Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454992/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-VpB-454992.jpg 4 1505 1505

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

aktijnov
01.01.2021 4 z 5

Do první čtvrtiny jsem přemýšlela, že knížku odložím. Marie v roli afektované hysterky mi moc neseděla. Chyběly mi vtipné glosy, které ale naštěstí nakonec přišly....

Marla
01.01.2021 5 z 5

Super, z Marie se nám najednou stala dáma a už se těším na další díl, to bude určitě na tunu prozacu:)))

Kamaela
31.12.2020 3 z 5

Po předchozím dílu, který byl hodně slabý, jsem se trochu bála. Tak je to lepší, to jo. Ale že bych se válel smíchy, to zase ne (pravda je, že opravdu vtipný je jen první díl, potom už se to nějak stále opakuje). Dost mě zklamal konec, to už není humoristický román, ale dívčí románek pro náctileté.

Hellothere
30.12.2020

(SPOILER) Tuto sérii jsem si velmi oblíbila a jsem ráda, že stále vychází nové díly. Po posledním dílu (Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka) jsem byla trochu rozpačitá a měla jsem pocit, že autorovi nějak dochází vtipy a nápady. Takže když jsem viděla, že vyšel další díl, říkala jsem si, jestli má ještě smysl ho číst. Nakonec mě dobré recenze přesvědčily a dostala jsem ji k Vánocům. Knihu jsem přelouskala za 2 dny a musím říct, že nelituji. Humorem se rozhodně nešetřilo a dějová linka se zajímavě vyvíjí. Jsem ráda, že autor pozměnil milostnou linku hlavní hrdinky Marie. Její vztah s Maxem začínal být ohraný a nezajímavý, ovšem její nové sympatie k poručíku nizozemského královského letectva Markovi tomu daly úplně nový náboj! Zbožňovala jsem paní Tichou v roli guvernantky, její slovník prostě nemá chybu a hrozně mě mrzí, že takových lidí kolem sebe nemám víc. Řekla bych, že ona a kastelán Josef jsou moje nejoblíbenější postavy. Mariina obsese s brilianty byla taky vtipná a méně inteligentní hraběnka Vivien tomu pouze dávala zaslouženou korunu. Myslela jsem si, že když tam nebudou tak důležitou roli hrát Josef a ostatní obyvatelé hrádku, bude to suché a bez náboje, ale jak jsem si po skončení knihy uvědomila, vůbec jsem to během čtení nepocítila, až mě to zarazilo. Takže za mě určitě ANO a moc se těším na další díl!!

Tess33
29.12.2020 4 z 5

Tento díl není tak vtipný jako předešlé, ale i tak nezklamal. ????

raty
28.12.2020 4 z 5

Humorná oddechovka. Bohužel už to na mě tak úplně nefunguje, proto ubírám hvězdičku. Další díl si určitě přečtu.

111moni
28.12.2020 3 z 5

Když jsem dočetla, říkala jsem si, jako dobrý, ale vážně z toho chce p. Boček udělat něco jako Dynastii , tedy nekonečný seriál? Konec mě tedy dost namíchl, asi jako každý konec, který autor nechá otevřený. Jinak, "bordel v kuchyni" a vše kolem něj zase trochu vrátilo do zábavného čtení, tedy rychločtení. Za mě, tentokrát to vyloženě neurazilo, možná už všichni čekáme něco více, než je možné, po prvním díle. Mezi svátky příjemně vyladěné čtení.

ještěrka38
28.12.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení, ale nejlepší je stejně ten první díl. Moc jsme se tedy nesmála.

LucieVN
28.12.2020 5 z 5

Za 4 hodiny jsem měla tento pátý díl přečtený a už se nemůžu dočkat na další. Dobře jsem se pobavila i bez hlášek Josefa a pana Spocka. A jsem zvědavá, jak se bude Mariino milostné drama vyvíjet dál.

pink_ivy
27.12.2020 5 z 5

Po čtvrtém dílu, ze kterého jsem byla hodně rozpačitá, jsem naopak z tohohle byla nadšená. Starý dobrý humor a hlavně staré dobré postavy jsou zpět a já si tuhle jízdu dost užila. Po prvním díle rozhodně nejvydařenější. Aristokratce změna prostředí jen a jen prospěla. Už se těším na palbu lásky... to bude prostě "eště prdel".

