Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1480 375

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Hakate
22.11.2022 5 z 5

5. Díl Aristokratky sebou nese opět pořádnou dávku humoru. Opět skvěle odpočinkové čtení, nebo audio například do práce. Humorné vtipné vyprávění. Jeden z nejlepších dílů.

emilieselden
18.11.2022 3 z 5

Trochu jsem se bála, jestli nebudu přehlcená, když budu číst všechny díly po sobě. Ale ne. Čte se to skvěle, jako by to byla jedna kniha. Klidně bych se hned pustila do dalšího dílu, který přednedávnem vyšel. 3,5*

Dédečko75
03.11.2022 5 z 5

Co vic říct? Uz mě bolí bricho od smíchu

Janík61
03.11.2022 4 z 5

Opět pohodové odpočinkové čtení s humornými komentáři. Kniha mě pobavila, doporučuji.

kytarka
28.10.2022 5 z 5

Za mě zatím asi nejlepší díl.

Grety
12.10.2022 3 z 5

Pobaví, neurazí. Taková pohodová oddechovka.

uzivatel91046
09.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Evžen Boček má neskutečný dar – dokáže skvěle pobavit různé typy lidí, kteří jinak mají pramálo společného a nebýt Aristokratky, tak by si neměli co říct, aniž by se pohádali. Aristokratka mi připomíná (a myslím to zcela vážně) trilogii Zdeňka Trošky nebo starší manéže Bolka Polívky, které ani několika reprízami své fanoušky neomrzí.
Nicméně, slovy paní Tiché, „každá prdel jednou končí“. Už čtvrtý díl dal najevo, že hledání nových osudových peripetií rodu Kostků připomíná lžíci marně nahánějící poslední nudli přilepenou na dně; v takovém případě je jediným řešením přilití trošky (!) nové polívky (!!:) do talíře, jinak je všechna práce předem marná. (Poznámka: s odstupem je třeba dodat, že když jsem se rozhodl „vlnu zločinnosti“ přečíst podruhé, s tím, že již plně respektuji nové postavy a odklon děje od obyvatel Kostky, tak tuto knížku považuju za srovnatelně „super“ a „psycho“ jako předchozí tři díly). Pětka se vrací k zažitému modelu, ale už zde bohužel nemají dostatek prostoru dva hlavní tahouni – především Josef. Na hlínu se překvapivě prohrabala i paní Tichá. Řada míst obsahuje kromě replik pouze ujištění, že v daný moment paní Tichá asi něco vtipného pronesla nebo konala (na benzince, v pražské hospodě, v letadle, na recepci s velvyslancem) nebo případně opomíjí i možnost použití jadrných poznámek (zajímalo by mě třeba, jak snášela pedikúru). Věřím ale, že v šestce to opět Josef rozjede na plné kule, paní Tichá na plný ceres a Marie neskončí klišoidně s žádným z nápadníků, ale s panem Spockem!

katallinka
28.09.2022 4 z 5

Po zklamání u předchozího dílu jsem zase nadšená. Tento typ humoru mě neskutečně baví. Jediná vada na kráse je, že nejlepší a nejvtipnější postavy zůstaly na Kostce. Těším se na další díl.

Amitiel76
26.09.2022 5 z 5

Po lehkém zklamání z předchozího dílu, jsem si tento rozhodně užila. Opět známá kvalita, plná humorných situací, vtipných dialogů, trapasů a ještě vtipnějších nevyřčených myšlenek Marie III. Královsky jsem se bavila, a to jsem ani nebyla hostem u nizozemského dvora :-)
Paní Tichá opět nepřekonatelná, a přesto jako český človíček lehko představitelná. Byla prostě super a psycho :-)) A ta milostná zápletka? Zdá se, že se nám tu v příštím díle objeví klasický milostný trojúhelník. Jsem zvědavá, jak se s tím Marie popere. Už se nemůžu dočkat!! A vážně to už bude díl poslední? Ach jó....

INCOGNITOREADER
22.09.2022 5 z 5

Za mě zatím nejzábavnější díl. Nasmál jsem se rozhodně nejvíc z celé série.

petula22
12.09.2022 5 z 5

Po knize jsem šáhla úmyslně, chtěla jsem nějaké rozptýlení a pobavení. Obojí kniha splnila a autor opět nezklamal. Další osud aristokratky Marie byl plný úsmévných situací trapasů a zajímavých zážitků.

tomas6649
12.09.2022 3 z 5

Já nevím, ale předchozí díl je dost kritizovaný, ale mě se líbil mnohem víc. Ta krádež byla skvělé popsaná a já se královsky bavil. Tato kniha mi přišla podstatně horší už proto, že Marie mi zde byla velice nesympatická svým chováním a protože dej byl zde převážně o ní, tak mě na knize mělo moc co bavit, protože z hlavní hrdinky jsem byl v této knize zhnusený.

Madi
11.09.2022 1 z 5

Nejhorší díl. To že Marie se chová co se týče chlapů a vztahů jak patnáctileté děcko - budiš. Ale nemohla jsem překousnout Vivien a paní Tichou. Jedná je neskutečně hloupá a zajímá ji jen princezna Diana a druhá je večně nadraná křupanka.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Jako by se tato série knihu od knihy zlepšovala. Od tohoto jsem se nemohl odrhnout.
Perfektní.

Bakana
30.08.2022 4 z 5

Mám pocit, že u první Aristokratky jsem se smála nejvíc. Pořád je to dost dobré, ale už to začíná být na jedno brdo.

Vierush88
30.08.2022 3 z 5

Vtipy se neustále opakují. Již čtu spíše ze setrvačnosti.

Lucienka
18.08.2022 5 z 5

Opět luxusní zábava, jen si člověk musí dávat pozor, aby smíchy nevzbudil vlastní mimčo. Už se moc těším na další díl.

8182
12.08.2022 4 z 5

Myslela jsem si, že další pokračování aristokratky bude nastavená polévka, ale opak byl pravdou. Kniha mě příjemně překvapila, vtipná byla hlavně část u nizozemského královského dvora, u některých pasáží jsem se smála nahlas. Takových knih, které to dokážou je málo.

knihomolka27
10.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Marie je tu obzvlášt ze začátku opravdu pěkná fúrie a hysterka, která se asi jako každá žena ráda vyžívá ve svých milostných problémech. Ostatní osazenstvo zámku tu hraje spíše druhé housle....ale do toho příběhu to zapadá a je to, zase osvěžující závan vzduchu.
Jo a asi si pustím Žhavé výstřely ...zase - každopádně zase doporučuji a je to opět velmi pohodová oddechovka na léto jako dělaná.

Jaklová.katka
03.07.2022 3 z 5

Další z série Aristokratky.