Bábovky

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.63921
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1140)

Kniha Bábovky

Přidat komentář
salamandrina
16. září

Já nevím no, ale mě to nebavilo. V tom propletenci postav, který se tak zcela nepravděpodobně potkávali (jako jo, Praha je malá, nebo kde se to odehrávalo, vlastně nevím, ale zas tak...) jsem se ztrácela, přišlo mi to celý takový nedotažený, jakože nápady dobrý, ale tím, jak tam bylo těch postav víc, tak na ně nezbýval prostor a šup se skákalo k jiné postavě, protože vše je propletené vším. A ten motiv bábovky, která jednou asociuje vůni dětství a jednou vagínu... to byla koruna všemu. Nicméně, motivy tam byly fajn, blbý to úplně taky nebylo, věřím, že si to čtenáře najde a někdo si v tom i nějaký motiv najde. Já asi mezi cílovku moc nepatřím sic žena po třicítce. Jako ale bábovku bych si docela dala. Tu normální, pečenou, bez jakýchkoliv eufemismů.

Chloe12
14. září

Fantastické. Dlouho jsem nečetla s takovým zaujetím. Nádherně napsané, propletené, čtivé a přemýšlivé.

Manifest blech
13. září

Moc nevím co si myslet. Když jsem ji začínala číst, podívala jsme sem a zjistila, že až tak vysoké hodnocení jak jsme čekala nemá.

Čte se to lehce a rychle. Chvílemi silnější příběhy, některé i odpočinkové.

Barunka1005
12. září

Kniha nebyla špatná, velké množství osob, jejichž život se někde v minulosti či budoucnu protne. Jen konec mi přišel takový nedokončený a to nemám moc ráda. Jinak fajn.

Veve721
10. září

"Bábovky" pro mě byly milým překvapením. Neplánovala jsem si je přečíst, ale když už jsem se začetla, nebylo snadné dát knížku z ruky. Jednotlivé příběhy jsou čtivé, charaktery dobře vystavěné a obecně jde o výborně zpracovaný román "ze života". Plusem je styl psaní Radky Třeštíkové, který výslednému dílku přidává na hodnotě. Ze začátku mi využívání metafor přišlo trochu násilné, ale po pár stránkách jsem se do autorčina slohu zamilovala a dokonce zvažuju i pořízení dalších jejích děl.

Přestože šlo o popisy víceméně běžných životů obyčejných lidí, autorka mě dokázala několikrát zaskočit a překvapit nečekaným zvratem. Jde spíše o povídkovou sbírku, kde se jednotlivé příběhy prolínají a rámcem je pak symbol bábovky, který se objevuje ve všech kapitolách. Vzhledem k vyššímu počtu postav a obrovskému množství "pojítek", se čtenář může místy ztrácet - i já jsem párkrát byla nucena zalistovat k některé z minulých kapitol. Jsem přesvědčená, že Bábovky jsou knížka, kterou si nejvíce užijete až při druhém čtení, kdy už si budete tak-nějak pamatovat jednotlivé hrdinky a dějové linky.

Jediné, co musím vytknout a ubírám za to knížce jednu hvězdičku, je závěr. I mě zamrzel příliš otevřený konec, který vyznívá až nedokončeně. Kdyby autorka děj více uzavřela, tak by ode mě nejspíš dostala plných 5 hvězd. V rámci žánru nadprůměrný počin.

dragonina
08. září

Radka Třeštíkové je nyní opravdu v kurzu. I díky tomu jsem ke knížce přistupovala poněkud skepticky. Byla to ale příjemně ztrávená sobota. Oddechové, příjemné čtení. Moc se mi to líbilo.

Gizbern
07. září

Super.

Aicha196
07. září

Uzasna, prolinajici se osudy celou knihou

oskarina
06. září

Knížka super, jen mě mrzelo, že se člověk nedozví pokračování jednotlivých hrdinek.

kavu
05. září

Těšila jsem se, když je Třeštíková v poslední době vidět všude. Ale prostě nebavilo, přišlo mi to takové trochu primitivní. Bohužel.

vendulkam
01. září

Knížka mně ze začátku bavila moc. Líbilo se mi navazování jednotlivých příběhů, ale méně pak už otevřené konce...

