Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234566/bmid_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-23s-234566.jpg 4 1999 556

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Min mormor hälsar och säger förlåt , 2013

hrosik3
20.08.2017 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo. Jako kdyby se autor nemohl rozhodnout, jaký příběh napsat. Hlavně ty pohádkové pasáže mi tam strašně vadily a nudilo mě to.Sice jsem dočetla, ale Britt Marie byla mnohem lepší a lidštější.

Barisek007
20.08.2017 5 z 5

Backmane, ty kluku jeden prvoplánovej. Ty si to umíš zařídit, co. Stačí ti k tomu jeden senior, nějaká těhule, prapodivný protivný mrně, sousedi případi a más vystaráno na rok.

Ne, mě se to líbí. Je to jistota. Jistota, že nikdo z nás není uvnitř úplnej parchant ("sorry") jen tak z plezíru. Všichni máme důvody ke svýmu chování, všichni máme nějaký příběh. Ale tolik silných příběhů pohromadě v jednom baráku? To už vážně chce pohádku, aby to člověk strávil.

Ps.: Chápu, že někomu knížka nesedí, přechytralý holčičky, pošahaný bábrdle a pohádkový styl vyprávění děsily i mě možná dobrýho půl roku. Ale nebojte se, děti, není všechno tak, jak se zdá. Ani ty pohádky. Vlastně hlavně ty. ;)

adlenka
16.08.2017 4 z 5

Ze začátku to šlo velmi ztuha, chvílemi mi až vadila přemíra té pohádkové části, pak jsem to ovšem začala číst nahlas dětem, které naopak tu pohádkovou část hltaly, no a pak už to šlo raz dva.

medlovice
15.08.2017 3 z 5

Mě prostě neberou knihy psané stylem malého dítěte. I když je kniha plná humoru a děje nebavila mě a jen jsem ji pročítala. Další knihy od autora asi číst nebudu....

GiaMarie
11.08.2017 5 z 5

Super...

Gabba99
02.08.2017 4 z 5

Pěkná kniha, ač jsem neměla tak živelnou babičku, měla jsem s ní podobný vztah, jako hrdinka, krásný a plný lásky, s poselstvím do života, to se mě v knize dotklo asi nejvíce.

Malýmedvěd
31.07.2017 5 z 5

Za mne krásná knížka. Pohádka na druhou. Podle mne s knihou budou mít problém ti, kteří uvidí, že ani popsaný svět pohádky ani popsaný svět reality, nejsou skutečné a uvěřitelné. Naopak všichni lidé co mají rádi pohádky budou nadšeni. Jasně, že to takhle v životě není. V životě většinou nefungují taková „jednoduchá“ vysvětlení, ale o to tu podle mne nejde. Tady jde o to, že je krásné snít, že je krásné myslet na to, že by to i životě mohlo být takhle jednoduché. Je úžasní poznávat nové světy jak v pohádkách, tak v lidech okolo sebe. Napsané je to krásně, s takovou láskou k lidem, s takovou lehkostí, humorem a plné citů. Četl jsem to jedním dechem.

kusma
30.07.2017 4 z 5

Backman se opravdu hezky čte. Tato kniha mi z dosud tří vydaných v ČR přišla nejsmutnější a i nejslabší. Hodně hraje na dojemnou strunu a tentokrát mi to moc nesedlo. Každopádně nemohu hodnotit nízko.
Moc se mi totiž líbil pohádkový svět. Možná by mohl napsat knihu pohádek z tohoto světa, určitě bych si jí koupila.
Pod čarou: dát knihu do žánru Pro děti a mládež mi nepřijde vhodné. Přece to, že je hrdinkou dítě neznamená, že to je pro děti...

Manyna
20.07.2017 4 z 5

Přiznávám se bez mučení, že s knihou jsem si dávala na čas. Ze začátku mě ukrutně nebavila, nedokázala jsem se začíst, ani jsem v podstatě nechápala její děj. Když jsem se ale prokousala prvotními stránkami, otevřel se mi nádherný reálně-snový děj, u kterého jsem se dojímala. Také bych chtěla mít takhle úžasnou babičku a žít s ní v zemi Sedmi království. Miamas.

saez
17.07.2017 5 z 5

Pohádka nepohádka o jiném děvčátku, její bláznivě rozumné babičce, o rodině, o hodnotě lidského života...a i když je to pohádka nepohádka, má vlastně dobrý konec.

miky103
17.07.2017 4 z 5

Tak za mě opět palec nahoru. Lehké a čtivé, přesto plné emocí a nenápadné moudrosti. Perspektiva dítěte příběhu dodala šťávu a prolínání pohádkového světa s realitou tuto formu vyprávění skvěle dokresluje.

lavendy
16.07.2017 1 z 5

Backman opravdu není mým autorem.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zmatená. Ale pak kniha měla spád. Čtivé, humorné a i na slzy došlo.

Morrisek
07.07.2017 4 z 5

Jinak kniha měla krásné kouzlo, čtivé, vtipné, k zamyšlení, ani slzy nechyběly.
O hvězdičku méně dávám, protože jsem po Ovem čekala víc. Od začátku jsem porovnávala. Zásadní rozdíl je ten, že Ove nebyl pohádkový, upřímně, tu pohádkovost bych klidně vynechala, chvílemi nudila. Oveho to nenahradí, ale místo v srdíčku to dostalo.
Jak již někdo psal v komentářích níže- Milý příběh o tom, že k pochopení chování druhých je potřeba znát jejich příběh a minulost.

rielle
07.07.2017 5 z 5

Stejně jako Ove - na začátku člověk neví, co si má myslet, ale ve finále je všechny prostě musí zbožňovat... jen otázka šikany ve škole mi přijde podivná, ale kdo ví, jak to tam na severu vlastně chodí?

bararich8
05.07.2017 5 z 5

Knížka se ke mně dostala náhodou a po trochu rozpačitém začátku, kdy jsem se musela zorientovat ve všech postavách a faktech, mě příběh dokonale vtáhl. Celou dobu jsem Else moc fandila a obdivovala jsem autorovu (potažmo Elsinu) nekonečnou fantazii a všemožné hrátky se slovy, na kterých má zřejmě velký podíl i překladatel. Co jsem ocenila, bylo členění do krátkých kapitol, díky kterým text svižně plynul a dobře se "dávkoval". (Ačkoli někdy bylo vskutku těžké se odtrhnout.) No prostě výborné čtení, které kromě napětí a emocí skrývá i mnoho mouder k zamyšlení.

whiolet
04.07.2017 5 z 5

Co bych vám o téhle knize mohla napsat?
Při jejím čtení jsem se smála i brečela zároveň.
Bylo to milé čtení, takovým tím nenásilným stylem psaní a já se při ní díky tomu neskutečně bavila.

si_mi
29.06.2017 3 z 5

Pohádka pro větší děti/dospělé. Milý příběh o tom, že k pochopení chování druhých je potřeba znát jejich příběh a minulost.

tulipa
26.06.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mi svými pasážemi ježila chlupy na rukou, místy mě rozplakala a několikrát rozesmála. Myslím, že kniha má v sobě spoustu moudra. O to více,že hlavni postavou je skoro osmiletá Elsa, která ve mně vzbutovala obrovské pocity smutku, zároveň jsem jí ale celou dobu fandila, aby se necítila tak jiná a aby v sobě našla superhrdinu. Protože svět potřebuje superhrdiny.

Dani25
22.06.2017 2 z 5

Na to, aký marketing sa rozbehol okolo tejto knihy, podla mna slabe...