Asterix v Británii

Britské ostrovy čelí invazi římských vojsk. Situace začíná být zoufalá, proto jeden z obránců vyráží do Galie za svým bratrancem Astrixem, aby ho požádal o pomoc. Asterix a Obelix neváhají ani okamžik a vyrážejí do Anglie s plným sudem čarovného nápoje. Římané se o tom ale dozvědí a snaží se zabránit doručení nápoje za každou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7655/big_asterix-v-britanii-rtL-7655.png 4.7158

Asterixova dobrodružství 11.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix ches lez Bretons, 1966

Kniha Asterix v Británii

Gordonlord
14.05.2021

Asterixovská poetika je stále nedotčená a kresba je pořád na svém místě..roztomilá, typická a detailní.

Povedené vtipy nápady bylo vysvobozování Obelixe z velké Londýnské věže, kdy hrdinové chodili nahoru a pak zase dolů a vždycky zmasili všechny přítomné římany. Nebo ochutnávka desítek zabavených sudů s vínem, mezi kterými se ukrýval kouzelný nápoj galů, který římani chtěli zabavit, aby ho naši hrdinové nemohli doručit britským vojskům. Tohle byly povedené nápady.

Jinak to byla nuda a všechen vtip byl - přesně jak jsem se podle názvu tohoto dílu bál - založen jen a pouze na odkazech na současné britské zvyky a kulturní odlišnosti. Přelouskal jsem ho bez většího zájmu a přesto se dokázal - když už n dobře bavit - tak aspoň solidně zabavit u krátké, odpočinkové comicsové četby.

yaoiyuri
01.02.2021

Má zahrada je menší než Řím, ale mé pilum je pevnější než vaše sternum.

Animák zbožňuju, ale upřímně mě překvapilo, v kolika drobnostech se komiksová předloha liší. Jak mohli ve filmu vynechat Beatles a doubledeckery. :D Na druhou stranu třeba zápletka ohledně čaje mi přijde povedenější ve filmu. Přesto je tento díl spolu s Kleopatrou absolutní TOP, co se celého obsáhlého asterixovského univerza týče.

J.P.S.
22.08.2020

Jeden z nejlepších asterixovskych dílů vůbec. Jako dítě jsem to vnímal čistě jako dobrodružný příběh o záchraně jedné britské vesnice odvolávající římské invazi, až později jsem si uvědomil, že je to zároveň humorné zdůraznění rozdílů mezi kulturou britských ostrovů a kontinentální Evropou.
(Aneb: "Je pivínko málo teplé? Nechal bych jej přihřát!"). A taktika, kdy Britanové znemožnili Římanům vítězství tím, že uprostřed boje odešli na čaj o páté, je prostě nezapomenutelná!

(P.S.: Britanský náčelník Cassivelaouns v úvodu příběhu je historickou postavou)

haki34
23.09.2019

Můj druhý Asterix..a líbil :) docela jsem se pobavila, zejména u hourké voudy s kapkou mléka, není-liž tak ? ou ?

Atlantis
30.11.2018

Tak to bylo zklamání. Asterix v Británii je v animované verzi můj nejoblíbenější díl a musím říct, že některé nápady byly ve filmu mnohem vtipněji a inteligentněji provedené, než v komiksu. Konkrétně myslím přinesení čaje do Británie. Tady je to jen nějaká rostlina, kterou Asterix najde na stole, ani Panoramix netuší o co se jedná. Podivné. Komiks je celkově slušný, ale vtipy mi přišly až příliš vzdálené od sebe a takové jalové.

Kuža007
19.11.2018

Asterix v Británii je dobrý, ale mezi mé favority série nepatří.

Heisenberg
18.07.2017

Spolu s Kleopatrou nejlepší díl Asterixe. Tak geniálním narážkám na Británii by se zasmála i samotná královna Alžběta.
"Ale Jaxitaxi, vždyť ty jedeš po špatné straně silnice!"
"Jářku, to vy jezdíte po špatné straně mimochoudem."
"Ti britové jsou ale blázni."

Legáček
11.07.2015

Tohle je dobrý jako ten kreslený film.