Stříbrné město

Stříbrné město https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466901/bmid_stribrne-mesto-AwS-466901.jpg 4 417 112

Arila série

První fantasy kniha od hráče a youtubera Sterakdary! Svět Aldolonu před tisíci lety postihla zničující událost, když se realita roztříštila na stovky a tisíce malých bublin světů. Národ Nurů už po staletí skáče z jednoho takového světa na druhý a hledá potravu, nerosty, ale také nový domov. Musí být neustále v pohybu, protože je pronásleduje šílená bohyně, která touží po jediném – zničit je. Arila se protlouká životem a postupně odhaluje tajemství minulosti, ale také pradávného řádu Hlídačů. A dřív, než se naděje, bude i ona vržena do vírů událostí, kdy bude muset nejen pomoci se záchranou svého města, ale také čelit vlastním démonům. Dokáže v sobě nalézt dostatek síly, aby se mohla i ona stát opravdovým hrdinou?... celý text

Lukioso
02.01.2022 3 z 5

Začátek je, ostatně i sám autor na to upozornil, takový uklopýtaný. Zbytek už se mi líbil více. Neumím říct čím to je, ale těžko se mi to čte. Trochu mi vadily pasáže, kdy postavy deklamují moudrosti jako vystřižené z Facebookových inspiračních citátů. Ovšem jako celek musím knihu pochválit a doporučit.

Jaká bude naše realita, o tom rozhodují naše sny.

Když dýcháš, dělej to pořádně.

BloodyO
01.01.2022 5 z 5

Kniha od youtubera.. no přiznám se, že mi chvíli trvalo než jsem se rozhodl to zkusit. O to větší je teď mé překvapení. Dostal jsem ryzí fantasy s krásným příběhem a skvěle vymyšleným světem, která mě bavila od prvních stran. Už se moc těším na další díl :)

farys_books
16.12.2021 4 z 5

Na začátku se na čtenáře sesype trošku víc informací najednou, s čímž by někdo mohl trochu bojovat, obzvlášť pokud zapomíná jména (ehm, ehm - já ). Když jsem se ale zorientovala, tak už to jen svištělo.

Máme tu celý originální fantasy svět - tedy, více světů, mezi kterými se dá cestovat. A ty světy mají zajímavou minulost, která nám je na začátku nastíněna a další střípky se pak dozvídáme v průběhu čtení.
Dále tu máme Arilu - sympatickou hlavní hrdinku, se kterou jsem se po většinu času dokázala ztotožnit a bavilo mě sledovat, jak se postupně vyvíjí.

Strašně mě bavilo objevování toho, jak vlastně v knize vlastně funguje božstvo - protože ani obyvatelé Aldolonu to úplně nevědí a je to tak trochu nastiňováno v průběhu. A doufám, že ve druhém díle se dozvím víc.

Co musím určitě vyzdvihnout - čtivost a styl psaní. Ta knížka se čte opravdu sama, stránky ubíhají a najednou jste na konci.

Největší z mála minusu, které jsem objevila, je pro mě asi předvídatelnost, protože jedno ze závěrečných odhalení jsem tušila asi od první třetiny knihy.

Velmi příjemným bonusem bylo grafické zpracování knihy - nejen nádherná obálka, ale i ilustrace uvnitř.

Je škoda, že knížka není více vidět, protože je to opravdu originální fantasy, které stojí za přečtení a já Arilu rozhodně doporučuji.

Zatoulana
12.12.2021 5 z 5

ARILA: STŘÍBRNÉ MĚSTO - Radek “Sterakdary” Starý

Ráda bych v rámci #spoluprace ještě jednou moc poděkovala Radkovi za tuto skvělou knihu, kterou jsem si opravdu moc užila.

Podle mého kdyby všechny YA fantasy knihy bylo tak dobře zpracované a detailně promyšlené tak si můžeme radostí pískat, protože by byli jen samé dobré knihy. Na druhou stranu díky ten špatným můžeme plně ocenit tyto dobré a užit si je.

Arila: Stříbrné město mě naprosto nadchla a hned na začátku mě strhla do víru dění. Na začátku mi byl dokonale představený svět a jeho fungování a pravidla, cestování mezi světy a dokonce i zvířata. Byla tam spousta hezky psaných detailních popisů, které nebyli nijak zdlouhavé ani nudné. Ten svět je úžasný a opravdu se mi líbí.

