Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2745 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

harmonicka
22.09.2017 3 z 5

Zábavné, ale už to nějak není ono. Čekala jsem, že uzavře sérii. Vypadá to však, že se Aristokratka ještě ukáže na scéně. Doufám, že nás nezklame.

Karola050716
19.09.2017 2 z 5

Za mě nejslabší díl série. Bylo vidět, jak se autor snaží být vtipný, ale mně to prostě nějak k smíchu nepřišlo. Pobavila jen postava tetičky a taky v závěru upozadění pana hraběte, ten už mi nevýslovně lezl na nervy. Jestli bude pokračování, tak zkusím, snad se sestupná tendence zvrátí.

monushka
14.09.2017 3 z 5

Cekala jsem, ze se bude autor opakovat, ale protoze jsem treti dil cetla s delsim casovym rozestupem od tech predchozich, nevadilo mi to a nekolikrat jsem se uprimne zasmala.

Atlantis
07.09.2017 2 z 5

Rozhodně nejslabší díl aristokratické trilogie. Krásně vidíte, kde se autor snažil o vtip. Chápete, že tady se máte smát, ale ono to prostě vtipné často není. Příjemným a vítaným osvěžením byla tetička. Velká škoda, Aristokratku mám rád, ale tady to prostě nějak drhlo.

sewista
27.08.2017 5 z 5

Nevím jak to, ale pro mne teda zatím nejlepší díl. Fakt jsem se pobavil :-)

Alizon
24.08.2017 4 z 5

Porad me to bavi a jak uz tu nekdo napsal, takhle se da pokracovat do nekonecna. Kdyz uz se zda ze se vtipky a osoby opakuji, pridame teticku Noru a hned je prostor pro dalsi situace. Jako oddechovka po narocnejsi cetbe super. Jen jednu vytku bych mela - kniha je hrozne kratka:)

Adelajda_4
23.08.2017 5 z 5

To bylo super! Četla jsem ji jako první z celé trilogie a jako teď už bývalá průvodkyně jsem se neskutečně pobavila, že někdo dokázal popsat naše strasti a problémy takhle vtipnou formou.

karel0684
23.08.2017 4 z 5

Třetí díl jsem dočetl setrvačností. Stále zábava, ale už to začínalo trochu vrzat. Naštěstí se objevila tetička Nora. I hlavní hrdinka se trochu vykrystalizovala. Jestli je, či bude, čtvrtý díl v plánu, tak ho asi taky zkusím

cori
11.08.2017 3 z 5

Předchozí díl se mi líbil více. Tentokrát deník popisuje červenec a srpen 1997. Kniha končí smrtí lady Di.
Nejvíc jsem se asi pobavila při akci Oživená historie, kdy Josef hrál Himmlera a Milada Helenku Vondráčkovou.

Jolina
10.08.2017 1 z 5

Stále stejný druh humoru, nic překvapivého, tři díly plácání se ve svých problémech - tohle prostě není můj styl. Možná kdyby ten děj plynul nějak bez toho vnucovacího humoru, tak bych některé ze vtipných scén ocenila, ale takto je toho smíchu na mě moc...

anelaz
09.08.2017

Tak takhle jsem se u knížky už dlouho nezasmála, obzvlášť se mi líbila postava paní Tiché, když prohlásila " Švarcnberg? Dyť mu vůbec není rozumět. Mluví, jak když vržou rezavý vrata. A ta jeho polonahá rajda bude královna? No to mě poser!" Skvělý a v této knížce je víc takových perel... Určitě doporučuji si přečíst

zbožňuju_knihy
06.08.2017 4 z 5

Nakonec jsem koupila i tento třetí díl, i když je to pořád stále dokola to samé...
Znovu jsem se zasmála a pobavila. Škoda jen, že je ta kniha tak drahá a přečtená je hned. Vzhledem k jiným, mnohem obsáhlejším knihám, mi to přijde tak trochu nefér.
Pokračování se povedlo a pobavilo o tom není pochyb, ale to cenové ohodnocení mne teda vážně štve :-D.

Katulik86
04.08.2017 4 z 5

Nevim proc, asi jsem mela mezi 2. a 3. dilem moc dlohou pauzu. Uz jsem v sobe nedusila vybuchy smichu, jen se obcas zahihnala, nebo pousmala, ale i tak jsem rada,ze jsem se ke 3. dilu konecne dostala a zjistila, jak to s Kostkovymi pokracuje. Je to knizka tak na 5 prijemne stravenych hodin cisteho casu a urcite stoji za to.

"Tak to tem umelcum asi dvakrat rikat nemusi, ze?"

Danago
01.08.2017 5 z 5

Třetí díl trilogie o nejchudší aristoktatické rodině v Čechách .Na začátku knížky vás autor seznámí s hlavními událostmi v předchozích knihách , což je fajn pokud knížku čtete samostatně , ale ani nijak obtěžující, když čtete knížky za sebou. Knížka má spád je svižná a graduje. U této jsem se asi zasmála nejvíc z celé trilogie. Knížka je opět krátká a velice rychle přečtená. Konec mě trochu šokoval a knížku postavil do úplně přesné časové roviny, ve které se knížky odehrávají. Všechny tři díly byly opravdu moc dobré.

Verča91
27.07.2017 5 z 5

Opět jsem se u této knihy skvěle pobavila a odreágovala

Taklamakan
24.07.2017 4 z 5

Pro mě velice příjemné překvapení. Přiznám se, že jsem dosud neměl s hradem Kostkou žádné zkušenosti, proto nemohu říci, nakolik se autor opakuje, jak naznačují některé komentáře. Líbil se mi humor, který není vyloženě k popukání, ale po většinu knihy nutí k úsměvu. Jako odpočinková kniha na léto proto Aristokratka na koni funguje velmi dobře. Co dělá zážitek o level lepším, je vynikající přednes Veroniky Kubařové v audioknize. Za mě palec nahoru.

fruitbueno
23.07.2017 3 z 5

Aristokratka na koni, aneb kterak dnům šlechticů z Kostky dochází dech. Plusové body za to, že je to kniha na půl odpoledne, že je děj rozkouskován do deníkových zápisů, které se čtou doopravdy samy, také za pár úsměvů, které vyvolal. Minusové za to, že vařit vodu tisíckrát nepřináší zábavu ani užitek a za to, že v nejlepším se má určitě přestat.

Veru1992
18.07.2017 3 z 5

Stálé humorné, nicméně už mě nepobavila tolik jako předchozí díly. Stále se opakující situace.

mirunda
18.07.2017 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že jsem všechny tři díly mohla číst po sobě. Smála jsem mnohdy i nahlas. Výborný styl psaní a těším se na další pokračování :-)

novina
16.07.2017 4 z 5

Docela mě mrzí, že Aristokratka nemá další pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem a opravdu jsem se nasmála. Báječné oddechové čtení.