Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2745 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

manioaio
25.04.2017 4 z 5

Ačkoliv jsem prolašovala, že další díl aristokratky si nepřečtu, že první díl mi jako ochutnávka Bočka stačil a že jsou pro mě lepší dílka na pořádku dne, přečetla jsem...nouze a divné rozpoložení mě donutily, ale nelituji. Tento díl mě i bavil, asi jsem si k postavám vytvořila nějaký vztah nebo jsem se přestala soustředit na instinktivní otázku: " Jak kruci splatí ty dluhy?" Čestina, kterou je kniha napsaná, je (až na sprostá slova samozřejmě) obohacující a přijemná. Lehké čtení do metra/mhd. Váš život vám už nikdy nebude připadat podivný.

gallovl
24.04.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení, vtipně napsané.

vancur
23.04.2017

A svět je nádherný, růžový, béžový...

Miruš
19.04.2017 5 z 5

...opět jsem se pořádně zasmála....

Jizi
18.04.2017 3 z 5

Příjemná, místy velmi zábavná, oddechová knižní jednohubka. Nic víc, nic míň. Mně to stačí.

petronella1
17.04.2017 4 z 5

no...třetí díl už byl o dost slabší

Lucienka
16.04.2017 5 z 5

Vynikající aristokratická série, u které se až nearistokraticky a hlasitě pobavíte. Nemyslím si, že by bylo slabé, jak tu někteří avizují. Mně kniha zajistila veselé Velikonoce a doporučuji vsem.

Juri81
13.04.2017 3 z 5

Kniha šlape, ale něco jí chybí. Pořád čekáte, že teď to přijde, ale ono to nepřichází. Letní narvaná sezóna podaná tak, jakoby kostku zcela minula. Až se najednou na scéně objeví přespolní, příbuzná v podobě vzdálené tetičky, která má rozvířit atmosféru a vnést do knihy nový impuls. Jenže zvedne akorát tak Josefův tlak. Nový náboj je tím pomalu odšoupnut pod nepovedenou rouškou tajemství na druhou kolej. Uvidíme, s čím přijdou Kostkovi ve čtvrtém zimním díle.

Dimas
10.04.2017 3 z 5

Zábavné čtení, bez velkého přemýšlení.

Dixinka
06.04.2017 3 z 5

Pořád se stejně opakující se vtipy, které už mi ani směšné nepřipadaly. Asi nejhezčí byl první díl. Doufám, že už to bude poslední aristokratka, nebo že už dojde k nějaké změně.

GepardLady
03.04.2017 3 z 5

Není to horší než první a druhý díl, ale už to nefunguje. Je to jako s dobrým jídlem - když si přidáte a začnete se přejídat, tak už si nepochutnáte.

bibi.r
03.04.2017 3 z 5

Super, ale na první díl to pořád nemá :).

zdenulkavac
28.03.2017 4 z 5

Kniha stejně humorná jako oba předchozí díly. Tam, kde komtesa Marie skončila vypravování v druhém díle, tato kniha opět navazuje. Stylem stále stejná, jen děj se posouvá do letních měsíců.

myelka
28.03.2017 4 z 5

milé, úsměvné, ale situace se opakují, první díl zaujme, dál to už je v podstatě stejné.

marlowe
26.03.2017 3 z 5

Konzistence stejná jako u "dvojky": vývar! Škoda, že autor k obehraným motivům, které tak bavily v jedničce (a které v následujících dílech už zákonitě "ztratily chuť") nepřidal nové dějové linky, nové postavy, nová témata…

LenkaKa
24.03.2017 2 z 5

Doufám, že už další aristokratka nebude, pokud ano, tak už to snad ani nechci číst. První díl super zábava, další dva nuda.

moonula
23.03.2017

Tuto jsem už nedočetla...

alnahu
23.03.2017 4 z 5

Další díl aristokratky Marie a její rodiny Kostků z Kostky -opět plný humoru, výborná kniha na odreagování.

pavčape
21.03.2017 5 z 5

Mě všechny tři díly velice bavily, i když uznávám, že první, vlastně Poslední aristokratka byla nejlepší. Možná proto, že byla první a díky za to, že nebyla poslední! :-) Doporučuju pro zlepšení nálady, určitě zabere! Paní Tichá na to má zvláštní talent!

m.valova
21.03.2017 4 z 5

Oddechové čtení,zábavné,určitě výborná kniha na odreagování.