Asterix a Normani

Asterix a Normani https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7662/bmid_asterix-a-normani-7gp-7662.jpg 4 138 9

Asterixova dobrodružství série

Grafomanix, bratr náčelníka Majestatixe, pošle svého změkčilého syna Zničehonixe na prázdniny do galské osady, aby tam z něj udělali chlapa. V té samé době vyráží ze severu normanská výprava vedená náčelníkem Bolehlafem. Normani se totiž pyšní tím, že znají všechno, jenom strach ne, proto se rozhodnou, že musí tuto svoji mezeru ve vzdělání rychle zaplnit.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et les Normands , 1968

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Velice nadprůměrný díl Asterixe. Krásně ustrašený Zničehonix, vtipní drsní přijíždějí Normani, kteří chtějí znát strach. Množství vtipných momentů. A zajímavé je i to, že konečným zachráncem situace byl nakonec Obelix s Trubadixem. Lepší než filmová adaptace.

FirstDaw8ID
21.10.2022 4 z 5

Povedenější než celovečerní adaptace, kterou jsem viděl jako první. Vtípky jako Idefixův pláč a stopování, pití z lebek, pojídání všeho na smetaně a "převrácená" závěrečná scéna z toho dělají zábavné čtení. Není to sice ten úplně nejvtipnější Asterix, ale stále je dostatečně nadprůměrná zábava.

Gordonlord
09.07.2021 3 z 5

Takový nevýrazný Asterixovskyý standart. Za zmínku stojí stopování barda, kterého se naši hrdinové snaží najít podle zkázy, jenž po cestě zanechala jeho muzika.

Jinak humor opět až nechutné často těží z implementovaní současných popkulturních fenoménů do tehdejších historických reálií, což považuji za vrchol kreativní lenosti.

Jinak kresba nádherná, poetika vyprávění je stále zábavná a na svém místě, takže ta chvilka, než to člověk prelouská, stejně příjemně uteče.

yaoiyuri
23.02.2021 3 z 5

Ufff… 3,5 hvězdičky, ale jenom za to, jak se Normané naučili bát. Celý sešit je kvalitou jak na horské dráze. Z protekčního spratkoidního synka je postupem času jen kulisa pro „zápletku“, Římané se tam mihnou, aby se neřeklo (jak proboha mohli ovládnout tak velké území, když legie dostanou nakládačku od každého barbara, na kterého narazí), hrubě nevyužitý potenciál jinak vynikajících Seveřanů. Chyběly úderné vtipy a chytré narážky. Asterix to umí lépe.

Atlantis
02.08.2018 3 z 5

Opět další díl, který nemám rád jako film a stejně jako s Amerikou i tady se není čemu moc divit, protože i předloha je taková nemastná neslaná. Z Normanů hledajících stran šlo vytřískat mnohem více, kluk z města měl mnohem větší potenciál... Na Asterixe slabota.

Ezios
17.01.2016 4 z 5

Jeden ze slabších dílů. Zdá se být necelistvý a rozhádaný. Avšak s jedním velkým moudrem na konci. „Teprve člověk, který poznal strach, se stává odvážný. Pravá odvaha tkví v umění strach ovládnout.“ Amen.

borknagar
16.01.2016 4 z 5

Asterix stále baví, někdy více, někdy méně, ale pořád je to sranda. I v tomto dílu najdeme mnoho humoru, šarvátek a vyrvaných stromů. Čeho tu je však nedostatek, to je strach. A jelikož tu hlavní roli hraje také Trubadix, je tento díl více hudební než ostatní.........

Babouš
18.07.2015 3 z 5

Slabší díl. Kontrast městského chlapce s vesnicí šlo pojmout líp.

tyzik.cejka
08.05.2013 5 z 5