Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454992/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-VpB-454992.jpg 4 1505 1505

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

derikm
11.12.2020 5 z 5

Oddechové čtení, které mne nezklamalo. Nejvíce mne dostala poslední hláška p. Tiché :)) na poslední stránce.

Šánka
10.12.2020 4 z 5

Jak by řekla Deniska, bylo to ,,super psycho" :-). Mě tato série stále baví, je to humorné i když se něco opakuje již po několikáté, zasmála jsem se. Na audienci k nizozemské královně přijíždí část osazenstva Kostky a paní Tichá opravdu perlí, tedy nejen ona!
V této divné době báječný relax.

Dorotka2011
08.12.2020 3 z 5

Ze začátku nic moc, ale v druhé polovině knížky, jsem se někdy od srdce zasmála a těším se na další pokračování...

Kajami
07.12.2020 1 z 5

Zatím nejslabší kniha ze všech z celé série. Popravdě jsem se ani moc nezasmála a celou knihou se táhla jen návštěva Nizozemska a také přípravy. Po čtvrtém díle jsem doufala, že to bude mít trošku jiný spád, ale bohužel.

magnolia
07.12.2020 3 z 5

No prostě další Aristokratka. Ono se toho mnoho nestane, ani jsem se moc nezasmála... ale stejně si přeju, aby pan kastelán pokračoval (to, že si jako vypravěčku všech dílů vybral Marii je zábavné, béžové, růžové - trochu ho podezírám, že mu někdo při psaní radí :)

sofi987
07.12.2020 4 z 5

Zábavná kniha, skvělá oddechovka. Jen mi trochu připadá, že autor už trochu vyčerpává sám sebe. Romantická zápletka na konci mi tam vůbec nesedla. Ale celkově hezké počtení.

zuzik2301
06.12.2020 3 z 5

Oproti předchozím dílům je tohle špatné. Začátek je dobrý a vtipný, ale pak to jde ke dnu. Jsem fanoušek téhle série takže doufám, že další kniha bude mnohem lepší

Elea
06.12.2020 2 z 5

Začátek knihy byl celkem vtipný (i když šlo o vtipy už stokrát opakované), dále už to bylo jen trapné a pokus o červenou knihovna na závěr to jen zhoršil.

maryzka
04.12.2020 5 z 5

Tak tahle kniha se autorovi povedla. Smála jsem se od začátku do konce- nejlepší četba byla audience u holandské královny v konverzaci v podání paní Tiché( kuchařka na zámku Kostka).

amejzlík
03.12.2020 5 z 5

Naprosto úžasné osvěžení. Od každého dílu této série knih očekávám vždy řádný kopec humoru a ten se dostavil. Smála jsem se na celé kolo. Paní Tichá je skvělá. Těším se na pokračování. Autor rozjel zajímavou zápletku...

myryjam
29.11.2020 5 z 5

Už se těším na další, aristokratka mě prostě baví, autor má přesně můj humor

Ewilka
28.11.2020 4 z 5

Lepší než vlna zločinnosti, ale místy se už vtipy opakují. Každopádně fajn čtení.

Ditules
27.11.2020 3 z 5

Ale jo, musím říct, že je to rozhodně lepší než 4. díl... Akorát už je to takové utahané. Každopádně konec mě navnadil na další (asi poslední) díl, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Knizectvi
26.11.2020 4 z 5

Aristokratka je jediná humoristická série, které jsem propadl. A vlastně ani nevím proč. Vtipy nejsou nijak zvlášť promyšlené, postavy jsou, s prominutím, na přesdržku, a nejsou zrovna dvakrát uvěřitelné a děj snad nemůže být zmatenější. Přesto jsem přečetl celou sérii, smál se a určitě ji rád doporučuju. Netuším tedy čím to je, ale ani se v tom nepotřebuju nijak patlat, prostě si tyhle knížky užívám. A asi nejvíc právě tenhle poslední zatím vyšlý díl, který vyšel v rámci Velkého knižního čtvrtku u @kosmas . Tenhle díl je za mě určitě nejlepší, ať už pro to, že mi přišel trochu lepší, možná bych řekl, klidnější hůmor, nebo díky ději, který zde byl takový jaký by měl asi v knize být. Děj byl lineárnější, neskákal od jedné věci k druhé jako předchozí díly ale opravdu se něco dělo. Líbilo se mi podívat se s Marií a dalšími obyvatelkami Kostky, na nizozemský dvůr a taky otevřít pár dalších záhad, pravděpodobně do dalšího dílu.
Je to nenáročné čtení, u kterého nemusíte přemýšlet nad dějem ani nad vtipy, stačí prostě číst a bavit se. Takže doporučuji každému kdo se chce odreagovat a třeba i zasmát.

zdenaR
26.11.2020 3 z 5

Dobrá oddechovka, lepší než předchozí díl.
Aristokratku buď máte nebo nemáte rádi, já si při ní odpočinu, relaxuji.

kotatkoz
25.11.2020 5 z 5

Musím souhlasit, konečně návrat ke kořenům a tento díl dosahuje kvalit prvního. Perfektně se čte, člověk se zasměje, chvílema snad i zasní... Paradoxně knize asi pomohlo i filmové zpracování, ač mi chvíli trvalo sladit moji představu postav a filmové obsazení, teď už je prostě vidím podle filmu a jak čtu, jako by se mi v hlavě odehrával další věrohodný díl filmu a přidával knize ještě o kousek navrch. A samozřejmě se nemůžu dočkat Aristokratky pod palbou lásky :)

petra5588
25.11.2020 4 z 5

Čtvrtý díl byl slabota a málem už jsem se k sérii nevrátila. Naštěstí mě přesvědčily dobré recenze a stálo to za to! První díl sice pořád vede, ale i u tohohle jsem se kolikrát smála nahlas :D

svadla1
24.11.2020 5 z 5

Opravdu jsem se při čtení náramně bavila. Několikrát jsem se musela smát nahlas (broušení dálnice). Je to krásně napsaná a vtipná oddychovka. Příjemný humor prostý vulgarit. Už se moc těším na další.

Terka1975
23.11.2020 5 z 5

Tak opět stará dobrá a hlavně sebevědomější aristokratka zabodovala. Jsem ráda, že u Marie nastal významný posun vpřed a hlavně kniha zase dokázala pobavit příjemným humorem.

malkina11
22.11.2020 5 z 5

:-))) Chacháááááááá! No já nemůžu...:-)))))) Skvělé, skvělé, skvělé ...:-))))