Asterix a olympijské hry

V Olympii se pořádají slavné sportovní hry. Když se o tom dozvědí Galové z nepokořené osady (poté, co s přehledem pokoří římského šampiona), rozhodnou se také zůčastnit a vyšlou do Řecka vlastní šampióny, Asterixe a Obelixe. Má to ovšem jeden háček, se kterým přede nikdo nepočítal - používání čarovných nápojů je během her přísně zakázané....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7657/big_asterix-a-olympijske-hry-E6Y-7657.png 4.6153

Asterixova dobrodružství 12.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix aux Jeux Olympiques, 1968

Kniha Asterix a olympijské hry

Gordonlord
28.05.2021

Hned jsem s nedůvěrou předpokládal, že humor bude opět těžit z jednoduchých premis. Jako v případě minulého dílu, kde byly všechny vtipy postavené na kulturní specifikaci Britů, jsem i zde čekal, že každá legrácka bude vycházet z toho, jak si Galové cucnou kouzelného nápoje a všechny atlety ve všech disciplínách "děsně vtipně" rozdrtí.

Galové na svůj nápoj dost spoléhali, na Olympiádu nastoupili sebevědomě s tím, že díky němu vše vyhrají a tím způsobovali trauma sportovcům, kteří na podobný okamžik celý život dřeli. Okamžitě jsem přestal Galům fandit a mými favority se stali Římané.

Nakonec se ukázalo, že Galové v čele s Asterixem, jsou bez svého nápoje marní chudáčci, kteří nakonec zvítězili zase jenom podvodem, i když trochu jiným. Nicméně vtip nebyl ukryt v laciných, výše zmíněných premisách, ale zase jednou citlivě a pěkně vymyšlený a vypointovaný, což mě potěšilo.

Zvláštní, jakákoliv morální poselství naprosto popírající a neobsahující stavba příběhu by v dnešní přehnaně korektní a nezávadné době jednoznačně neprošla a ve mě vzbuzuje příjemný údiv, že toto bylo předhozeno dětem. Beru to jako osvěžující a vítaný prvek.

Disease
08.04.2020

Původní překlad v Sedmičce byl sice lepší, ale i po letech pořád solidní zábava.

Kuža007
09.09.2019

Krásné dobrodružství. Skvělý příběh, trochu méně humoru a první doping.

Atlantis
15.01.2019

Trochu jsem se obával. Hraná verze Asterixe a olympijských her je naprosto odpudivá, divná a hlavně nezábavná. Proto jsem měl obavy, že předloha bude mít podobné tendence. Přeci jen už od samého začátku můžete tušit, jak bude příběh vypadat - Galové v závodech, nadopovaní kouzelným nápojem soupeří se zlými Římany. Jsem tedy nakonec opravdu nadšený z toho, jak byl komiks vtipný a svým určitým způsobem i překvapivý, nebudu raději spoilerovat.

Fantýna
28.03.2016

Mám ráda příběhy o Asterixovi a Obelixi, a musím říct, že se mi tato knížka velmi moc líbila.

borknagar
30.01.2016

Další skvělé a zábavné dobrodružství našich hrdinů Asterixe, Obelixe a vlastně celého pánského osazenstva z jedná malebné galské vesničky, která jako jediná odolává římským nájezdům v jinak dobité Galii. Asterix a jeho přátelé plují do Řecka, kde se jednou za čtyři roky konají v Olympii slavné sportovní hry. Mají zásobu kanců, dobrou náladu a nevyčerpatelné množství kouzelného lektvaru. Triumf se předpokládá, proto trénink není potřeba. Stačí jen víno, ženy a zpěv. Samozřejmě nikdo nepředpokládá, že doping není povolen! Veskrze zábavný díl, kde humoru a sportovních klání není nikdy dost......

Babouš
18.07.2015

Vážně si Asterix s Panoramixem mysleli, že jim kouzelný nápoj na Olympiádě povolí? To by myslím nebylo vůbec fair play!

sabanka
25.08.2013

Pěkná knížka oblíbenou postavou bude asi princezna Irina.