Audrey se vrací

Audrey se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333484/bmid_audrey-se-vraci-2vU-333484.jpg 4 247 62

Úžasný příběh ze života jedné rodiny Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně – se sympatickým kamarádem jejího staršího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se opět odváží mezi lidi – i když jejím prvním „vítězstvím“ je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství? Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, nezměnila život jenom jí, ale také jejím milujícím rodičům a dvěma svérázným sourozencům, což je o důvod víc, aby se snažila nemoc definitivně zahnat.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , BB art

Finding Audrey , 2015

Candide
22.12.2016

Láska je prostě lék na všechno :).

VercaV
22.11.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, strašně mě bavila a poutala svým dějem a stylem psaní. Avšak mi přišly některé věci až moc rychlé/jednoduché vzhledem k tomu jak na tom Audrey byla a to je asi jediný důvod proč nedávám plný počet. Kniha je spíše určena pro mladší (kolem 16-15 a míň) ale i tak se velmi dobře čte.

luciefeix
03.10.2016 3 z 5

konečně něco od Sophie co se dalo číst

Attia
22.09.2016 5 z 5

Knihu s takhle krásnou obálkou jen tak nepřehlédnete.
A když je uvnitř stejně úžasná a svěží jako navenek, je to něco jako dvojitá výhra! :)

Andy0892
06.07.2016 4 z 5

Kniha je určena mladším čtenářům, ale neuškodí si ji přečíst. Postavy jsou fajn a živě si je dokážu představit :-) Bylo to odlehčené čtení vážného tématu. Nečekejte velké zvraty, dopodrobna vypsanou tragédii, jen dobrou knihu. A navíc, kdo by nemiloval tu obálku? :-)

Alisce
03.07.2016 4 z 5

Milá knížka s úžasnou obálkou. Opět jsem si potvrdila, že Madeleine Wickham chcete-li Sophie Kinsella je skvělá spisovatelka. Pro mě nejlepší volba pokud hledám oddechovou, ale ne hloupou knihu. Vždy to teda není úplně oddechové, protože Madeleine často píše o vážných problémech a vše není zcela růžové. Audrey se vrací je sice dílo určené pro mladší, ale určitě neurazí i starší čtenáře. Krásná knížka, doporučuji.

floranova
30.06.2016 5 z 5

Opravdu dobrá kniha, příběh ze života, který přečtete jedním dechem. Opravdu aktuální téma. Jedna z nejlepších knih této autorky.

Stephanief
23.06.2016

Úžasně podané vážné téma, napsané čtivou formou

Peace
12.06.2016 5 z 5

"Celý život jenom šplháte vzhůru, kloužete dolů a zase se zvedáte. A na nějakém tom sklouznutí nezáleží. Tedy pokud pořád víceméně míříte vzhůru."

Od Sophie Kinselly trošku jiný žánr, než na jaký jsem zvyklá, takže jsem knihu otevírala se zvědavostí, jak si s románem pro mládež poradí. Jsem velmi mile překvapena, protože příběh je kombinací vážného tématu a humoru - přesně takového, který mám od autorky ráda.
Jde o titul, který pobaví i poučí všechny věkové kategorie.

anibeni
12.06.2016 5 z 5

Líbila se mi tahle kniha opravdu moc, přestože jsem jiné dvě knihy od stejné autorky odložila s nechutí... Velmi vážné téma, ovšem zde bravurně podané.. kniha se mi prostě líbila, bavila mně, v lecčems i poučila a stejně jako jsem se u ní zasmála, jsem si i poplakala...

Knihomolka :)
06.03.2016 5 z 5

Knížka s krásnou a neobyčejnou obálkou a se stejně neobyčejným a dojemným příběhem.
Sophie Kinsella se v této knize věnovala velmi ožehavému tématu, který zpracovala takovou formou, aby byl příběh k zamyšlení, ale na druhou stranu, aby nebyl zbytečně složitý a depresivní, a vložila do něj také humor a romantiku, čímž ho perfektně došperkovala.
Audrey se vrací je unikátní knížka, kterou můžou číst čtenáři různých věkových kategorií, jelikož na každého bude působit úplně jinak.
Mě tahle kniha moc mile překvapila a já ji mohu jen doporučit!! :)

warca
02.03.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a přečetla jsem jí jedním dechem a to v kuse. Autorku mám ráda a četla jsem od ní i jiné knihy a tahle je jedna z těch nejlepších. Děj měl spád, zasmála jsem se a nechyběla ani romantická zápletka.

Ankavi
16.02.2016 5 z 5

Velmi pohodová kniha, ač pojednává o závažném tématu. Je ideálním čtením pro cílovou věkovou skupinu, ale rozhodně potěší i starší generaci. Osobně bych vyzdvihla to, že jsem se opravdu, po docela dlouhé době, u knihy uvolnila, pobavila, zasmála - a taky zamyslela nad tím, čemu jsou vlastně dnešní dospívající vystaveni a že to pro ně vůbec není lehké. Co mě na knize ale těší dvojnásob je, že bez jakéhokoli patosu odhaluje závažné téma, přičemž dává mimoděk návod, jak se s ním vyrovnat. A v neposlední řadě je skvěle pojato téma rodiče - pubertální děti. Tleskám a je to pro mě vskutku příjemné překvapení.

