Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234566/bmid_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-23s-234566.jpg 4 1999 1999

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Min mormor hälsar och säger förlåt , 2013

Petra28
07.09.2015 5 z 5

Pro mě letos nejlepší počtení.
Začátkem jsem se trošku potrápila, ale to byl spíš můj problém, než problém knížky. Potřebovala jsem se dostat víc do klidu a do správné nálady. Pak už to byla spanilá jízda. Nádhera ... fantazie jela na plné obrátky. Asi v půlce jsem si říkala, že by se knížka moc líbila dceři (12 let velmi dobrá čtenářka) ... ale postupně kdepak ... podle mě čtenář potřebuje mít určité životní zkušenosti ... trošku odstup od dětství, naopak prožít mateřství, mít v paměti vývoj vztahů s rodiči, prarodiči.
Příběh je neuvěřitelně hravý ... a přitom je v něm tolik hloubky.

... dala bych si dřímánky a frčela se projet na mrakoních :-) pěkný den

P.S: A neustále jsem si říkala, proč autor nenapsal žádnou dětskou knížku ? To by byla teprve jízda :-)

kika 13
07.09.2015 3 z 5

Přečetla jsem,ale dalo mě to zabrat.

Brambram
06.09.2015 5 z 5

Kdybych mohla, klidně dám i šestou hvězdu. Dokonale namíchaná realita a fantasy optikou téměř osmileté milovnice Harryho Pottera. Pro mě ideální. Díky Hostu, za překlad a vydání něčeho tak skvělého. A díky autorovi za brilantní příběh, který mi umožnil odpustit i mé milované babičce, že si dovolila umřít. Díky, díky, díky

Zdenka21
06.09.2015 5 z 5

Vždycky si říkám, jakou fantazii musí mít autor, že dokáže vytvořit něco tak ohromného jako Miamas. Opravdu skvělá kniha, která mě nutila číst některé pasáže vícekrát a zapsat si určité myšlenky. Kombinace snového světa a toho reálného mi vůbec nevadí, právě naopak dovoluje určité věci pochopit lépe. Ove má čestné místo v mé knihovně a babička, která se omlouvá, bude stát vedle něho. Jen doufám, že si ti dva budou rozumět...

kneslova
04.09.2015 5 z 5

Těžko se píší komentáře k takové knize, já jsem z ní nadšená, stejně jako z Muže jménem Ove. Opravdu moc se mi líbila, ale chápu, že ne každý čtenář z ní bude mít stejné pocity... to zamíchání fantasy pohádek do děje...No každopádně, zůstane mou oblíbenou knihou, já jsem nadšená

Ditules
02.09.2015 5 z 5

Příběh o jednom obyčejném domě, který je vlastně neobyčejným královstvím...
Elsa je malá holčička, kterou si hned od první stránky zamilujete (navíc taky miluje Harryho Pottera a používá anglická slovíčka jako já :D ) a její babička je tak skvěle praštěná žena s jadrným jazykem, že mi trošku připomíná i moji babičku, která už není mezi živými.
Knihu velmi doporučuji. Autor opět nezklamal a já si jej mohu s klidem zařadit do oblíbených.

Clairka
29.08.2015 5 z 5

Mě se líbila i nelíbila. V půlce jsem jí chtěla odložit a vzdát to, protože mi tam aspousta věcí přišla až moc zbytečná a nevim... Ale četla jsem Muž jménem Ove tak jsem si řekla, že to přece musím dočíst až do konce... Konec byl krásný a zároveň i smutný. Jsem ráda, že jsem knížku nakonec dočetla, ale nemyslim si že to bude jedna z knížek, ke které bych se ještě někdy chtěla vracet

hlina
29.08.2015 5 z 5

Chápu, proč má knížka tak rozporuplné komentáře a hodnocení. Nemusí sednout každému. Je velmi specifická. Ale mě dostala. Jsem nadšená ještě víc než z Oveho. Nezastírám, že je to i mým vztahem s babičkou a babičkou mých synů. Ani jedna už tu není:-)
Knížka je o vztazích, pohádkách, fantazii...
Po jejím přečtení jsem zjistila, že ji prostě musím mít ve své knihovně.

