Utajené orákulum

Utajené orákulum

Jak nejlíp potrestat boha? Tím, že z něj uděláte smrtelníka! Přesně tak dopadl bůh slunce Apollón. LUP! - a z nesmrtelného boha je šestnáctiletý kluk. Bez božských schopností a se spoustou nepřátel za zády se válí ve smradlavé newyorské popelnici. Pokud chce z téhle bryndy vyváznout se zdravou kůží a dostat se zpět mezi bohy, musí přesvědčit Dia a získat jeho ztracenou přízeň. Existuje jen jediné místo, kde může hledat pomoc: základna moderních polobohů známá jako Tábor polokrevných....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310517/utajene-orakulum-wDR-310517.png 4.6171

Apollónův pád (1.)

The Hidden Oracle (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Veronicess

Veľmi podarená kniha. Chytrá a vtipná. Hlavný hrdina ušiel kopu cesty. Moc sa mi páčila.

AgnessN.R.

K téhle knize jsem fakt chtěla napsat nějaký komentář, fakt že jo. Jenomže teď mě napadá pouze: prostě Rick Riordan, co jiného si přát?

IvankaM
29.12.2017

Uncle Rick to udělal zase.
Donutil mě si zamilovat další jeho knihu.
Miluju, jak se tam zmiňují a objevují postavy a události z předchozích dílů. Rickův styl psaní je strašně jednoduchý a tak nanuceně vtipný. Hrozně moc jeho knihy miluju.

-LaraRead-
10.12.2017

Apollón mi ze začátku připadal dost nesympatický, ale to byl asi účel. Navíc se potom hodně vylepšil. Kniha byla jako vždy vtipná a velice originální a co víc: naznačuje, že nás čekají další čtyři díly, které budou dle mých předpokladů stejně skvělé jako zatím všechno, co jsem od R. Riordna přečetla.

berka4151
29.11.2017

Věkově jsem odrostla, čtu, abych věděla, o kom dcera básní, ale Apollon mě neskutečně bavil. Zatím asi nejvíc od strýčka Ricka. I když dějově je to kniha poměrně slabší, bohatě to vynahradil sebestředný bůh slunce jako puberťák.

lucie7823
28.11.2017

Musím říct, že mě Apollon zpočátku dost rozčiloval, tím jak se choval. Ale pak to zpět spadlo do klasického stylu autora a opět se mi to velmi líbilo.

LillyGrace
19.11.2017

Kniha byla skvělá. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a když jsem přečetla poslední větu tak jsem zůstala zírat a říkala si To už je konec?
Rozhodně se těším na pokračování.

KnihomolkD
04.11.2017

Je hodně čtivá,taky velmi humoristická,Apollon mi byl hodně sympatický i Meg byla super. :D
Za mě 4,5*

petra3715
21.10.2017

Miluju knihy Ricka Riordana a tohle bylo naprosto božské! Líbí se mi, jak se jeho knihy prolínají a jsem moc ráda, že to bylo zase dokonalé pokračování ze světa Percyho Jacksona. Rozhodně se těším na další díl.

SarahRoyalAss
13.09.2017

Jo, tyhle knížky já můžu. :)
Hrozně ráda jsem se vrátila do tábora polokrevných a zase trávila volný čas se známými postavami a novými.
A hlavně, moje nejoblíbenější postava se na konci vrátila s celou parádou!!! Nasmála jsem se fakt dobře. Líbí se mi, jak se Riordanovi knížky všechny prolínají a i v téhle knížce bylo pár narážek na Magnuse.
Už si jenom chvíli počkat na pokračování!! :)

NikkiJ
02.09.2017

Rick opět nezklamal a Utajené orákulum je naprosto skvělá kniha. Každý fanoušek bude jistě potěšen a spokojen. Nemůžu jinak než 5 hvězdiček.

May
19.08.2017

Za mě osobně jedna z nejlepších knih co jsem od pana Riordana četla. Jsem věkově úplně mimo cílovou skupinu čtenářů, ale od dětství mám moc ráda řeckou mytologii a toto moderní podání mi naprosto vyhovuje jako oddychová četba po detektivce nebo obecněji řečeno po náročnější literatuře :-) Příběh je vtipný, dětem přiblíží lehkou a nevtíravou formou řecké mýty. Ocenila jsem, že Apollón se zcela otevřeně hlásí ke svým láskám bez ohledu na to, zda to byli muži či ženy ... Skvělá kniha!

