Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2745 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Aveli
20.12.2017 2 z 5

Místy je kniha zábavná a vtipná, ale bohužel jindy zase nudná a bez větší zápletky. Osobně mě příliš nenadchla

karamelka33
18.12.2017 5 z 5

Supr kniha. Veselá od začátku do konce.

hana.hanigerova
14.12.2017 5 z 5

Tak třetí díl ještě předčil díly předchozí. Smála jsem se, na konci jsem dokonce brečela dojetím a především jsem litovala, že knih o Kostkových z Kostky není víc! Doufám, že se nějakých dočkáme, mohla bych je číst pořád a nepřestaly by mě bavit :-)

vlasta7
24.11.2017 3 z 5

tento 3. díl se mi nelíbil,

michaela6503
21.11.2017 5 z 5

Jak už jsem někde tady v komentářích četla, opravdu to nejde snad ani brát jako třetí knihu a dělit to. Je to jako jedna větší kniha o třech částech, ale máte samozřejmě lepší pocit, když si po dočtení Aristokratky na koni můžete říct, že jste přečetli tři knihy. Alespoň já to tak měla. Teď jsem měla nějakou dobu delší pauzu a ke čtení jsem se moc nedostala, ale díky Aristokratce jsem teď přečetla vlastně tři knížky hned za sebou.
Boček mě opět rozesmál i v tomto poslední díle. Zrovna dneska jsem ho dočetla cestou metrem, že mi to rychle uteklo, pobavila jsem se a krásně mi to vyšlo akorát domů. A když už jsem teď na konci, tak nejhůř se mi loučí snad s kastelánem Josefem, který mě svými hláškami dostával snad nejvíc. Při čtení moje představivost zapracovala a právě zmíněného Josefa jsem měla v hlavě nejlépe vykresleného. Boček u mě má určitě plný počet. Opět děkuji za toto humorné dílo! Byla to skvělá četba. :)

kap66
20.11.2017 5 z 5

Ani se mi nechce hodnotit ve smyslu "první díl byl nejlepší, druhý ..." - doporučuji číst všechny "díly" hned po sobě a brát to jako jednu knihu o třech kapitolách. Pro mě milé, vtipné, blízké mému naladění. (Do budoucna: bála bych se povrchního zfilmování, ve kterém by byl zachován pouze situační humor, což by se nabízelo.)

kdu
20.11.2017 4 z 5

Pokračuje ve stejném stylu jako předchozí díly. Už jsem se tolik nenasmála (rozhodně ne nahlas jako u prvního dílu), protože jsem si na autorův humor zvykla a stal se pro mě trochu ohraným. Ale na oddych příjemné počtení, o tom žádná.

čika
10.11.2017 2 z 5

zlatanina, v ktorej sa striedaju velmi vtipne postrehy a skece so "smirou", opakujucimi sa motivami a osuchanymi vtipmi (helenka vondrackova a lady di), cele nalepene na velmi chatrnej kostre. pobavi, ale to je tak vsetko. cele mi to pripominalo priemerny sitcom, chybali nahlas sa smejuci divaci v pozadi.

Blaník8
07.11.2017 5 z 5

Knížky autora se mi dostaly do rukou v pravou chvíli, sedly mi, zlepšily náladu, mám ráda tenhle druh možná jízlivého a ironického humoru, ale znáte ten pocit- potkáte cizí lidi, cizí příběh... ale jako bych se bavila s někým blízkým, s kým si prostě rozumím, jako bychom se znali 100 let...to je moc fajn...najednou se podívám kolem sebe s trochou nadhledu a svět je prostě trochu super a psycho...ale hlavně báječný...růžový a béžový..!!!:-):-).-)

yaja8823
31.10.2017 5 z 5

Parádní vtipné pokračování předchozích dvou dílů - po dlouhé době se člověk u těchto knih pořádně od srdce zasměje ...

Elisa220
26.10.2017 4 z 5

Moje první Aristokratka a musím říct dobré! Bavila jsem se, občas smála nahlas, účel splněn. Díky autore, prodloužil jsi mi život !

Nelmal
24.10.2017 2 z 5

Další díly už raději ne, aby z toho nebyla jedna hvězda. Navíc zcela patrné umělé rozdělení do více knih. Vše se opakuje, bez vlastní zápletky a vtipu.

Deena_
15.10.2017 3 z 5

Tento dil byl opravdu spatny. Vse se opakuje a vtip se vytraci. Myslela jsem, ze teticka Nora to trochu okoreni, ale bohuzel nic noveho neprinesla.

sabca
15.10.2017

První díl se mi moc líbil. U toho jsem se i zasmála, druhý díl už méně a u třetího jsem se nudila. Pokud autor napíše další díl, tak už jej určitě číst nebudu.

Kytiii
13.10.2017 4 z 5

Třetí díl se mi líbil neméně jak dva předchozí... naopak - výbuchy smíchu se ve mě plynule přelévaly... manžel nemohl spát, neb jsem ho dusivě rušila a v metru jsem se musela hryzat do tváře. Marii normálně miluju! Stejně tak Denisku. U rozhovoru pro časopis jsem dokonce i křížila nohy, abych se nepočurala... pecka!

Sorrow
10.10.2017 3 z 5

Další fajn jednohubka na jedno odpoledne. Boček se nicméně hrozně opakuje a jak už to tak bývá - "opakovaný vtip přestává být vtipem". Díky Bohu za osvěžení v podobě bláznivé tetičky Nory. Jsem si téměř jistá, že autor ještě neskončil a doufám, že nejen, že přidá do příběhu další postavy (které jsou prostě jeho nejsilnější stránkou), ale že také konečně někam posune vztah Marie a Maxe :)

Jana283
09.10.2017 1 z 5

Nuda. Opakovaný vtip přestává být vtipem. Trojku už si nekoupím.

Nestorkea
24.09.2017 3 z 5

Začátek byl slabší, ale část s tetičkou se mi moc líbila. Myslím, že třetí díl Aristokratky důstojně zakončil tuto serii. Jednotlivé díly doporučuji číst s rozrstupem.

laepus
23.09.2017 4 z 5

Už je to přece jen krapánek slabší než předchozí dva vynikající díly. Chybí tomu předcházející lehkost a nenucenost. Pořád je to zábavná knížečka, kterou hezky a spokojeně slupnete za jedno odpoledne, ale už jsem prostě tak neprskal smíchy jako předtím.

sgjoli
23.09.2017 4 z 5

Přiznám se, že z celé trilogie mi tento díl připadal nejvtipnější a konečně jsem se i zasmála nahlas. Osvěžením knihy byla pro mne postava tetičky Nory, která do děje přinesla svěží vítr a její svérázné chování bylo tak divné, že mi to přišlo vysloveně zábavné. Celkově trilogii vnímám (i ke svému překvapení) jako příjemnou (byť za mne velmi průměrnou) oddechovku na pár večerů, kterou si přečtete, pokud nemáte zrovna nic jiného ke čtení. Na jedno přečtení – vlastně proč ne.