Audrey se vrací

Audrey se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333484/bmid_audrey-se-vraci-2vU-333484.jpg 4 247 62

Úžasný příběh ze života jedné rodiny Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně – se sympatickým kamarádem jejího staršího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se opět odváží mezi lidi – i když jejím prvním „vítězstvím“ je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství? Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, nezměnila život jenom jí, ale také jejím milujícím rodičům a dvěma svérázným sourozencům, což je o důvod víc, aby se snažila nemoc definitivně zahnat.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , BB art

Finding Audrey , 2015

kikizubik
17.07.2019 5 z 5

Nevěděla jsem do čeho jdu, jen mi bylo povědomé jméno autorky, jelikož jedna blogerka, kterou sleduji ji vychvaloval...A chápu proč. Moc často se nestává, že bych začala číst knihu a hned na začátku by mě zaujala nebo rozesmála. Tato mě rozesmála a ne jen jednou. Také se mi líbilo, jak bylo podané těžké téma Audreyny nemoci. Pro mladé čtenáře super podané.

Ann1307
29.06.2019 3 z 5

Kniha spíše pro teenagery. Ale hezké, rychlé čtení. Oddechovka. :)

Julinka679
04.06.2019 3 z 5

Moje první knížka od Kinselly a musím říct, že super! Nečekala jsem, že to bude tak čtivé a vtipné. Za mě 3,5* a už se těším na její další knížky :-)

Iamdreamer
26.01.2019 2 z 5

Kinsella je skvelá autorka ale jej knihy len v origináli. S prekladom sa stráca humor.

KateTheBlogger
03.10.2018 5 z 5

Sophie Kinsella patří mezi mé oblíbené autorky. A ačkoli nejsem cílovou skupinou knížky, čtení jsem si užila.

Knihomolka10942
05.09.2018 5 z 5

Taková pohodovka pro holky. Za mě super! :-)

PetraBery
10.07.2018 4 z 5

Oddechová, vtipná kniha o návratu do běžného života hlavní hrdinky čtrnáctileté Audrey, která trpí psychickou poruchou jako následek traumatizujícího zážitku. Kniha o první lásce, rodině, která drží při sobě a o nemoci, která může zaskočit každého. Určeno spíše pro dospívající, ale neurazí ani dospělé. Psáno čtivě, osvěženo dokumentem, který Andrey natáčí jako domácí úkol od své lékařky. Povedené.

vodopad152
27.03.2018 4 z 5

Kniha mě trošku odrazovala svou obálkou, ale byla naprosto úžasná. Byla vtipná, moc se mi líbilo jak spisovatelka popisovala pocity hlavní hrdinky. Tuhle kniha jsem přečetla jedním hltem.

SknihouVrukách
07.12.2017 4 z 5

Milé, vtipné, miestami napínavé čítanie.

MayaBu
22.11.2017 3 z 5

Svižná, občas vtipná kniha. Pojetí některých členů rodiny (myslím hlavně rodiče) mi přišlo místy až parodické, ale uznávám, taky jsem se nad těmi kalamitami někdy zasmála. Taková oddechovka, každopádně co se tematu psychických chorob týče, Uvnitř mé hlavy se mi líbilo víc.

šneki
16.11.2017 4 z 5

Opravdu vtipná a z mého pohledu realistická knížka. Ani mě tolik nezajímala Audreyina nemoc jako eskpády její rodiny, u těch jsem se smála i v autobuse.

-LaraRead-
15.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka spíš pro holky s krásnou obálkou o tom, jak se dívka vrací do života pomocí hezkého kluka. Nejspíš autorka nedostane cenu za originalitu, ale kniha je to každopádně pěkná.

deedulka
27.08.2017 4 z 5

Jedna z povedenějších knih od Kinselly. Nejdříve jsem se trochu vyděsila, když jsem zjistila věk hlavní hrdinky - 14 let. A pak to, že trpí psychickou poruchou. Ale nebylo to dětské a ponuré. Hlavní postavou je Audrey a její trochu neobvyklá rodina. :-) Postup malých krůčků během léčby i neshody s vtipnými situacemi mezi jednotlivými členy rodiny jsem zhltla během chvilky. Stále jsem čekala na odvyprávění příběhu, co se Audrey ve škole dělo....a čekala a čekala.

Efeméra
11.08.2017 4 z 5

Vzhledem k vážnější tématice kupodivu velmi humorná a odlehčeně napsaná kniha. Zamilovala jsem si hrdinčinu rodinu, interakce mezi jednotlivými členy mě moc bavily, i když v případě Audreyiny matky možná autorka trochu přestřelila. V řadě případů mi připadala až moc hysterická a její chování se mi občas nezdálo příliš reálné. Rovněž bylo zvláštní, že se v celé knize čtenář nedozví, jak přesně spolužačky Audrey šikanovaly, přestože je na tom celý román vlastně postavený. Nemůžu se rozhodnout, zda mi to připadá zajímavé, nebo jako kdyby autorka nevěděla, co vymyslet. Skvělým oživením byly určitě části s natáčením dokumentu a v textu Audreyino promlouvání ke čtenářům. Já osobně depresemi a strachem mluvit s lidmi netrpím, ale je možné, že někomu s takovými problémy by vzhledem k odlehčenosti celého textu mohlo připadat, že autorka nepodává problém příliš citlivě.

Litocha
05.07.2017 4 z 5

Pro Sophii docela netypický, ale povedený příběh. Líbily se mi dobře vykreslené postavy, zvláště celá Audreyina potřeštěná rodina - přes všechny slabosti a libůstky se mají rádi a dokáží stát při sobě, když je to potřeba. Okouzlil mě všudypřítomný vtip, přestože téma, o kterém knížka pojednává, tak radostné není. Jen jsem si připadala zčistajasna hozená do vody, ráda bych věděla, co se vlastně Audrey dělo (minimálně by člověk lépe pochopil její vztah k trýznitelkám).

KaileyBlot
27.05.2017 4 z 5

Tato kniha oplývá humorem - a to jako fakt hodně. Získala si mě hned u první stránky - nejen zajímavým stylem psaní ale i zpracováním. Je to zas takové to, co vás nutí číst dál, protože není řečeno, co se stalo a vy to chcete vědět co nejdřív. Možná tam byla trocha naivity, ale to nevadí. Zklamal mě jen ten konec, když nepřišlo co jsem čekala, ale jinak to bylo milé a příjemné čtení.

Chika
10.05.2017 5 z 5

Kniha se velice dobře četla. Zajímavý příběh.

Vero96
04.04.2017 4 z 5

Příběh je zajímavý a neuvěřitelně zábavný. Ale občas jsou zde dlouhé slohy skoro o ničem. Nicméně určitě doporučuji přečíst!

golfinka1
08.03.2017 5 z 5

kniha se mi moc dobře četla , krásný příběh se špetkou humoru

bubblebut
21.02.2017 5 z 5