Babička drsňačka

Babička drsňačka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/bmid_babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4 712 192

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Gangsta Granny , 2010

Alex.Barunka
13.03.2020 5 z 5

Tak tohle musí mít jasnou pětku!

edna084
09.03.2020 5 z 5

Skvělá a velmi vtipná knížka pro děti

Kubaminecraftak

12.01.2020 5 z 5

Super kniha miluju ji ❤❤❤

Miláček484
30.12.2019 5 z 5

náhodou se mi kniha dostala do rukou a tak jsem jí přečetla a moc se mi líbila, krásně napsané a moc milé

Taťka Hraboš
27.12.2019 5 z 5

Teď u nás doma letí David Walliams a vypadá to, že v dalších několika měsících nebudeme číst nikoho jiného. Tahle knížka na tom má nemalou zásluhu. Účinek textu byl ještě umocněn tím, že jsme ji poslouchali namluvenou Jiřím Lábusem - jedním slovem lahůdka. O čem to je, nemá smysl psát - pěkně to těmi několika slovy vystihuje anotace knihy tady na DB. Snad bych jen dodal, že tu autor velmi citlivě namíchal humor, emoce i étos.

martina5069
02.12.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a v podání Jiřího Lábuse to bylo super, díky téhle knize chci jít o do dalších knih protože jsou vtipné a s poselstvím. Babička na invalidním skútru vás rozveselí určitě tak jako mě a konec vás dostane. Doporučuji .

DennisMoore
30.11.2019 5 z 5

Děti se mají, když mohou číst takové krásné knihy. Nezávidím, ale přeju jim to. A jejich rodičům zrovna tak, protože Babička drsňačka je krásně vtipná fantazie, která sice moralizuje a vůbec se to nesnaží skrývat, ale dělá to mile elegantním způsobem a věřím, že děti si z ní opravdu odnesou to, co si z ní odnést mají, a budou ji rády číst znovu. Moc fajn.

MatteoReader
24.11.2019 5 z 5

Začátek knihy měl pomalejší rozjezd. Ben si o babičce myslel, že je nudná, že pořád hraje scrabble a jí hnusnou kapustu. Jenže babička se vybarvila v jiném světle... prostě byla drsňačka. Ben s ní prožívá nejen vzrušující dobrodružství, ale i smutné chvíle. Příběh se mi moc líbil, byl nejen vtipný, ale hlavně velmi dojemný. Rád doporučuji.

Abia
21.10.2019 3 z 5

Já nemám moc ráda, když z knih čouhají okatě nějaká ponaučení. Evidentně to vadí asi jenom mně, děti si toho až tak nevšímají. Kniha je bavila, je vhodná pro společné čtení, protože si jí užije i dospělý, když přehlédne dodaná moudra.

Abukšákul
16.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha a krásné večery jsme u ní zažili, když jsme si ji četli a prohlíželi společně =) Beník je zlatíčko a babička skvělá. Závěr takový, jaký ho život uchystal =) můžeme vřele doporučit...

happy-smile
23.08.2019 5 z 5

Ztřeštěná kniha o krádeži klenotů. Kniha je opravdu milá a vtipná a není problém ji za den přelouskat. Líbí se mi, že tentokrát se zde tolik nemoralizuje a některé prohřešky dojdou po zásluze k odpuštění. Ani život není černobílý, a to je pěkné dětem ukázat. Doporučuji.

Kačaba79
12.08.2019 3 z 5

Knihu jsem si přečetla, až když moje dcera (10 let) brečela jak želva a nemohla přestat. Humorná a k zamyšlení, jen mne děj trochu neseděl. Spoiler: proč jela loupit zlatnictví, když Ben neměl přijet a nevěděla o něm? ....

jeníček
09.08.2019 5 z 5

Příběh je vtipný,ale zároveň vážný.Vztah mezi babičkou a vnukem postupně graduje,a tak babička,která se zdá být velmi nudná,se kvůli vnukovi promění v drsnou superbabičku,a tak jejich vztah dostává nový rozměr.

jenda88
09.08.2019 5 z 5

Super vtipná knížka.

KajkaMicinka
13.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Já miluji knížky od Davida Walliamse :-)

Anežka537
07.05.2019 3 z 5

Zvolila jsem knihu od tohoto autora, protože jsem chtěla takovou oddychovou knihu, která bude mít hodně obrázků a bude vtipná. Bohužel mě tento příběh nebavil, jako jiné od Davida Walliamse. Naštěstí měla krásnou myšlenku.

Charlott
29.04.2019

Tuto knihu jsem přečetla raz dva ,abych přiznala byla jsem na ní úplně závislá ;)je to nejlepší kniha ,kterou jsem kdy četla ????????

hrdlickova_61
03.04.2019

Knížku jsem si přečetla jakožto knihovnice, abych se s ní seznámila. Myslím, že je napsaná dobře a svoje místo ve výstavce, kam ji od té doby často dávám, si rozhodně zaslouží : o)

Měňavka
25.03.2019 5 z 5

Opět dokonalé, výborné, vtipné, nápadité a inspirující pro zamyšlení nad tím, kdo se nám zdá být vzdálený a přitom je tolik blízko...
Všechny babičky jsou prostě úžasné, mají své kouzlo a tajemství, která by nás mohla zajímat :)