Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1997 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Metla
12.02.2021 3 z 5

Když Marie Kostková při návratu domů zjistí, že před zámkem parkují tři policejní vozy, hasiči a sanitka, jen akutně natlakovaný močový měchýř na chvíli odsune množství nejlogičtějších otázek: „Zabil Josef nějaké návštěvníky? Zabila Milada Josefa? Zabil Josef Miladu? Zabili někoho naši psi? Uřkla někoho tetička Nora? Předávkoval se někdo prozacem nebo ořechovkou? Otrávil někdo něčím někoho? Vysála někomu Deniska krev? Vyděsil — ať mrtvý či živý — pan Spock někoho tak, že dotyčný zemřel na zástavu srdce? Zabil otec kontrolu z finančního úřadu?“
Legrace zkrátka pokračuje, akorát je čtenář vysvětlováním odveden z Kostky a více stránek tráví ve společnosti existencí, toužících se nelegálně obohatit zámeckým jměním… bordel v kuchyni, lebky, kdo by odolal. A když má jedna skupina pachatelů trestné činnosti IQ šumivého bonbónu, zatímco druhá vynahrazuje nedostatek zkušeností svými nervy v kýblu, je o zábavu postaráno navzdory časté absenci zámeckého panoptika na scéně.
Ale! Spousta fórků byla už v předchozí knížce, se kterou měla dle mého názoru tvořit celek. Místo plnohodnotného románu zde máme dvě navazující, samostatně vydané povídky - s takovým rozsekáváním téměř na leporela ať mi nakladatelství políbí drdol. 65%

roso.mak
01.02.2021 5 z 5

Na první přečtení jsem myslela, že to taková bomba není. Ale když jsem si ji poslechla znovu jako audioknihu, musím své hodnocení přehodnotit.

Linda007
29.01.2021 3 z 5

Tenhle díl byl slabší.

AnetaKor
28.01.2021 5 z 5

Mate chut pustit si Candle on the wind...

Nova84
27.01.2021 5 z 5

Jako všechny je vtipná a vhodná na odreagování

Kuxka
26.01.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Bylo to jiné než předešlé knížky, ale hezky jiné. Nasmála jsem se jako vždycky. Určitě doporučuji.

Lubošovo
13.01.2021 3 z 5

Tenhle díl mi připomínal knížky Jonase Jonassona. Boček nějak přesedlává na jiný druh humoru.

Sofonisba
12.01.2021 4 z 5

Knížka je jiná, než jsem čekala. Nové postavy už tradiční osazenstvo Kostky obohatily. Mohu doporučit

terinkha
11.01.2021 2 z 5

Začíná to být lehce vyčpělý. Jako jo, místy jsem se pousmála, ale vytvořit 200 stránkovou knihu o jedný aféře na Kostce, kde polovina lidí je zpitá pod obraz, druhá v rauši z lexaurinu nebo prozacu a kolem toho se to všechno točí? Achjo.
První tři díly se mi líbily, i když i tam jsem vnímala klesající tendenci, tady už mi to přijde jako hodně vyšeptalá minerálka. Autor se snaží, co mu síly stačí, možná by ale stačilo říct, že už to s Marií stačilo :-)
2 hvězdy, takovejch 50 %, víc ani ťuk.

Nočnípták
09.01.2021 4 z 5

Po dvou letech od prvního přečtení jsem změnila názor. Když se na knížku dívám jako na samostatnou a nečekám další pokračování života na Kostce, tak jsem se zase pobavila. Ty postavy jsou dobře švihlé. Někdy na zabití, někdy politováníhodné, ale i zábavné. Nechechtala jsem se sice tolik jako u první Aristokratky, ale ** přidat musím.
Taky se mi líbí komentář od čtenáře Warden.

RMarkéta
06.01.2021 5 z 5

Postavy neměly chybu, zlváště pak musím vypíchnout Sonyho, Angeliku a manželé Majerovi. To byla teda sebranka. Málem bych zapomněla na Denisku. Ta opět nezklamala. V jeden den se toho může semlít opravdu dost, až se člověk nestačí divit. Tenhle díl je velmi příjemně osvěžující. Můžou za to samozřejmě nové postavy. Díky nim se děje něco zajímavého a praštěného. Pobavila jsem se a ještě si odpočinula od tohoto bláznivého světa. Takže účel splněn.

Warden
03.01.2021 4 z 5

Rozhodně nesouhlasím, jak tady mnozí tvrdí, že je to nejslabší díl. Tím je bezesporu Aristokratka na koni. Tenhle díl je jiný, vybočující z řady a po slabém třetím dílu, je to jedině dobře. Nesledujeme totiž ani tak osudy rodiny Kostků, jako osudy a lapálie dvou part zlodějíčků, brousících si drápy na Kostku. A ty jsou opravdu vtipné, zvláště eskapády tria Majerových.
Někteří si tady stěžujou, že zápletka je nereálná a nepravděpodobná a přitažená za vlasy a kdesi cosi.... No nevím....stěžovat si na tohle u humoristického románu, je imho zcela mimo mísu a doporučil bych tedy k četbě něco jiného.
Takže za mě zcela jiná Aristokratka, vtipná a mohu jen doporučit. Těším se na pátý dil :)

Knihomolka223
03.01.2021 5 z 5

Tato knížka byla snad nejvtipnější ze série. Dvě potřeštěné dogy, pan Spock čekající na poslední hodinku, Josef v uniformě Himmlera, Helenka Vondráčková, princezna Diana, Karkulka ... a jeden Rembrant. To všechno v této knize. A ještě víc.

takana
02.01.2021 3 z 5

Nejslabší díl

sgjoli
02.01.2021 1 z 5

Zatímco první tři díly měly místy aspoň trochu náznak toho, co by se dalo označit za humor, tak tento díl to neměl ani zdaleka. Pro mne rozhodně nejslabší díl ze série. Přiznávám, asi nejsem typická čtenářka Aristokratky. Už i ty první tří díly mi nepřišly jako kdovíjaké veledílo. Ale aspoň jsem to vnímala jako něco odpočinkového, u čeho vypnu, když už se moc nesměju. Nicméně tento titul mi přišel jako jedna velká slátanina. Druhou polovinu knihy jsem už spíše přeskákala. Protože něco tak velmi nudného už jsem v ruce dlouho neměla. :-( No, do následujícího dílu série se již nepustím. Ale uznávám, asi je chyba spíše u mne, protože já fakt asi nejsem cílovka. Knihu jsem brala do ruky s tím, že jsem chtěla něco nenáročného, co se aspoň bude dobře číst. Ale tohle mne fakt nechytlo. Nicméně berte můj názor s rezervou, očividně jdu dost proti proudu.

Marla
01.01.2021 5 z 5

Prima zábavná blbinka. Marie se mi líbí čím dál tím víc a držím ji palce.

mdracek
30.12.2020 3 z 5

Zatím nejslabší díl, ale našlo se pár vtipných momentů.

Datr1
20.12.2020 4 z 5

Bezva oddychovka, vtipná

tabaluga
18.12.2020 4 z 5

Tento díl se mi opravdu líbil, začátek tedy nic moc, slevu konce jsem se opravdu nasmala:-) pád ze schodů, hrobka... Tento díl měl aspoň nějaký spád:-D

Ellis03
18.12.2020 4 z 5

Zatím jediná aristokratka, kterou jsem četla. Ale jsem spokojena. I když podle hodnocení to má být nejslabší díl, mě se to líbilo.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček