Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3500 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

Blíženec
30.09.2022 3 z 5

Některé situace mně pobavili, jiné byly popsané na můj vkus trochu přihruble.
Ale více méně jsem se pobavil. Takové odlehčené čtení.
PS. Zajímalo by mně jestli knihu četla Helenka Vondráčková. Ale nečtu Blesk a tak nevím...

INCOGNITOREADER
22.09.2022 4 z 5

Pro mě platí to stejné jako pro první díl. Zábavné, nenáročné čtení.

kathla
09.09.2022 4 z 5

Velmi vtipné, určitě víc než první díl.
A ta kouzelná slovní spojení tomu dávají šmrnc.

HadleysHope
03.09.2022 3 z 5

Trochu slabší, ale i tak poutavý příběh.

Michelleee
29.08.2022 3 z 5

Vtipná oddechovka. Audiokniha skvěle namluvená.

sweeney
28.08.2022 4 z 5

Ačkoli jsou vtipné situace takřka stejné jako v díle prvním, myslím, že na odreagování od starostí všedních dnů je útlá knížka dobrou volbou :)

Cher
21.08.2022 5 z 5

Moc mě to bavilo. Těším se na další díl.

Kristulda
04.08.2022 4 z 5

Sice se u toho neřežu smíchy, ale ten styl mě baví a úsměv na tváři mám po celou dobu čtení. Dokonce některé úryvky čtu i nahlas ostatním.

VendulaB
02.08.2022 3 z 5

Nerozumím tomu, jak je možné, že u prvního dílu jsem se tak bavila a druhý díl mi přišel naprosto trapný. Nechce se mi věřit, že jde o stejnou sérii. Jsme z toho dost nepříjemně překvapená, ale tohle prostě vtipné nebylo.

Modrina
12.07.2022 2 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem do dalších už neměla chuť. Leč když jste na nějakou dobu poněkud znehybněni a můžete jen číst, přijde k lizu leccos. :) No, ani tento díl mě nepřesvědčil. Ale kdo ví, třeba se dopracuji i k dalším dílům.

postrach
09.07.2022 5 z 5

Dobře napsané pokračování.

VendaS20
17.06.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mi už kniha nepřišla tolik vtipná, některé věci se mi zdáli už i přehnané. Ale stále si myslím, že je to fajn odpočinková kniha. Člověk může vypnout a neřešit jestli mu na předchozí stránce něco neuniklo.

fénix56
12.05.2022 5 z 5

Mně tento styl humoru vyhovuje. A přestože jsou obyvatelé Kostky ve svých slovech i činech neměnní, nevadí mi to. Nikdo nepřekročí svůj stín. A Marie z Kostky vše vtipně komentuje.

Amitiel76
02.05.2022 5 z 5

Tak ani druhý díl "Aristokratky" mě nezklamal. Opět plné skvělého humoru, a komických situací, které jen tak nevymyslíš :-)
Miluji scény s Josefem a paní Tichou, které v Mariině podání působí naprosto reálně. Úplně je vidím!! Skvělé čtení v podobě deníkových zápisků.
Dlouho jsem nečetla nic tak zábavného, jako jsou tyto knihy. A obzvlášť, že jsou od českého autora. Za mě opět plný počet hvězdiček....

Daku
22.04.2022 3 z 5

Aristokratku čtu na přeskáčku a teď jsem se dostala k druhému dílu. Kdybych četla postupně, tak by byl druhý díl můj poslední a další bych už nečetla a to by byla škoda. Za mne zatím nejslabší díl.

Denny456
03.04.2022 3 z 5

Je to krátké, je to milé, je to celkem zábavné, ale bojím se, že třetí díl už bude hodně. No uvidíme, jestli to dám.

EmillyT
03.04.2022 2 z 5

První díl jsem četla již před několika lety a protože mě příliš neoslovil, myslela jsem si, že už se k této sérii nevrátím. Druhý díl jsem přečetla kvůli Čtenářské výzvě (kniha od autora přesně o 22 let staršího). Některé pasáže byly úsměvné, ale na příběhu není nic zajímavého. Jako velké pozitivum hodnotím nízký počet stránek.

Bakana
02.04.2022 5 z 5

Záležitost jednoho večera.
Moc jsem se nasmála, přišlo mi to ještě vtipnější, než 1. díl.

Katka2382
26.03.2022 5 z 5

Fajn oddechovka.

JoMia
08.03.2022 4 z 5

Oddychovka na jedno odpoledne. Opět humorné scény, ale podle mě o něco slabší než první díl.