Asterix a slavný štít

Náčelník Majestatix má problémy se žlučníkem, proto musí na léčení. Doprovod mu dělají Asterix a Obelix, které ale záhy z lázní vykážou, a tak si musí ukrátit čas jinak. Například mlácením Římanů. Cézar tento incident pochopí jako ukázku galského vzdoru, a rozhodne se pokořit je tím, že před ně předstoupí podle galských zvyků, to jest na štítě náčelníka Vercingetorixe, kterého slavně porazil u Alesie. Jenomže štít jaksi není k sehnání. Zdá se, že se z Arvernie nikdy do Říma nedostal! Římský posel Posukus proto dostává příkaz štít najít a Cézarovi přivézt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7660/big_asterix-a-slavny-stit-Q8C-7660.jpg 4.7131

Asterixova dobrodružství 14.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Bouclier Arverne, 1968

Kniha Asterix a slavný štít

Gordonlord
04.06.2021

Takové klasické Asterixovské dobrodružství, stále ještě s uvolněnými a korektními restrikcemi dnešních dní neovlivněnými prvky konce šedesátých let. Hrdinové pijí pivo, dělají si legraci z jiných ras , náboženství a národností, dávají po hubě každému kdo se na mě špatně podívá, morální ponaučení nikde a prostě je to zase a opět jako vždy, krásná, uvolněná legrace se vším všudy.

Kuža007
09.09.2019

Skvělý Goscinnyho text, krásné Uderzeho kresby. Honba za Vercingetorixovým štítem, Majestatix v lázních a špinaví a opilí legionáři. A hlavně zábava.

Atlantis
23.06.2018

Největším problémem tohoto dílu je, že každý průměrný fanoušek Asterixe již podle názvu ví, jak to celé dopadne.
Jinak mi nezbude, než se opakovat - výborná detailní kresba, skvělý humor a tentokrát i lehce výpravný příběh. Paráda.

Hoshi
05.08.2017

Další příjemně čtivý díl o Asterixovi, Obelixovi a miláčkovi Idefixovi ... Kdo by je neměl rád :) Opravu úžasná série.

fajka
25.07.2017

Příběhy o Asterixi a Obelixi mě moc baví,je to vtipné.Plánuji si přečíst skoro všechny.
Je to úžasná série!

borknagar
24.01.2016

Další ze skvělých dílů chytrého Asterixe a jeho žravého přítele Obelixe a samozřejmě nesmíme zapomenout na zvíře z čeledi psovité Idefixe. V hlavní roli vystupuje jeden slavný štít, lázně a diety, hromada uhlí a samozřejmě i divočáci na víně. A také tu máme spoustu šarvátek s římany, hektolitry vína a jednoho Pošuka. Moc zábavný díl, který stojí za přečtení......

aychend
26.04.2013

Veni, vidi a pochopil jsem. :-DDD Začínám mít postavu Caesara velmi ráda.

karkola
15.05.2011

Supr díl ;) ten mě pobavil :D radím přečíst!!!