Daenerys
10.02.2016 3 z 5

Tahle spisovatelka zkrátka umí, ať píše, co píše. Čte se samo, ale je to vážně spíš určeno pro mládež.

Mozkovna
03.02.2016 5 z 5

Už na začátku jsem věděla, že se mi knížka bude líbit. A teď, po dočtení, bych ráda řekla, že mohu knihu s přehledem zařadit mezi jedny z nejlepších, co jsem kdy četla.
Téma šikana je mi velmi blízké a moc dobře vím, jaké to je, když vás doma drží strach z lidí. Sympatická Audrey navíc svůj stav poměrně podrobně popisuje, což beru jako velké plus. Její rodinu jsem si zamilovala; matka, závislá na článcích v Daily Mailu, vysazená na počítačové hry; otec, který skáče, jak jeho manželka píská; bratr Frank, jehož chladná hlava a vtipné a drzé poznámky mě bavily celou knížku; nejmladší člen rodiny Felix, který byl sice jen takovou výplní, ale skvěle se tam hodil. No a pak Linus, Adreyina první láska, který se podílel na významné části jejího léčení. Bylo to celé takové hezké, příjemné, citlivé. Emotivní. Přiznám se, že jsem snad vždycky prožívala „záchvat“ s hlavní hrdinkou, na druhou stranu jsem se smála, když se smála ona.
Jediné, co mě mrzí, je, že v knize nebylo více vysvětleno, co se vlastně Audrey ve škole přihodilo (kromě toho, že už z popisu víme, že byla šikanovaná). Vždycky to autorka nakousla a - jak by řekla Audrey - v půlce věty se zarazila s výmluvou: „Ještě nejsem připravená vám to říct.“ Během těch tří set stran mi ale přišlo, jako by Auds byla moje kamarádka a vyprávěla mi svůj příběh, takže jsem asi nakonec došla k závěru, že budu respektovat její soukromí.
Každopádně, kniha rozhodně stojí za přečtení. Postavy si zamilujete a skvěle se do příběhu vžijete. :)

ruzovka
01.02.2016

Protože chci mít doma všechny knihy od této spisovatelky , rozhodla jsem se i tento příběh si pořídit, ač je spíše určený pro náctileté a nelituju.

Zajímavým způsobem a citlivě je popsána šikana, který nemusí probíhat tak, jak ji nejčastěji známe a hlavně je nesmírně zajímavě popisovaný způsob, jak se snaží hlavní hrdinka
zase vrátit do života a jak jí pomůže první láska.
A celá jejich praštěná rodina mně byla sympatická .

bookcase
13.01.2016 5 z 5

Sophie Kinsella tentokrát jinak. Pro mladé a o mladých. Zajímavé téma a zpracování. Líbilo se mi.

baterka.gs
11.01.2016 5 z 5

Je milé dostat se opět do teenagerovských let a povzpomínat také na svou první lásku. Velmi čtivá knížka, lehký příběh, pěkný závěr. Zkrátka celá Kinsella, velmi povedené čtení. Tato knížka patří mezi ty jednoduché, ke kterým se můžete vrátit kdykoliv a pobaví vás i po několika letech.

Nathanielka
11.01.2016 4 z 5

Do knihy se mi vůbec nechtělo, nějak mě odrazoval ten popis a téma kterému se věnuje. Nakonec jsem se do ní pustila a nelituji. Kniha stojí za to! Pojednává o tématu jako šikana a psychická porucha, kterými se zabývá hlavní hrdinka, ale další postavy vystupující v příběhu ho krásně odlehčují. Já osobně jsem se skoro celou knihu smála. Dostali mě vyhrocené situace matkou a skvělé komentáře Franka. I všechny další postavy jsou velmi sypmatické. Dále se mi líbil scénář k dokumentu, který pěkně oživoval stránky knihy a nabízel jiný pohled. Pokud stále nevíte jestli se do knihy pustit, neváhej te! Mužu jen doporučit. Hodnotila bych 4,5*

jasmína
22.12.2015 5 z 5

Ale ano, poprvé se moje oblíbená autorka pustila do zcela jiného světa, do světa dospívajících, do světa, kde deprese není jen slovo, ale kde člověk neztrácí naději na uzdravení, a hlavně, povedlo se jí to na jedničku.

Kniha z knihovny je uvedená četbou pro děti, ale toho jsem si všimla až v půlce knihy, a je mi to fuk, důležité je, že konečně opět napsala knihu, od které jsem se neodtrhla, dokud jsem nedočetla.