Peter.Melon
29.08.2015 4 z 5

Pěkná kniha,která místy pobaví a místy donutí k zamyšlení...

KnihomolkaM
29.08.2015

Nádherná kniha o síle pohádek, o obyčejných životech neobyčejných lidí, o lidských vztazích, ale také o superhrdinech, protože „neskutečná neštěstí v lidech vyvolávají neskutečné vlastnosti. Z někoho se zrodí superhrdina.“ Nádherný příběh, který se neobešel ani bez slz. Mé podrobnější hodnocení najdete zde: http://knihynadzlato.wordpress.com/2015/08/20/fredrik-backman-babicka-pozdravuje-a-omlouva-se/

Barbastelle
26.08.2015 5 z 5

To, s jakou lehkostí se srovnám se všemi těžkostmi v knize, užiju si prosté příběhy a zasměju se úžasné Elze, mě zcela odzbrojilo. A jakou říši před procitnutím máte doma vy?

Hella
24.08.2015 2 z 5

Zažívám děsné zklamání u téhle knížky, na kterou jsem se opravdu hodně těšila.... Jsem na straně cca 205 (tzn. v půlce) a pořád čekám, kdy už to přijde. "To" - ten báječný, dechberoucí, srdcehladící čtivý příběh (jako byl Ove).... A místo toho nepříliš sympatická, divná babička i vnučka (pro mě), nepochopitelný vztah matka-dcera a hromady a hromady pohádkových podobenství, které ostudně přeskakuji. Něco jako spojení fantasy s reálným světem. A to mě prostě opravdu nebaví...

simctyrkys
18.08.2015 5 z 5

Nejlepší knížka, opravdu. Donutí vás smát se, ale i brečet. Doporučuju všem.

lidunka1
17.08.2015 2 z 5

Mně knížka velmi zklamala......

tlllk
15.08.2015 5 z 5

silný inteligentný príbeh , krásne napísané, dobre nahovorené. myslím že narozdiel on Jonassona, Backman prekročil svoj tieň.

Mikik
04.08.2015 4 z 5

Kniha je krásná, smutná a veselá zároveň, tak jasná a matoucí a opravdu jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Jen mi tam při jedné chvíli na konci bylo obzvlášť moc smutno. Ale krásný příběh:-) Díky bohu za takové babičky.:-)

KiyomiAsuka
04.08.2015 5 z 5

Kniha, co rozesměje i rozpláče. Výborně napsaná kniha! :)

levras
02.08.2015 3 z 5

Asi jsem měla velká očekávání, možná, kdybych knížku četla dřív, než "Muž jménem Ove", vnímala bych ji jinak. Není špatná, ale Ove je Ove.

Sapy
02.08.2015 4 z 5

Jímavý příběh o síle pohádek a lidské fantazie. O mezilidských vztazích, světle na konci tunelu a nových začátcích. Babička pozdravuje a omlouvá se vás pohladí po duši a nejednou vám vykouzlí úsměv na tváři. Kniha o obyčejných životech neobyčejných lidí představuje sama mezi ostatními romány unikum. Jak by řekla zmiňovaná babička - jen odlišní lidé mají schopnost měnit svět. Svým předchozím románem si autor nastavil laťku opravdu vysoko a pro mě Babička Oveho bohužel nepřekonala. I tak se však jedná o velice milý a inteligentní román, který doporučuji k přečtení.

JanaDor
29.07.2015 4 z 5

Hezký příběh, který mě dostal. Jste zvědaví čím? Tedy čtěte. Získal si mě svou jednoduchostí, přímostí a pravdivostí. Dočítala jsem jej s úsměvem na rtu. Hřejivý a milý – přesně, co mám ráda. K tomu se lehce četl a stránky ubíhaly jako splašené. Tentokráte budu chválit, protože se mi kniha prostě líbila.
Muž jménem Ove – tedy autorovu první knihu – jsem nečetla, takže nesrovnávám. Jakákoliv kniha je jedinečná, ať už svou hloupostí, líbezností, zamilovaností, chytrostí čí napínavostí. Mohla bych jmenovat dlouhý seznam vlastností, jaké kniha může mít. A tato je pro mě opravdově nebo pohádkově povedená. Vyberte si. Potom, co si ji přečtete.