Hlavní hrdinka Arila je velmi sympatická a líbilo se mi ze to nebyla typická hrdinka která hned od začátku všemu dokonale rozumí a ve všem je dokonalá. Naopak mi přišlo že čím více stránky ubíhali tím více se rozvíjela, dospívala a utvářela se. A samozřejmě i často narazila při své cestě na slepou uličku.

Ale mým největším oblíbeném byl její přítel a geniální vědec Harari.

Tato kniha ve mě probudila hromadu emocí a nebudu lhát ke konci ukáplo i několik slz. A tohle je to co od knih čekám. Že ve mě něco vyvolají a něco ve mě zanechají.

5/5 nemám co vytknout tohle bylo skvělé a já jsem neskutečně ráda že jsem si to mohla přečíst.

Karolin77
22.11.2021 5 z 5

Wow úžasná kniha, která Vás vtáhne a pustí až na konci.
Autor píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.
Hlavní hrdina Arila je velice sympatická, chytrá a odvážná. Měla hloubku a zajímavou minulost, která se postupem času odkrývá.Hned mi sedla a velice rychle jsem si jí oblíbila. Klobouk dolů před autorem jak dobře dokázal vykreslit ženskou postavu. Celou knihu hledá odpověď na otázku co je správné a jak být správným hrdinou.
Vedlejší postavy byly dobře vykreslené a též jako Arila měli hloubku. Nebyli ploché. Spoustu z nich jsem měla ráda.
V knize je i opravdu lehký náznak romantiky a nebo dalšího přátelství na konci knihy.
Děj byl nepředvídatelný a vy jste netušíte co se bude dít dál. V knize není jediné nudné místo a knížka rychle odsýpá.
Svět mě moc bavil. Byl originální a autor to měl vymyšlené opravdu dobře. Věci dávaly smysl.
Opravdu se mi to moc líbilo !
Doporučuji, úžasná kniha !
4,95/5*

Roscata
20.11.2021 5 z 5

Nejdřív jsem se na Arilu strašně těšila, jenže když už jsem jí držela v ruce, dostala jsem strach že mám moc velká očekávání. Takže jsem čtení dlouho oddalovala. Teď už vím, že jsem měla Sterakovi víc věřit. Ostatně, kdyby tomu sám nevěřil a nedal do toho naprosto vše, nikdy by s tím nešel ven.
Mám za sebou přečtených několik prvotin, dokonce některých velmi oceňovaných, ale ne vždy jsou tak dobré jako Arila. Prvních cca sto stran jde poznat nezkušenost v psaní, ale s tím jak roste a dospívá Arila, vyvíjí se i Sterakovo psaní. Nakonec vás to tak pohltí že si ani nevšimnete že čtěte poslední řádky.
Zbožňuju svět jaký Radek vytvořil. Postavy které nejsou černobílé, magie i všechny skryté nebo nahlas pronesené morální otázky - to všechno ukazuje jak velkou práci si při tvorbě tohoto světa dal. A to jsme prosím pěkně teprve na začátku. Neskutečně se těším čím nás překvapí v dalším díle.
Tak Nofrana hur! Já se jdu těšit na Poslední hvězdu.

IG: zrzi_cte

Kopta
19.11.2021 2 z 5

Předem je asi zapotřebí říci, že ke Sterakovi chovám silný respekt. Nejsem ani kritik ani nikdo takový. Som normálný chalan. Fanda fantasy z teenage let. A tímhle jsem se s těžkostí prokousával skoro půl roku. Kupodivu na začátku mě kniha v celku vtáhla, ale pak to začalo být plné skákání plné přes světy, bohy, uhynulosti postav, antagonisté, kteří se nezdají být ani jako antagonisté a nepředstavují nijaké extra nebezpečí. Když to shrnu, tak číst toto bylo silně složité, jelikož nějaká šance, že mě děj zajímá se vytratila kolem sté stránky a poté to už bylo jenom horší, jelikož mi přišlo, že nedochází k žádnému progresu. K ničemu. Nevím, jestli mě kniha jenom prostě neoslovila, nebo Stéra má fakt silnou základnu, ale zde se vskutku nechytám. Přeji mu vše dobré a chci, aby psal dále a aby se mu dařilo. Ale zcela subjektivně toto byla bolest, která mi asi odstartovala spolu s přehršelem detektivek čtenářskou kocovinu, kvůli které jsem radši na nějakou dobu přestal číst.

