Asterix a kotlík

Asterix a kotlík https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7659/bmid_asterix-a-kotlik-ecE-7659.jpg 5 143 11

Asterixova dobrodružství série

Do galské osady zavítá náčelník Nemoralix. Římané vybírají nové daně, avšak u našich Galů si je nikdo nikdy vybrat nedovolil, proto chce Nemoralix uschovat svoje úspory zde. Kotlík plný sesterciů dostane do úschovy Asterix, jenže do rána se peníze ztratí. Asterix je z osady vypovězen, dokud peníze nenajde a neodčiní tak svoji hanbu. 1. vydání... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et le Chaudron , 1969

FirstDaw8ID
07.06.2023 3 z 5

Jeden z těch na vtipy slabších dílů, ale srážení cen divočáků na trhu, hrachovka v kotli, nenápadné chování před bankou nebo na nohy na ramena beroucí divočáci před Obelixem pobavili.

Gordonlord
28.05.2021 3 z 5

Náčelník sousední vesnice Nemoralix dá Asterixovi k ohlídání kotlík plný sestercií. Avšak sestercie se z kotlíku ztratí a Asterix je za své selhání vypovězen z vesnice s úkolem napravit její čest.

Peníze se mu nedaří najít a spolu s Obelixem se rozhodne, že je tedy zkusí vydělat. Avšak obchodní talent není silnou stránkou našich Galů.

Při pokusu získat peníze dojde i na nápad vyloupit banku, což je silně nemorální čin u hlavního hrdiny dětského comicsu. Rovněž i rasistické vtipy jsou na denním pořádku. Takhle volnomyšlenkářské nápady by byly dnes příkře odsouzeny, ale konec šedesátých let holt ještě nebyl tak podělaný z bezpečné morálnosti a korektnosti.

Vtip je zde ve zdravé míře, kresba opět překrásná a přijde mi, že místy i detailnější než obvykle a navíc má příběh dobře vypointované vyústění. I přesto, že vlastně docela očekávané. S potěšením také shledávám, že magický nápoj tentokrát nehraje zásadní roli a hrdinové si musí poradit jinak.

yaoiyuri
23.02.2021 4 z 5

Nemoralix: Nemáš právo pochybovat o mých vlasteneckých citech, ano obchoduji s Římany, ale… nechávám si od nich platit dvojnásobnou cenu než od Galů.

Hezký příběh, Obelix je tady extrémně natvrdlý a chudáků pirátů v hospodě mi bylo fakt líto. Tohle si nezasloužili. x(

haki34
22.10.2019 5 z 5

jooo, super :D jsem zvědavá, kolik jich moje děti ještě z knihovny přitáhnou :)
akorát nevím, kolik vtípků a narážek děcka pochopí...třeba tady v tom díle Nemoralix, Velkopardubix, Sašorašilus (jestli jsem to blbě vyskloňovala či co,tak pardón !!! :)))...a takové trochu "nekorektní" z trhu - že na kadeřavou kapustu musíte vedle - ke stánku s otrokáři :P
každopádně - Asterix zkusí hodně řemesel, samozřejmě podporován Obelixem, aby nakonec alá Sherlock Holmes s věrným Watsonem odhalil záhadu zmizelých sestercií s vůní cibulačky...pobavila jsem se královsky !!!

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Trochu jiný Asterix než ho známe, ale krásný. Odporný záporák, ale spravedlivý konec pro všechny.

Atlantis
30.07.2018 5 z 5

Skvělý díl a velice odlišný od ostatních. Nevím, jestli byl založen na nějakých tehdejších událostech, ale tento Asterix je prostě jiný. Poté, co je Asterix vyhnán ze svojí vesnice, musí najít způsob, jak získat peníze a přitom uživit sebe i Obelixe. Dvojice (ale nezapomínat na Idefixe!) je najednou v prostředí, kde jim jejich magický lektvar nemá jak pomoci a díky tomu je humor čerstvý a neokoukaný.
V tomto díle je i kresba nadstandard. Uderzo si mnohem více hraje s barvami a stíny a některé panely jsou prostě fenomenální. Namátkou jmenuji obrázky, kdy naši Galové sledují banku z hostince.
Tenhle komiks prostě chcete mít načtený, povedl se.

nela295
01.02.2016

Tyhle komiksy mám strašně ráda ,čtu si je stále.Nejradši mám Obelixe s Idefixem

borknagar
06.10.2015 5 z 5

Skvělý, vtipný díl, zároveň i trocha toho smutku se naskytne. Perlí hlavně Obelix, jeho hlášky jsou k popukání :) Dvojice (trojice) našich galů se dostane do nejedné zapeklité situace a ne vždy z toho vyjdou vítězně. Klasický díl plný humoru i ponaučení, vše v dávkách, jak to máme u Asterixe rádi......

Standa Šebek
28.10.2014

Římani jsou blázni.

Avatar Aang
12.02.2014 5 z 5

Asterix a kotlík je krásná kniha a smutná, fakt boží.

tyzik.cejka
16.06.2013 5 z 5

HEZKÉ- SMUTNÉ HEZKÉ

Asterix

Kniha Asterix a kotlík je v