4xbabča
27.12.2020 5 z 5

Četla jsem všechny předchozí knihy o Aristokratce, a tak mohu s jistotou tvrdit, že tato kniha opravdu stála za to, bavila jsem se od začátku až do konce a těším se na šestou knihu s názvem Aristokratka pod palbou lásky.

Kristofori
22.12.2020 5 z 5

Tedy já se obecně moc nesměju (ano, už jsem slyšela, že je to chyba), ale u téhle knížky jsem se smála a nemohla přestat. Moc za to děkuji!

Areska7
21.12.2020 5 z 5

Mně se to prostě líbilo! Ne všechny díly byly super, ale rozhodně všechny doporučuju, v každém se něco najde a není to ztráta času. Paní Tichá je neodolatelná, co slovo, to perla a já se od srdce hihňala :-) Těším se na pokračování.

Zdekat
21.12.2020 5 z 5

Aristokratka pátý díl. Vůbec jsem nevěděl, jestli ho chci číst. Po prvním bombastickém díle se každou další knížečkou zdál text méně vtipný a zábavný, děj předvídatelný a postavy i styl psaní nudnější a nudnější.
Ale zkusil jsem a nelituji. Možná větší přestávka před vydáním dalšího dílu dala odpočinout mně - čtenáři, možná i autor trochu obměnil styl psaní. Zvláště od druhé třetiny je kniha stejně strhující a zábavná jako první díl, musel jsem se smát nahlas a nemohl se od knihy odtrhnout. Překvapivě vydařené pokračování, těším se na další.

Venny345
21.12.2020 3 z 5

Zapálím sirku a vyšlehne intenzivní, jasný plamen. Pak se trochu ustálí a následně začne pomalinku ukousávat z dřeva sirky a postupně slábne a slábne.
Nepíše se mi to moc dobře, ale z mého pohledu to je takto i s celou aristokratickou sérií. Na počátku ve mně převládalo nadšení, ale opravdu teď už skoro vyprchalo.
Plus je, že je to čtení stále odlehčené a zasmějete se občas také...

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

U Aristokratky se prostě vždycky zasměju a pořád mě to baví. U minulého dílu jsem si říkala, jak dlouho ještě bude autor moct ždímat téma Kostka. Jak vidím, tak to chytře posunul na další úroveň. A navíc to skončilo celkem napínavě, já chci další díl!

ivousekk
16.12.2020 5 z 5

Aristokratka je proste skvela. Zachvaty smichu hned od prvnich stranek. Ma jen jednu chybu. Je moc kratka a prectete ji rychle. Uz aby vysel dalsi dil.

perpe2a
16.12.2020 3 z 5

Slabý odvar prvních dvou dílů. Myslím, že další díly už kupovat nebudu. Zbytečně se to natahuje, aby si čtenář kupoval další a další díl a to je škoda. Kdyby se příběhy spojily a vznikly třeba jen dva, tři díly, bylo by to lepší.

Šebestová3
12.12.2020 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu, a i když ty předchozí byly kapánek slabší, tady jsem se zase od plic zasmála!!! Paní Tichá je nejvíc...a i když jsem z filmového zpracování Aristokratky byla zpočátku rozpačitá, představovat si ji jako Elišku Balzerovou, byl příjemnej bonus. Jediný mínus je, že to bylo tak tuze mooooc krátké.... :-)

Jaruš7
11.12.2020 4 z 5

Pilulka na současné trable, nevyléčí, ale potěšení odreaguje.
Už se tolik nebortím, jen se nechávám unášet a kritičnost nechávám plavat.
Vztahy aktérů jsou rozjitřené a nový impuls v nápadu o věhlasnost Kostky na evropském dvoře aristokracie nabývá na úspěchu.

Citace :" Aristokratka pod palbou lásky" (další díl)
""Když jí k... řekla:"Drahá, vypadáte jako ta nešťastná D...," byla matka zralá na přebalení. ""
Čtivé pobavení bez excesů.