Petra186
31. srpna

Další z řady knih. Trochu jsem měla problém poznat, o kterou ženu jde, ale jinak opět velmi čtivá kniha.

Simii45
30. srpna

Tak tenhle styl mi úplně nesedl, každý příběh mě zaujal tak, že jsem chtěla vědět pokračování a ne hned začít číst příběh nový :-D Navíc jsem se trošku ztrácela v tom, než mi došlo jak jsou postavy propojené ...

Marketti
29. srpna

Skvěle napsáno, ale hrozně negativní. Jako kdyby v životě nikdy nic nedopadlo dobře a nikomu nevydrželo manželství. Občas bylo těžké sledovat, jak autorka skáče v čase.

spirulina
28. srpna

Skvělá oddechovka. Přečtená za víkend. Velice by mě zajímalo filmové zpracování. Humorné, dojemné i smutné.

Taralcielle
28. srpna

Za mě slabý průměr, kniha mě moc nenadchla. Konec nijaký, v příběhu jsem se ztrácela, byla jsem zmatená a po pár měsících kniha naprosto zapadla mezi ostatní. Už bych se k ní nevracela.

Zuzanka46
25. srpna

Kniha je velmi čtivě napsaná, ale její formát mě nenadchnul. Jakmile začal být příběh něčím zajímavý, tak ho autorka utla a začal nový. Sice v závěru k jejich určitému propojení došlo, ale v tak velkém množství postav je těžké se zorientovat a ve finále jsem stejně nevěděla kdo je kdo...

Mirin1349
23. srpna

Vážně jsme všechny takové kozy, jak autorka píše? Byla mi protivná každá jedna z postav, nebylo mi líto ani jediné, snad až s výjimkou posledního příběhu. Přesto to bylo fascinující čtení, které jsem si užila. Nejspíš i díky tomu, protože vím, že je to jenom kniha, která neodráží stoprocentní realitu ani celé spektrum ženských příběhů a osudů. Strašně se mi líbil ten nápad, rozsegmentovat knihu do 12ti příběhů, všechno bylo tak moc hezky propojené, zamotané, navázané.

janamaxik
20. srpna

Moc se mi líbila, čtivá krásná kniha, ze života

Xendrra
18. srpna

Velmi ctive, format dobry. Ale chybi nejake finalni zapadnuti, konec byl o nicem.

Petrasim
17. srpna

Kniha se hezky četla, ale často jsem se v ní ztrácela.

Placinecka
13. srpna

Milá oddechovka, pro nenáročné čtenáře. Kniha se hezky četla, jednotlivé příběhy mě bavily, ale měla jedno velké ALE. Vadilo mi, že jsme se s každou postavou setkali jen jednou. U některých postav mě zajímalo, jak by příběh pokračoval dál a trochu mě štvalo, že jsem se to nedozvěděla.
Kniha neurazila, ani nenadchla. Ideální čtení na dovolenou, kde člověk nechce přemýšlet.

Mrs.Brick
13. srpna

zajímavě propletené příběhy, některé více ze života, některé méně... kniha je velmi čtivá, tím že je rozdělena na jednotlivé povídky/příběhy, čte se velmi rychle a příjemně...pěkná oddechovka pro ženy

Julinka679
09. srpna

Má první kniha od Třeštíkové a rozhodně nebude poslední!
Bábovky jsou vtipné, lehké, oddechové čtení, které máte přelouskáno za chvíli.
Za mě 4,5* a už si brousím zuby na další knihu od této spisovatelky :-)

kercah
07. srpna

Rozhodně to není kniha, kterou můžete číst jednou za čas, jelikož si s největší pravděpodobnosti nebudete pamatovat návaznost příběhů žen, které kniha vypráví. I přes to, mě kniha nadchla a četla se velice dobře.. když tak nad tím přemýšlím blíže, jak to vlastně bylo s těmi penězi??? :D

3 ...