Asterix a slavný štít

Asterix a slavný štít https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7660/bmid_asterix-a-slavny-stit-Q8C-7660.jpg 5 142 10

Asterixova dobrodružství série

Náčelník Majestatix má problémy se žlučníkem, proto musí na léčení. Doprovod mu dělají Asterix a Obelix, které ale záhy z lázní vykážou, a tak si musí ukrátit čas jinak. Například mlácením Římanů. Cézar tento incident pochopí jako ukázku galského vzdoru, a rozhodne se pokořit je tím, že před ně předstoupí podle galských zvyků, to jest na štítě náčelníka Vercingetorixe, kterého slavně porazil u Alesie. Jenomže štít jaksi není k sehnání. Zdá se, že se z Arvernie nikdy do Říma nedostal! Římský posel Posukus proto dostává příkaz štít najít a Cézarovi přivézt.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Bouclier Arverne , 1968

FirstDaw8ID
04.02.2023 4 z 5

Příjemný díl, vždycky mě těší ty malé detaily, hlavně u Idefixe, třeba když se lekne vzlétajícího motýla nebo si nese útržek z oblečení římského vojáka (a ten kousek pak vojákovi na další stránce viditelně chybí). Humor byl fajn, ale není to jeden z těch dílů, kde se směji nahlas. P.S.: Je teda vtipné, že Obelix se láduje vařenou zeleninou (respektive převážně zelím) ve formě potée, ale vařená zelenina v lázních mu absolutně nejede...

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Asterix a Obelix tentokrát odvádí svého náčelníka do lázní, aby mohl zhubnout a následně začnou pátrat po slavném štítu... který je dovede obloukem zpátky k jejich náčelníkovi, takže byla jejich cesta vlastně zbytečná. V roli je zde jinak tentokrát hodně vína a uhlí, takže se Galové i Římané pořádně zašpiní.

Gordonlord
04.06.2021 3 z 5

Takové klasické Asterixovské dobrodružství, stále ještě s uvolněnými a korektními restrikcemi dnešních dní neovlivněnými prvky konce šedesátých let. Hrdinové pijí pivo, dělají si legraci z jiných ras , náboženství a národností, dávají po hubě každému kdo se na mě špatně podívá, morální ponaučení nikde a prostě je to zase a opět jako vždy, krásná, uvolněná legrace se vším všudy.

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Skvělý Goscinnyho text, krásné Uderzeho kresby. Honba za Vercingetorixovým štítem, Majestatix v lázních a špinaví a opilí legionáři. A hlavně zábava.

Atlantis
23.06.2018 5 z 5

Největším problémem tohoto dílu je, že každý průměrný fanoušek Asterixe již podle názvu ví, jak to celé dopadne.
Jinak mi nezbude, než se opakovat - výborná detailní kresba, skvělý humor a tentokrát i lehce výpravný příběh. Paráda.

Hoshi
05.08.2017 5 z 5

Další příjemně čtivý díl o Asterixovi, Obelixovi a miláčkovi Idefixovi ... Kdo by je neměl rád :) Opravu úžasná série.

fajka
25.07.2017 5 z 5

Příběhy o Asterixi a Obelixi mě moc baví,je to vtipné.Plánuji si přečíst skoro všechny.
Je to úžasná série!

borknagar
24.01.2016 5 z 5

Další ze skvělých dílů chytrého Asterixe a jeho žravého přítele Obelixe a samozřejmě nesmíme zapomenout na zvíře z čeledi psovité Idefixe. V hlavní roli vystupuje jeden slavný štít, lázně a diety, hromada uhlí a samozřejmě i divočáci na víně. A také tu máme spoustu šarvátek s římany, hektolitry vína a jednoho Pošuka. Moc zábavný díl, který stojí za přečtení......

aychend
26.04.2013 5 z 5

Veni, vidi a pochopil jsem. :-DDD Začínám mít postavu Caesara velmi ráda.

karkola
15.05.2011 5 z 5

Supr díl ;) ten mě pobavil :D radím přečíst!!!

Asterix Obelix

Kniha Asterix a slavný štít je v