ydnac
22.10.2021 2 z 5

Byla jsem zvědavá na fantasy od dalšího českého autora a proto jsem si tuhle knihu půjčila.
Ke čtením jsem se bohužel tentokrát musela nutit a musím říct, že mě tato kniha moc nebavila.
Neskutečně mi vadilo neustálé přemítání hlavní hrdinky Arily o tom jak se chce stát OPRAVDOVOU HRDINKOU a vůbec neustálé opakování a rozebírání co by měl opravdový hrdina udělat, neudělat, né za peníze, né pro slávu prostě pořád dokola skutečnosti, které obvykle samovolně vyplynou z děje a není potřeba na ně pořád upozorňovat.
Svět jako takový mi nepřišel ani dostatečně vykreslený - někde nějaký ten chodec (přesuvné obydlí), nějací lidé, strážci, Hlídači a nějaký ten pytel obilí či železa co přitáhli při přesunu z minulého světa.
Pokud se zrovna něco dělo, skákal autor dost nesmyslně od nebezpečí opodál stojícího Světolamu, k otci Arily, k hledání zbraně která může zabít boha, k Vůdci...
Samozřejmě jsem vše pochopila, ale přišlo mi to zbytečně dost chaotické a některé pasáže byly v knize vcelku zbytečné a pro děj úplně nepodstatné.

SPOILER: Vůdce dělal špatné věci pro dobro města, ale jinak by zavřený někde (kde to vlastně bylo?) svůj lid nezradil? No nevím...
Návštěva Arily otce ve vězení mi přišla úplně mimo. Celé město bylo v ohrožení a ona ho najednou musela najít, aby měla klid? Nakonec si dvěma větami vše vysvětlili, ale na další vývoj děje to nemělo vliv, snad jen to, že ji tam našel Střeporoh... (mýtické zvíře - kůň)
Hodně věcí nebylo dopracováno, vysvětleno - možná schválně a čtenáři se dočkají v dalším díle...
Arila jako zásahem blesku zjistila jak použít svou sílu. Jeden z bohů se obyvatelům města ukázal, ale v podstatě jim nebyl co platný a šílená bohyně, která je vlastně tou největší hrozbou celé knihy nebyla nijak určitě zpodobněna.
S přihlédnutím k tomu, že tato kniha je prvotina dávám první hvězdu a druhou za to, že jsem to celé dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené.

minde
19.10.2021 5 z 5

Arila - kniha se mi moc líbila, překvapila mé očekávání. Klobouk musím před Sterakem smeknout. Mezi hraním her a točenim videi dokázal ještě napsat knihu(y). Má úžasnou originální fantazii, vytvořil zajímavý propracovaný svět, kde se ovšem neztratíte. Máte přehled, vše je psáno jasně, jednoduše, ale poutavě. Kniha se moc dobře čte, stránky se vám sami rychle otáčejí, až zjistíte, že je už konec. Už se těším na pokračování :-)

Miksa
28.09.2021 5 z 5

Svět úžasně vymyšlený, historie, magie, celkový lór knihy má hlavu a patu. Děj knihy má spád, možná až trochu moc rychlý - myslím, že druhá polovina knihy by se dala protáhnout jednou tolik, ale to není tolik podstatné, stejně jako občasné překlepy, zopakování jedne situace, která se už stala, se dají přehlédnout a mávnout nad nimi rukou.
Co mi ovšem víc vadilo, bylo neustálé opakování fráze "opravdový hrdina", která se v knize vyskytovala jako spojení snad stokrát; chápu, že o tom přesně pojednává celý příběh, ale myslím, že se fráze dá poměrně snadno nahradit jiným spojením. Arila mi jako ženská hrdinka kupodivu nepřišla otravná, jak to mám u mnohých jiných hrdinek, naopak jsem se do ní dokázala poměrně snadno vžít. Dále musím ocenit propracovanost napůl hlavního záporáka, že to není jen zapšklá schránka bez duše toužící pouze po konání zla. I další postavy měly své příběhy, ačkoliv mě mrzí takové ploché zakončení, že ani nevíme, co se s některými vlastně stalo.
Hodnotila bych celkově knihu 4* a +1* jako uznání Stérovi. Pět hvězd si kniha zaslouží, je to sice prvotina s překlepy a trochu velkým zrychlením na konci, ale pořád je to prvotina a velice dobrá. Moc se těším na druhý díl! Věřím, že druhá kniha je napsaná ještě mnohem lépe, a že Stéra bude s každou další napsanou knihou blíž dokonalosti :)

