ale chybí mi konce... v množství postav jsem se trochu ztrácela a vlastně nevím, jestli všechny byly dořešené.

Sonča2

První a asi poslední kniha od této autorky. Ze začátku jsem byla nadšená, jak se příběhy propojují, pak jsem zjistila, že se sice propojují, ale nikam nesměřují, navíc jsem se začala ztrácet v čase. Konec = zklamání.

Caa

Konečně autorka vsadila na to, co jí jde nejlíp, totiž na vymýšlení ženských životních příběhů a jejich proplétání do fungujícího celku. Kniha je čtivá a i když ne vše je do detailu vysvětleno a mnohé příběhy zůstávají více či méně otevřené, bavila mě. Je pravda, že postav je hodně a pokud čtete pomaleji, orientace v nich je stále težší a těžší, ale to se dá vyřešit jejich seznamem na papíru. Konec mě sice naštval, ale méně než konec Osm, takže za mě zatím nejlepší Třeštíková.

tem85

Mě nebavila.

Evelyn2

Strasne mi necim pripomina Hartla...vyborna kniha, co rozesmeje, rozbreci a nekdy se clovek i zamysli.

skalek

Trefné....

Vorona

Kniha se četla perfektně a strašně mě bavila. Vřele doporučuji. Vorona

BarkaP

Bavilo mi, jak se osudy všech prolínaly a pohledy na totéž z různých stran. Vše ze života se všemi starostmi a radostmi, které si děláme sami a nebo nám je osud prostě nadělí... Sice vždy nebylo úplně jasné, jak kdo z daných lidí se svým "problémem" dopadl, ale alespoň můžeme použít fantazii a to má taky věco do sebe.

otesánek

Mě se líbila. Přečetla jsem ji za dva dny, a tak mi nedělalo problem pamatovat si kdo je kdo. Velmi nenásilně se ukazují postavy z předešlé kapitoly v té co právě čtete. Kniha mi dala to co jsem od ní čekala, dva pěkné večery. Asi v tomto případě nejde o předávání hlubokých životních mouder, ale i tak si člověk uvědomí že za rozmazlenym frackem může být nekdo moc nešťastný, za dobrovolnou babičkou někdo s těžkostí na srdci a za úžasným milencem vyčůránek co to hraje na obě strany. No každá mince má dvě strany..

PriMula

Tak já nevím, kniha dobrá, ale je to vlastně takové čekání na nic. Všudypřítomná nevěra na začátku mě donula knihu na chvíli odložit a když jsem se k ní vrátila, už jsem si jednotlivé jména musela zapisovat, abych vůbec byla v obraze. Co musím uznat je čtivost, i když jsem z těch souvětí byla zpočátku nesvá. Celkově jsem z knihy zvláštním způsobem smutná, ať už ze zmiňované nevěry (v hojném počtu-tak se opravdu děje? jsem asi ještě mladá a hloupá), nebo z těch příběhů které byly smutné samy o sobě. O konci nemluvě.
Knihu bych hodnotila na slušných 3,5 *