Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1484 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

lapagerie
03.02.2022 4 z 5

Oproti Vlně zločinnosti se opět vrátila ta stará Marie. Výlet do Nizozemska se povedl a těším se, jak to bude dál s aristokratkou a láskou

poník654
24.01.2022 5 z 5

Čekala jsem, že se kniha moc nepovede jako díl předtím. Tenhle díl se opět povedl a mám obrovskou radost.

missbellatrixx
23.01.2022 5 z 5

Klasika :-)

Gibis
19.01.2022 5 z 5

Aristokratka je naprosto bezkonkurenční zábava, odpočinek, relax, humor a v těchto pochmurných lednových dnech je to balzám na duši. Moc ráda jsem se znovu zaposlouchala do audioknihy, skvěle načtené Veronikou Khek Kubařovou. A podle konce to vypadá, že pokračování nás nemine :)

jarin58
05.01.2022 5 z 5

Musím uznat že pan Boček opět posunul laťku vtipnosti o dost výše.Opravdu jsem se pobavil.

Karoley
04.01.2022 5 z 5

Romány o "poslední aristokratce" mě zkrátka baví, čtyřka byla sice trochu slabší, ale Aristokratka u královského dvora se vrací se vší parádou. Paní Tichá se mě nejspíš pokoušela zabít smíchy ;)) Spolu s jedničkou nejlepší díl!

Becca_books
03.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Opět mi připomínala svěžest a vtip prvního dílu. Chvílemi jsem se smála i nahlas :) Jen mi přijde každý díl kratší a kratší a neuzavřený konec se mi teda nelíbí neb teď budu muset zase čekat na další díl :)

Miška74
02.01.2022 5 z 5

Tak pátý díl série se opravdu povedl, konečně. Evidentně se vyplatila pauza, kterou si autor mezi díly dal. Knížka se četla skvěle a strašně moc jsem se u ní nasmála. Za mě byl tento díl stejně povedený jako ten první. Těším se na další, až se Marie ocitne pod palbou lásky.

Rihatama
02.01.2022 3 z 5

Další pokračování aristokratky Marie Kostky z Kostky je takřka výhradně one-woman-show. Nadto se Marie, jediná doposud vcelku normální a rozumná bytost z aristokratického ZOO na zámku Kostka, naprosto změnila, a to v blekotající, zasněnou, uraženou, řvoucí bytost toužící toliko po krásném oblečení a špercích. Což o to, nová a tedy žádoucí zápletka to je, ale už ne příliš zábavná, spíš nereálná v kontextu dosavadního vývoje a evoluce samotné Marie. I když musím uznat, že humorných sketchů postavených na povaze českého človíčka je tam i tentokrát dost, přece jsem si chvíli připadala jako při sledování Kameňáku 5, navíc s řadou repetic z předchozích částí. Ke své lítosti musím říct, že Boček se ideově vyčerpal už při předposlední části a potvrzuje se, že méně někdy znamená více.

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Pár předchozích dílů bylo slabších, kromě prvního a čtvrtého, ale tento se autorovi opět moc vydařil! Výborně jsem se při čtení bavila a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. A dokonce se po celou dobu knížky nenacházíme na zámku Kostka, což je taky vítaná změna. Výborné čtení!

Mufa
01.01.2022 5 z 5

Tak tenhle díl se zase povedl, trochu jsem měla obavy, protože vlna zločinnosti mě moc nenadchla. A už se těším na to psycho, co nastane v dalším díle, živě si to představuju

DomenicaRisa
29.12.2021 4 z 5

V tomto díle byla nejlepší postava "nějaká Tichá" a popis její obětavé péče o obraz. Paradoxně Marie samotná mě tady nějak nebavila, postrádalo to šmrnc z prvního dílu a její fňukání ohledně chlapů bylo na (téměř) zaklapnutí knihy. Naštěstí personál zámku a hraběnka Vivien na práškách to zachránili na čestné 4 hvězdičky.

L.Helena
27.12.2021 3 z 5

Lepší než předchozí díl, i když opravdu mě to začalo bavit teprve s příletem do Haagu. Pak teprve jsem se místy i zasmála. Konec slibný, tak uvidíme v příštím díle...

mozkit
27.12.2021 4 z 5

Za mě určitě lepší, než díl předchozí.

indyka
25.12.2021 4 z 5

V průběhu čtení mi pětka přišla o něco slabší než zločinná čtyřka, ale i tak jsem se u toho opět královsky (jak jinak, u šlechty!) bavila a ráda chňapnu po každém dalším díle. Věřím paní Tiché, že to bude "eště prdel", protože na Kostce to s jejími postavičkami jinak nejde. Skvělé čtení na Boží hod.

Ainyska
23.12.2021 4 z 5

Přesto, že tuto sérii považuji za průměrnou, musím přiznat, že další díl si rozhodně nenechám ujít. Jak tohle dopadne.... :)? Snad to autor nepotopí nějakou věčně se opakující, klasickou zápletkou.

Doufám, že dojde na slova paní Tiché a bude to "eště prdel."

ladaol
21.12.2021 5 z 5

Já chci pokračování! Jdu si alespoň cvaknout ořechovku, co jsem si v létě naložila...

bublifut
21.12.2021 5 z 5

Sranda jako vždycky ...

klarence
06.12.2021 4 z 5

Opět jsem se dobře bavila. Musím uznat, že si to Marie zavařila jsem moc zvědavá, jak to dopadne. Těším se na další díl

Kytiii
03.12.2021 5 z 5

Co jsem zjistila, tak čtenáři Marii buď výhradně milují, nebo nenávidí. Vzhledem k přečtenému pátému dílu je asi jasné, který břeh jsem zvolila já. Marie si to na konci docela zavařila, tak jsem zvědavá, jak to s ní bude dál... baví celou rodinu celou svojí rodinou :D