Ajinka126
28.09.2021 4 z 5

Úchvatný svět a skvělý příběh! Radek má výborný story telling, je to jedna akční scéna za druhou. Celé se to četlo samo a krásně, na příběh a celý ten svět i po dočení myslím. Za mě to má jedno slabé místo a to je hlavní hrdinka . Nemám k ní žádný vztah. Nevím, kdo je, působí povrchně a její "geniální" odpovědi tomu nepomáhají. A jedna malinkatá drobnost. Konec byl zvláštní, rychlý a jeden moment bych raději zapomněla.

barbora2227
27.09.2021 3 z 5

No..nejsem Sterakdaryho fanoušek,vlastně ho vůbec neznám. Knihu jsem si koupila ze zvědavosti. Nevím, svět super, atmosféra super, příběh ucházející, ale postavy...ty mi prostě nesedly. Celou dobu čtení jsem tápala, co si o Arile myslet. Vůbec jsem nevěděla, jestli ji fandím, nebo mi přijde otravná. No, spíš to druhé. Spousta klišé, to mi normálně nevadí, ale tady to bylo až moc. Dialogy strojené, zrychlené, nepřirozené, někdy až trapné. A závěr - takhle jsem snad oči nikdy neprotáčela. Nemůžu říct, že se mi to vyloženě nelíbilo, bylo to hezky vymyšlený, propracovaný, autor si dal záležet a za stavbu světa má můj obdiv. Ale spousta věcí mi prostě nesedělo. Mám z toho takový divný pocit, jako bych četla trochu ujetou příručku pro děti ,,Jak se stát hrdinou". Nehledě na to, že už jsem to četla mockrát jinde, v lepším podání. Pokud vyjde druhý díl, přečtu si ho, přeci jen to ve mě probudilo zvědavost. Za to hvězdu navíc.

digitalbard
27.09.2021 4 z 5

Tuto knihu s klidným svědomím můžu zařadit mezi mé nejoblíbenější. Kniha je skoro ve všech směrech dokonalá, jediné co kazí trochu atmosféru, jsou menší pravopisné chyby na které jsem párkrát narazil (Nevím jestli to je chyba v tisku, ale narazil jsem že, název jedné kapitoly byl natisknut 2x). Popř. výběr souvětí které mi moc nedávali smysl. Jinak knihu hodnotím na 5/6 hvězdiček a velice se těším na další díl. :3

MichaLela
14.09.2021 3 z 5

Originální svět, líbivý, ale nemohla jsem se do knihy pořádně začíst. Mám ráda když mě kniha pohltí a na konci vyplivne, ale to se tady bohužel nestalo. Taky ten konec. Najednou zrychlení a všechno osekané, jakoby nacpané na poslední stránky. Ale prvotina skvělá a jestli bude pokračování, ráda si ho přečtu :)

vojta491
05.09.2021 5 z 5

Knížka se čte neuvěřitelně rychle a obsahuje originální fantasy svět. Upřímně se těším na pokračování
Nejvíce mě potěšilo pojetí magie světa.

Set123
04.09.2021

Úvodem musím říct, že mám Stéru rád, je mi sympatický a tak vůbec. Takže každá kritika kterou pronesu bude pronesena s jistou lítostí, ale pokusím se být objektivní. Při čtení mne opakovaně napadla ta slavná věta „No, ale je to prvotina…“. A ano, chtěl jsem knihu obhajovat tímto prohlášením, ale nakonec jsem musel připustit, že po tom, co jsem napsal k Ydris, by bylo podobné prohlášení poněkud pokrytecké. Spíše tedy hodně pokrytecké.

