Asterix v Británii

Asterix v Británii https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7655/bmid_asterix-v-britanii-rtL-7655.png 5 179 12

Asterixova dobrodružství série

Britské ostrovy čelí invazi římských vojsk. Situace začíná být zoufalá, proto jeden z obránců vyráží do Galie za svým bratrancem Astrixem, aby ho požádal o pomoc. Asterix a Obelix neváhají ani okamžik a vyrážejí do Anglie s plným sudem čarovného nápoje. Římané se o tom ale dozvědí a snaží se zabránit doručení nápoje za každou cenu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix ches lez Bretons , 1966

Cojekomupotom
18.02.2023 5 z 5

Narozdíl od Rychlých šípů... Tohle nikdy neomrzí. Úžasný film, úžasný komiks, že je obojí trochu jiné není na škodu.

FirstDaw8ID
06.07.2022 4 z 5

Parodování britské mluvy mě příliš nebavilo (ale je to mnohem lepší číst, než to poslouchat ve filmovém zpracování). Z Britů se tu střílí na každé stránce a římské manévry jsou nezapomenutelné. Nejvíc mě zde pobavily vtípky, které byly subtilní a nebyly tolik na sílu. Pořád je to ale povedené Asterixovo dobrodružství.

Gordonlord
14.05.2021 2 z 5

Asterixovská poetika je stále nedotčená a kresba je pořád na svém místě..roztomilá, typická a detailní.

Povedené vtipy nápady bylo vysvobozování Obelixe z velké Londýnské věže, kdy hrdinové chodili nahoru a pak zase dolů a vždycky zmasili všechny přítomné římany. Nebo ochutnávka desítek zabavených sudů s vínem, mezi kterými se ukrýval kouzelný nápoj galů, který římani chtěli zabavit, aby ho naši hrdinové nemohli doručit britským vojskům. Tohle byly povedené nápady.

Jinak to byla nuda a všechen vtip byl - přesně jak jsem se podle názvu tohoto dílu bál - založen jen a pouze na odkazech na současné britské zvyky a kulturní odlišnosti. Přelouskal jsem ho bez většího zájmu a přesto se dokázal - když už n dobře bavit - tak aspoň solidně zabavit u krátké, odpočinkové comicsové četby.

yaoiyuri
01.02.2021 5 z 5

Má zahrada je menší než Řím, ale mé pilum je pevnější než vaše sternum.

Animák zbožňuju, ale upřímně mě překvapilo, v kolika drobnostech se komiksová předloha liší. Jak mohli ve filmu vynechat Beatles a doubledeckery. :D Na druhou stranu třeba zápletka ohledně čaje mi přijde povedenější ve filmu. Přesto je tento díl spolu s Kleopatrou absolutní TOP, co se celého obsáhlého asterixovského univerza týče.

J.P.S.
22.08.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších asterixovskych dílů vůbec. Jako dítě jsem to vnímal čistě jako dobrodružný příběh o záchraně jedné britské vesnice odvolávající římské invazi, až později jsem si uvědomil, že je to zároveň humorné zdůraznění rozdílů mezi kulturou britských ostrovů a kontinentální Evropou.
(Aneb: "Je pivínko málo teplé? Nechal bych jej přihřát!"). A taktika, kdy Britanové znemožnili Římanům vítězství tím, že uprostřed boje odešli na čaj o páté, je prostě nezapomenutelná!

(P.S.: Britanský náčelník Cassivelaouns v úvodu příběhu je historickou postavou)

haki34
23.09.2019 4 z 5

Můj druhý Asterix..a líbil :) docela jsem se pobavila, zejména u hourké voudy s kapkou mléka, není-liž tak ? ou ?

Atlantis
30.11.2018 3 z 5

Tak to bylo zklamání. Asterix v Británii je v animované verzi můj nejoblíbenější díl a musím říct, že některé nápady byly ve filmu mnohem vtipněji a inteligentněji provedené, než v komiksu. Konkrétně myslím přinesení čaje do Británie. Tady je to jen nějaká rostlina, kterou Asterix najde na stole, ani Panoramix netuší o co se jedná. Podivné. Komiks je celkově slušný, ale vtipy mi přišly až příliš vzdálené od sebe a takové jalové.

Kuža007
19.11.2018 5 z 5

Asterix v Británii je dobrý, ale mezi mé favority série nepatří.

Heisenberg
18.07.2017 5 z 5

Spolu s Kleopatrou nejlepší díl Asterixe. Tak geniálním narážkám na Británii by se zasmála i samotná královna Alžběta.
"Ale Jaxitaxi, vždyť ty jedeš po špatné straně silnice!"
"Jářku, to vy jezdíte po špatné straně mimochoudem."
"Ti britové jsou ale blázni."

Legáček
11.07.2015 5 z 5

Tohle je dobrý jako ten kreslený film.

Avatar Aang
24.05.2014 5 z 5