Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

minimonisek
15.10.2022

Čtení jsem po 150 stranách vzdala, nevěděla jsem, která postava, kdo je. Abych knihu nedočetla, se mi ještě nestalo. Radši se vrhnu na něco jiného.

Veronika_mad
04.10.2022 3 z 5

Spousta kamarádek dávala na instagram skleničku vína a tuhle knihu. Tak jsem podlehla a konečně si jí přečetla a musím říct, že Třeštíková mi prostě nevoní. Kniha je velmi zmatečná a špatně se mi četla. Bohužel...

Janadvorackova
18.09.2022 4 z 5

Čtivý spletenec příběhů.
Problém bych vidělat v tom, že hrdinů je moc. Jejich příběhy se prolínají, ale nedařilo se mi je sledovat všechny. A já je chtěla sledovat všechny, představit si toho příběhového pavouka a přesně vědět, kdo s kým?
Je to trochu jako sledovat rodokmen. Tam jednoduše odpověď na zmíněnou otázku znát musíte :).

cedricdiggory
15.09.2022 5 z 5

Zasmál jsem se, pobavil jsem se. Pár příjemných chvil strávených s knížkou ve vlaku. Na nic víc tohle nemá, ale proč ne? Bavilo mě to.

david1457
10.09.2022 3 z 5

Taková oddechovka, ale nenadchlo mě to. Zkusím se poohlédnout po jiných českých autorech.

Alkestis
06.08.2022 3 z 5

Bábovky je první knížka, co jsem od Radky Třeštíkové četla, ale asi žádnou další nezkusím. Stylistika je super, ale jinak jsem spíš zklamaná. V knize byly určité časové nesrovnalosti a nelogičnosti, vedle těch banálnějších jako, že je podstatný rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Záhy jsem se ztrácela v lidech; knize chyběl prvek, který by mě nutil vracet se ke čtení, jako třeba napětí nebo humor..., takže jediný důvod, proč jsem ji zcela neodložila, byl, že když si něco půjčím, tak cítím určitý závazek knihu dočíst, ať z ní mám jakékoliv pocity.

Karina_
31.07.2022 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film. Ten mě moc nezaujal abych pravdu řekla, ale kniha byla o 100% lepší. Příjemné čtení, ale ne třeba na dovolenou, na orientaci v ději a postavách jsem se potřebovala na děj plně soustředit

Dragonfly83
22.07.2022 1 z 5

Opět mě bohužel nalákala velká reklama, dočetla jsem a knihu poslala dál. Popsala bych dvěma slovy, depresivní a zmatečné.

Make20
20.07.2022 5 z 5

Mně se kniha Bábovky četla velmi dobře. I když v ní je mnoho postav, neztrácela jsem se v nich, jak mnozí psali. Líbilo se mi, jak se postupně příběh rozvíjí a čtenář zjišťuje, že jsou osudy jednotlivých postav vzájemně provázané. U knihy jsem se zasmála, ale i jsem si pobrečela - takové knihy mám velmi ráda.

1Booklover
28.06.2022 3 z 5

Příběhy žen, které se v několika nečekaných momentech prolínají. Každá žena je jiná. Každá má jiný příběh a jiné starosti a strasti, které ji osud vkládá do života.
Mně se kniha moc líbila. Přišlo mi super, že děj knihy není předvídatelný a jednotlivé události a zvraty jsou pro mě čtenáře nečekané. Díky tomu mě tolik bavil děj a samotné čtení knihy.
U děje se zasmějete, v některých chvílích se možná budete chytat za hlavu. Nicméně pro pobavení a odlehčené čtení je kniha super.
Jedinou "nevýhodou", jak už je psáno v komentářích níže je chaos v postavách. Jak děj postupuje a osudy postav se prolínají a zjišťujeme, že mají spoustu společného, tak se mi postavy pletly a nedokázala jsem si je spojit s jejich dějem.
Takže jestli můžete... Vezměte si při začátku čtení papír a tužku a pište si k jednotlivým postavám poznámky, abyste se v průběhu v postavách neztratili. :)

Adrim
13.06.2022 1 z 5

Osobně jsem se ztrácel v postavách a knihu by si neměli číst ti, kteří mají pocit, že se ze světa vytratilo dobro. Knihu jsem zkusil na základě toho, že autorčino jméno bývá často zmiňováno ... ale stačila jedna kniha a za mě již nic více.