Takže, zcela upřímně. Kniha má několik problémů, které nelze přehlížet. Tak například dialogy. Každý dialog v každé knize je samozřejmě stylizovaný. Ale v dialogy v Arile jsou přeci jenom trošičku příliš. Možná v období romantismu by byly celkem přijatelné, ale v současné době je to přespříliš nepřirozené. Zvláště pak s přihlédnutím k současnému trendu přizpůsobit knižní dialogy co nejvíce skutečné řeči. Bezprostředně na to je navázán další problém. Postavy, i vypravěč mají tendenci zbytečně a dost neefektivně zdůrazňovat skutečnosti, které nám byly zcela jasně popsány. Nějaká postava učiní něco „hrdinského“ a vypravěč, nebo některá z postav nám řekne jak to bylo hrdinské. To je zbytečné a onu přehnanou strojenost v dialogu to ještě podtrhuje. Občas se tam také mihne nějaký nepřirozený obrat který není pro češtinu tak úplně komfortní, ale upřímně je takových přísně vzato málo, což je vzhledem k „prvotině“ až překvapivé. Kniha také disponuje relativně malým slovníkem, ale to je vzhledem k žánru a zaměření knihy asi celkem obhajitelné.

Už jenom dva menší problémky, pak už budu hodný. Knihy má zvláštní tempo, občas zpomaluje, občas zrychluje a touto svého druhu nekonzistencí dochází k tomu, že se postavy vlastně nevyvíjejí, spíše se mění. Tím chci říct, že některé v celkovém kontextu de facto nedůležité události mají na postavu nepoměrně velký vliv, nebo je jim tento přisuzován. Prostě a jednoduše se snažím říct, že vývoj Arily je v některých případech až příliš neelegantní. A poslední výtka je následující: asi u pátého vyprávění typu „tragic origin“ jsem začal být celkem otrávený.

Pozitivní je určitě originalita, která je mnohem, ale mnohem větší než jsem čekal. Vzhledem k Radkově vztahu k WOW jsem se maliličko obával, zvláště pak, když jsem si přečetl anotaci a dozvěděl jsem se o rozbitém světě, bozích pronásledujících rasu a tak podobně, že bude kniha až moc ovlivněná orky z WOW. A ne. Nebo alespoň ne moc. Kniha má vlastní příběh, vlastní mytologii, vlastní magii. Je to opravdu kousek autorské imaginace a to mě hrozně potěšilo. Žádní elfové, žádní orkové, žádní trpaslíci. Opravdu vlastní, svébytná kreace. Dokonce i vnitřních alogismů je v knize opravdu málo. Ne žádné, ale málo. Pravda, jistá inspirace prokletím orků z WOW a jejich věčným bojem s démony tam je, ale co se dá nadělat, že?

Nebudu tvrdit, že jsem z příběhu kdovíjak nadšen, ale to je opravdu jen a pouze tím, že mi ne všechno v něm sedlo, nikoliv proto, že by byl špatně vyprávěn, byl neoriginální a podobně. A upřímně, když se na to tak dívám, musím říct, že co do kvality, je Arila důstojným členem společnosti průměrného fantasy. Když k tomu přičteme míru autenticity, dostáváme se, myslím, lehce nad brakový průměr. Takže jsem vlastně příjemně překvapen. Trošička tréninku a kdo ví, co nám ze Stéry ještě vypadne.

Na straně druhé musím, nyní s odstupem času říct, že problémy výše popsány, ač jsem se je snažil podat mírně, ve skutečnosti zapůsobily dost na to, abych druhý díl číst nechtěl. A to třetí co teď Radek vydal... no taky ne. Já se trochu obávám jak budou vypadat ty další vzhledem k tempu tvorby, když už první měl více než dost problémů... Třeba jednou.

robin9739
01.09.2021 4 z 5

Toto dílo je autorova prvotina a musím uznat, že se mu opravdu povedla.
Velmi originální svět, jeho celkové lore je na vysoké úrovni - přes flóru, faunu tak i propracovanou historií. Velké plus za různé originální drobnosti jako skladba jmen, sbírání aury až po legendy a různé osobní příběhy méně důležitých postav. Tyto příběhy dokreslují tento svět a dělají ho velmi komplexním místem. Díky těmto pevným základům dostáváme prostor pro uvěřitelný příběh, který je velmi zajímavý. Nejde v něm totiž jen o jednu věc! Kniha se čte dobře, autor sice není úplně vypsány ale na první knihu, je to velmi dobrý počin. Nikde jsem se nenudil, možná to je způsobené i tím, že já se rád knihou kochám ... Mám radši více podrobností než extrémně rychlý tah na bránu (samozřejmě záleží na stylu a žánru knihy) u epické fantasy mám radši pořádný svět s fungujícím lore. Zde jsem to dostal. Bohužel, co mi vadilo byl pohled na svět hlavní hrdinky, ve světě kde se více či méně každý rok bojuje o přežití bych čekal, že každá postava bude žít reálnosti světa a né představou, že vše je růžové a dobro vždy a beze ztrát porazí zlo. Chápu jedná se o knihu pro mladší, takže zde musíme dostát nějaké to poznání a občasné moudro. Ale její naivita a chuť pomáhat všem a zachránit každého i když o to nestojí byla po čase docela otravná. Poslední čtvrtina knihy byla dost urychlená oproti začátku, navíc hrdinka projde velmi rychlým vývojem co se týká schopnosti a toto už bohužel působí nereálně. Konec je hodně o náhodě a náhodné pomocí jiných postav.
Nakonec bych vyzdvihnul postavu vůdce jako pro mě hlavního záporáka, má nejlepší motivací a je strůjce většiny nejzajímavější dialogů.