Veha89
30.07.2017

Kniha je pokračováním příběhu ze světa Percyho Jacksona. Je napsána čtivým stylem, který byl typický pro předešlé dvě série. Hrdinou již není Percy, ale Apollón, který se musí postavit skrytému nebezpečí ve smrtelném těle. Příběh je poutavý, jen se musí počkat na další díl, který u nás ještě nevyšel.

Lucius30
25.07.2017

Úplná bomba! Když jsem tuhle knihu viděla, byla jsem tak ráda, že Krev polobohů není naše poslední pouť s Percym Jacksonem. Jsem ráda, že Rick svůj milionový nápad opět rozvinul do dokonalého pokračování příběhu. Apollón s Meg tvoří zábavnou dvojku, i když mi tam trochu chyběli ostatní hrdinové, ale to se snad změní. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!! :D

Pavlinka777
05.07.2017

Apollón a jeho postoj k SOBĚ a k životu vůbec je naprosto dokonalý. Vývoj od sebestřednosti (která pořád trvá) po lásku ke svým dětem, zodpovědnost za svět a přátele, výčitky za své skutky za 4000 let, trpělivost s Meg, ...
To člověčenství mu ohromě sluší (ale nezávidím mu).

Ketesh
19.05.2017

Z mé strany obrovské nadšení, že Percy je zpět! I když je pravda, že po tom, jak byla poslední kniha ukončena to většina fanoušků očekávala. Zkrátka strýčka Ricka už trochu známe :-)

Autor opět nezklamal a odvedl vynikající kus práce. Vím, že se opakuji, ale je neuvěřitelné, jak mu vše do sebe tak přesně zapadá.

Příběh měl spát, objevily se tam nové věci, nové zápletky. Za mě maximální nadšení.

Navíc hluboká myšlenka na závěr, což si myslím, že pro dospívající je důležité (a to píši z pozice někoho, kdo už odrostl věku cílené skupiny). Jaký lepší radu do života mohl Rick předat než: "Žít na plno a beze strachu." a "Zpěv je dobrý na posílení ducha, nikdy nevynechej příležitost zpívat."

anna4858
05.05.2017

Vždycky mám velkou radost, že se s Percym a jeho partou opět setkávám. :)

alice18
03.05.2017

Skvělá kniha! Rozhodně jsem se nenudila. Tuhle knížku jsem doslova zhltla. Apollónovy komentáře jsou k nezaplacení. Právě na nich stojí celý humor knihy. A i když jsem nečetla žádnou z předchozích sérií Ricka Riordana, takže mi chyběla souvislost mezi postavami a událostmi, rozhodně mi to nijak nenarušilo požitek z knihy. Navíc na konci knihy je slovník s pojmy, takže jsem se krásně chytala. Doporučuji!!!

Fantasysvet
02.05.2017

Apolón je mimoriadne zaujímavá postava. Kedysi boh, teraz len smrteľník, ktorý túto zmenu spočiatku berie ťažko, no postupne, ako sa odvíja dej, možno krásne sledovať aj jeho pomalý prerod z totálneho egocentrika na niekoho, komu skutočne záleží aj na ostatných. Nedokázala som ho však vnímať ako 16-ročného chlapca, na ktorého ho Zeus zmenil. Možno to bolo tými spomienkami, ktoré nám postupne prezrádzal a vďaka ktorým som si ho nesmierne obľúbila. No nie len vďaka nim, samozrejme. Kvôli jeho trefným poznámkam, ktorými bola pretkaná celá kniha, som sa poriadne dobre zabavila.

Dej nebol až taký prudko napínavý a dychberúci ako to bolo asi v každej knihe Bohov Olympu, no Utajenému orákulu sa to dá odpustiť, pretože to bol predsa len prvý diel a predstavoval nám nové postavy, ktoré sme najprv museli spoznať. Okrem toho, na konci som od prekvapenia a nadšenia takmer vyskočila z kože, takže sa neskutočne teším na ďalší diel!