JarníBouře
07.06.2022

Byla jsem na tuto knihu docela zvědavá, ale nemůžu říci, že mě nějak nadchla. V osobách a určitém propojení jsem se lehce ztrácela a chyběl mi závěr či nějaké rozuzlení.....

Kalima206
06.06.2022 2 z 5

Ze zacatku se mi kniha cetla dobre. Ale potom zacalo prilis mnoho osudu ruznych hrdinu a zacinala sem v tom mit poradny gulas :( takze me kniha v pulce prestala bavit a rozhodla sem se sahnout po necem jinem.. skoda

PetiJelinkova
06.06.2022 5 z 5

Tato kniha mě příjemně překvapila a moc se mi líbila. Akorát občas jsem se musela zamyslet, kdo je vlastně kdo a ke komu patří.

AngeliS
02.06.2022 5 z 5

Je pravda, že vědět to, tak si ten notýsek vezmu. Ale na stranu druhou, knížka se dala přečíst skoro na jeden zátah a když jsem ji přestala odkládat (což už jsem ani nemusela, jak jsem to hlhtala) Tak mi to do sebe krásně zapadlo a čuměla jsem jako puk. Mně se to propojení líbilo, takhle to podle mě fakt je. svět je malej. Každej má své problémy a bylo to tu tak i krásně vystiženo.

Sirina
31.05.2022 2 z 5

Asi jsem se opět nechala nachytat reklamou, která jednu dobu byla všude. Kniha se čte dobře, ale oproti jiné české autorce, tady bylo propojení osudů moc na sílu. Je škoda, že na úvod není upozornění, že si čtenář má k četbě vzít ještě notýsek a tužku a psát si jednotlivé postavy. Protože někdy od půlky knihy už jsem celkem ztrácela přehled, kdo je kdo, a musela jsem se často vracet.

HoneyMM
23.05.2022 1 z 5

Přečteno a to je asi tak vcelku vše co bych za sebe o této knížce napsala... Nenadchl mě děj, styl psaní ani samotné příběhy. Přišlo mi to stránka od stránky větší tlačení na pilu. Jako filmová předloha dobrý, ale po přečtení nemám v dohledné době chuť se na film podívat.

Pogy
23.05.2022 5 z 5

Bábovky jsem četla podruhé. Úžasně napsané. Bavilo mě to od začátku do konce :-)

Leat
19.05.2022 3 z 5

Moje první knížka od autorky. Každá kapitola se věnuje jedné ženě, která vypráví svůj příběh. Je tu příběh manželky, matky, babičky, kamarádky, dcery, atd. Příběhy se prolínají, což bylo ze začátku fajn, protože se o postavách dozvídáme trochu víc. Ale s každým dalším příběhem mi to už přišlo méně reálné. Našroubované. Druhá věc je, že se v kapitolách střídají časové roviny. V jedné chvíli jste v přítomnosti, další odstavec v minulosti a já jsem se v tom občas ztrácela. Některé věci mi přišly nelogické (jak to bylo s těmi ztracenými penězy, až moc rozporuplné chování 14 holčiny). A za třetí ukončení knihy. Chápu, že život plyne dál, ale nějaký závěr jsem postrádala. Postrádala jsem ohraničení. Autorka má hodně nápadů a tak to tam seká, ale až moc. Zkusím ještě další knihu a uvidím.

Ebeca
25.04.2022 1 z 5

Je to čtivé. Ale to je asi tak všechno. Za týden zapomenete, o čem to bylo, jen zůstane naprostá pachuť ze světa, jaký autorka podává. Všichni jsou nějak pokřivení, podvádí se nesnáší se, jsou omezení. A to mám depresivní knihy ráda. Jenže tohle není depresivní, ale jen hnusné. Za mě béčková literatura, která má ještě navíc absurdně useknutý konec.