SedllY
24.08.2021 3 z 5

Čekal jsem daleko víc.. První třetina knihy mě celkem bavila, avšak zbytek slabší a konec hrozně urychlený, jak kdyby se autor musel vejít do 400 stran. Průměrné ya fantasy, které osloví spíš občasné čtenáře a fanoušky Steraka. Přestřelené hodnocení tomu jasně odpovídá.

LimedkaMikki
21.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Vždycky se najde někdo, kdo není z knihy nadšený a v tomto případě tahle úloha připadla mně. Kniha byla fajn... ale to je tak všechno. Jedná se o průměrné YA až dětské fantasy, které ničím neurazí, ale ani nijak nepřekvapí. Nejhorší, co může čtenář udělat, tak si knihu číst s naivním očekáváním, že se jedná o neobyčejný příběh, který je skvěle napsaný. Protože ničeho takového se v knize nedočká. Arila je svým postojem "chci být slavný známý hrdina, ale zároveň chci, aby na to lidi přišli jen tak, bez toho, aniž bych hnula prstem", neskutečně iritující. Ještě štěstí, že se během příběhu posunula směrem, kdy se pro mě stala snesitelnou, jinak by mé hodnocení bylo ještě nižší.
Závěr knihy byl dost narychlo, kdy Arila tu najednou objevila skrytou sílu, tu najednou zjistila, kdo je hlavní nepřítel, tu najednou objevila skutečné přátele, tu najednou vyřešila problém a to všechno více méně během dvou kapitol. Mnoho knih trpí tím, že je příběh zbytečně rozvláčně napsaný, zde by naopak prospělo, kdyby autor knihu o dvě tři kapitoly prodloužil.
Co jsem nepochopila je, k čemu byly v knize dva epilogy. Epilog je doslov/závěr díla a jako takový tam má být jeden, ne dva, protože pak to postrádá smysl.
Celkové hodnocení - kniha je fajn, a až vyjde druhý díl, tak si ho časem přečtu, ale nedočkavě na něj čekat nebudu. Vhodná je spíš na vypůjčení si z knihovny, než ke koupi. Doporučuju k ní přistupovat se střízlivým očekáváním, než s nadšením, nebo byste taky mohli být dost nepěkně zklamáni.

Ice_Phoneix
21.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Dneska jsem dočetl Arilu a bylo to o můj bože! Kniha byla skvělá. Moc se mi líbí originalita světa, už jen ten nápad že bohyni roztříští svět tak jak ho známe na tisíce a tisíce menších světů to je prostě nádhera.
Příběh? Taky super. Ale pár připomínek bych k tomu měl. Minulost Aldolonu byla zajímavá a tak akorát pro začátek knihy. A příběh jako takový je super. Od začátku k tak poslední čtvrtině se to četlo nádherně. V té poslední čtvrtině se mi to začalo trošku motat. Zkrátka toho tam bylo až moc najednou. Všechno se to tam tak kupilo na sebe.
Takže kdyby se ta poslední čtvrtina trochu protáhla tak aby to na sebe tak nahromaděné. Navíc to bylo na mě trochu až moc upěchané ke konci. Některé věci se tam stali z ničeho nic a to mi trošku vadilo.
Jinak jsem si knihu neskutečně užil. Máš u mě mega respekt za tuto knihu a ještě vetší k tomu že je to tvá první! Nemůžu se dočkat na pokračování, určitě ho budu kupovat.