Market116
30.03.2017

Právě jsem tuto knihu dočetla a jsem opravdu nadšená :) Rick Riordan opět odvedl prvotřídní práci. Mě si tedy opravdu zase získal. Moc ráda jsem se vrátila do Tábora polokrevných a moc mě potěšilo, že se tam mihl i Percy Jackson, kterého absolutně zbožňuji :)
Apollóna jsem si si celkem oblíbila a hodně jsem se u něj nasmála (hlavně jak pořád řeší své akné :DD), i přesto jak je arogantní a namyšlený, má srdce na správném místě a s Meg (i s Broskvíkem) jsou opravdu skvělá dvojka, tak doufám, že se mu jí podaří najít a zachránit svět...:) Vlastně jemu, Leovi a Kalypsó! To bylo naprosto super, že se konečně objevili :)
Takže to vypadá, že bude další parádní série (stejně jako Percy Jackson a Bohové Olympu) a určitě bude na co se těšit, třeba příště zavítáme do Tábora Jupiter :) Každopádně já už se nemůžu dočkat :)

Suou
24.03.2017

Knihu som prečítal dosť rýchlo a veľmi sa mi páčila ... ALE ... už som asi na toto starý ... stále tá istá formulka u Riordana, hlavný hrdina sa vydá na výpravu a vždy na konci každej knihy sa pustí do boja s nejakým bosom. Potom tam sú nejaké temné sily( ktoré sa záhadne po CELÝ ten čas skrývali ...) a bohovia zase neurobia nič aj keď majú všemohúcu moc ... A Percyho rola sa mi nepáčila :D.
No ale na knihu som sa dlho tešil, a v podstate to bolo aj to čo som čakal.

trynitrix
04.03.2017

Rickovi knihy jsou taková vratka do dospívání plná dobrodružství .
A jsem ráda že píše dál a dál aspoň máme co číst. :-D
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Příběh se odehrává půl roku po válce s Gaiou.
Opět příběh měl dobrý postavy, děj, spát a zápletku která byla super aspoň se teď dozvíme víc o Orákulum co a jak. Apollon, drška jedna hýřil vtipem od začátku do konce , Meg nevím proč ale přišla mi tak nějak podezřelá hned na začátku jak o sobě nechtěla mluvit ale v průběhu příběhu jsem tak nějak na to zapomněla a pak se vybarvila :-D
Mno a konečně Percy i když je tam jako hodně vedlejší postava tak se tam aspoň ukáže ;-) A teď šupky plnit proroctví a hurá na výpravu v dalším díle.

RauMari
02.03.2017

Další kniha od Ricka Riordana a musím říct, že opět nezklamala. Apollón byl vtipný a zápletka taková, jakou jsem nečekala...prostě zase skvělá kniha.

JanaDor
15.02.2017

Hlavní hrdina byl Bůh Apollón, který mě opravdu bavil. Skvěle byla vykreslena jeho božská stránka v lidské podobě. Byl lehce ironický a nabubřelý. Vědom si své dřívější velikosti, často zapomínal, že už není nesmrtelný. Bylo to vtipné a svižné. Kniha bude bavit všechny, kteří mají rádi fantasy, jež vycházejí z řeckých bájí a pověstí.

minivendy
12.01.2017

Rick opět nezklamal. Jeho humor a styl psaní mě baví už od přečtení jeho první knihy a nemůžu se dočkat až si přečtu další :)

S.monika
06.01.2017

Tak myslím, že Riordan si drží svoji úroveň. Je to vtipné, svižné. Člověk se opět dozví něco z mytologie. Postavy jsou hezky vykreslené, žádné přílišné drama. Doufám, že nikdy nevyrostu z děl Ricka Riordana ;)

kklepkaa
06.01.2017

Rick Riordan je už tak nějak záruka, že když otevřete jeho knížku, nudit se rozhodně nebudete. Bohužel na Apollóna jsem si musela chvíli zvykat. Baví mě ale staré známé postavy, byl zde i odkaz na Magnuse Chase... No, každopádně jsem zvědavá na další díl.

Byxy123
04.01.2017

Tak trochu mi tam Percy chyběl, i když to je o Apollónovi. Ale autor neztratil a ani nezapomněl nic ze svého stylu psaní. Kniha byla totiž vtipná a pro mě i lehce nepředvídatelná. :D Ale brzo končila, tak snad u nás další díl brzy bude. :)

adela3429
11.12.2016

Parádní, ani tentokrát Rick nezklamal! :) Použít jako hlavní postavu zrovna Apollóna byla určitě výborná volba.

Ronnie68
02.12.2016

Páni, další kniha od Ricka a opět skvělá. Zase jsem se i s Apolónem ocitla v Táboře polokrevných ... skvělý příběh a těším se na pokračování