Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/bmid_posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4 6295 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

PetK
05.12.2016 4 z 5

Vtipná oddechovka. Pro mě osobně vtipnější na papíře než audio. Nevím, čím to je, jinak ráda poslouchám znovu knihy, které jsem před nějakou dobou četla. Každopádně velmi osvěžující.

mala.katka
03.12.2016 4 z 5

Fajn oddechovka, mírně prvoplánový humor, ale proč ne....pobavilo, zasmála jsem se....účel splněn.

kofina
02.12.2016 5 z 5

Bavilo a pobavilo! :)
Nesmála jsem se sice nonstop nahlas, ani mi nepřišlo vtipné úplně všechno, ale i tak si rozhodně nemyslím, že je to kniha plná "nuceného humoru", jak tady popisují jiní. ;)

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Poslední aristokratka je velmi příjemná čtivá kniha pro chvíle oddechu. občas děj sice trochu vázl, ale stejně rozhodně stojí za to, si ji přečíst. Dobrých humorných knih je zoufale málo a tahle kniha patří určitě k těm lepším.
Těším se, že si přečtu i pokračování, ale pro jistotu si ho nejdřív půjčím v knihovně, abych si byla jistá, zda stojí za to, si ho i koupit.
Velkým plusem knížky je příjemná atmosféra, kterou navozuje, protože krváků mám v poslední době už plné zuby.
Rozhodně doporučuji.

evasamankova
26.11.2016 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Někdy mě bavila víc, jindy míň, ale v součtu příjemná a milá humorná oddechovka.

Princezna22
25.11.2016 2 z 5

Mám smíšené pocity s knihy... Nevím zda se smát nebo koukat nad takovou kravinou .. Ehm..

Tozbee
24.11.2016 2 z 5

Knížka, při které s dalším a dalším dnem čtení (deníkovým i reálným) rostla má únava. Dílčí věty a části, které by svými formulacemi byly za normálních okolností vtipné, jsou utopené v záplavě dalších "vtipů" a "gegů". Knížka připomíná kabaret scének, kterých už je příliš, které nikam nespějí a konferenciér vás už svými řečmi nudí. Čtenář se nemá na co těšit, protože kniha v podstatě nemá zápletku, a tak zbývá jen čekat, co zajímavého se z toho vyvine. Ale ono se nevyvine nic a kniha končí ve vzduchoprázdnu, které se mi nechce zaplnit tím, že bych se pustil do druhého dílu. V podstatě neexistuje důvod, proč by mě mělo zajímat, jak tahle taškařice bude pokračovat. Mrzí mě to, protože místy jsem se z plna hrdla zasmál... ale to zkrátka nestačí.

Berny
23.11.2016 2 z 5

Nucený humor, co věta, to pokus o vtip, ale ani jednou jsem se nezasmála. Zpočátku mi přišla kniha vyloženě trapná, ke konci jsem si už zřejmě zvykla.
Časté opakování „humorných“ scén nebo slov.

KACABAK
19.11.2016 5 z 5

Nejlepší aristokratka. Nad knihou se opravdu zasmějete. Budete ji mít přečtenou za víkend. Nejlepší pasáž je výlet malých dětí. Ráda se ke knize zase vrátím.

oskli
14.11.2016 4 z 5

Příjemné čtení, občas jsem se uchechtla nahlas, ale hlavně zpočátku mi vadilo, že ten humor není takový ten přirozený, co vás rozseká jakoby nic. Bylo to tak nějak násilný, ne jako když čtete Saturnina, kterýho můžu číst dvacetkrát a pořád se budu tlemit jako dement. Vlastně ani nemám potřebu číst další díly... i když, třeba ve chvíli, kdy člověk leží nemocný v posteli nebo v létě k vodě. Možná jim dám šanci :-)

KattyV.
12.11.2016 4 z 5

Pobavilo. :-)

BetkaB.
07.11.2016 2 z 5

No, žádný velký humor to nebyl. Přečíst se to dalo, ale zdálo se mi to vše moc jednoduché, rádoby veselé. Asi to nebylo psáno pro mne :-)

Elishkad
07.11.2016 4 z 5

I když jsem se u knihy rozhodně neválela smíchy a pouze se několikrát uchechtla, kniha se mi celkem líbila. Je to taková jednohubka, kterou slupnete a ani nevíte jak.

Knižní střípky
05.11.2016 5 z 5

Jelikož před pár dny vyšel třetí díl, vzala jsem si první dva díly k četbě znovu a opět jsem se hodně zasmála, nejvíce asi u tohoto prvního, netvrdím, že se jedná o nějaké nezapomenutelné dílo, které by si každý musel přečíst, netvrdím ani, že by cena za humoristický román roku byla namístě, nejsem ani toho názoru, že toliko sprostých slov je v pořádku, tvrdím jen, že jsem se opět hodně smála, celé panoptikum hlavních postav mám ráda a věřím, že po pár letech si knihy zase v nějakém pošmourném období ráda vezmu a opět se u nich budu smát.

Shannon
03.11.2016 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem u této knihy opravdu zasmála. Odlehčená, oddechová knížka, která dokáže zlepšit den.

koala
02.11.2016 4 z 5

Bezvadné! Perfekně mě pobavil kastelán z Milotického zámku, kde jsem se vdávala. Je vidět, že ví o čem píše a vsadím se, že většinu načerpal z vlastních zkušeností. Nejvtipnější mi přišel průzkum, co návštěvníky památek nezajímá: obrazy, nábytek, letopočty, sochy, architektura, jména, nic. Návštěvníka naopak zajímají: strašidla, vraždy a neštěstí, pikantní historky, živá zvířata, nepřístupné prostory (včetně kumbálu uklízečky se smetákem atd.), živí lidé (např. údržbář), slavní návštěvníci. Chválím jeho odvahu psát z pohledu ženy, te je myslím neobvyklé. Ubírám jednu hvězdu za sprostá slova, podle mě, jde dělat humor i bez nich. Už se těším na další díly.

Aaliyan
02.11.2016 3 z 5

No, že bych se u knihy lámala ustavičně smíchy, to se říct nedá ... ale občas jsem se opravdu hlasitě zasmála. Kdyby těch pokusů o humor bylo o půlku méně, možná by to té knize vůbec neuškodilo. Děj byl takový nijaký, takže z něj nemám vlastně žádné pocity. Úplně nuda to nebyla, ale zas kdoví jaký zázrak taky ne. Kdo se nudí, nemá co číst, tak nebude zklamaný, je to napsané dobře, žádné nesmyslné slátaniny ... ale jakože no ... průměr, za mě žádný vtipný výstřelek.

alena4154
02.11.2016 5 z 5

Výborná kniha. Opravdu jsem se bavila. Určitě doporučuji :-)

Blanka1964
31.10.2016 5 z 5

Nááádhera. Za čtyři dny jsem přečetla všechny díly Aristokratky. Ano, je to vyloženě odpočinkové čtení, ale naposledy nahlas jsem se smála před mnoha lety u Saturnina. Moc ráda bych viděla divadelní Poslední aristokratka v Divadle Na Jezerce s Aničkou Polívkovou v hlavní roli, ale pořád je beznadějně vyprodáno....

barbora0275
30.10.2016 1 z 5

Neco jako Kamenak. Nechapu, co je na prvoplanovitem humoru tak smesneho a proc se toci x-ty dil. Precetla jsem prvnich par kapitol a musela jsem odlozit, priserne mi postavy lezly na nervy.