Utajené orákulum

Utajené orákulum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310517/bmid_utajene-orakulum-tpu-310517.jpg 4 452 71

Jak nejlíp potrestat boha? Tím, že z něj uděláte smrtelníka! Přesně tak dopadl bůh slunce Apollón. LUP! - a z nesmrtelného boha je šestnáctiletý kluk. Bez božských schopností a se spoustou nepřátel za zády se válí ve smradlavé newyorské popelnici. Pokud chce z téhle bryndy vyváznout se zdravou kůží a dostat se zpět mezi bohy, musí přesvědčit Dia a získat jeho ztracenou přízeň. Existuje jen jediné místo, kde může hledat pomoc: základna moderních polobohů známá jako Tábor polokrevných.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hidden Oracle , 2016

trynitrix
04.03.2017 5 z 5

Rickovi knihy jsou taková vratka do dospívání plná dobrodružství .
A jsem ráda že píše dál a dál aspoň máme co číst. :-D
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Příběh se odehrává půl roku po válce s Gaiou.
Opět příběh měl dobrý postavy, děj, spát a zápletku která byla super aspoň se teď dozvíme víc o Orákulum co a jak. Apollon, drška jedna hýřil vtipem od začátku do konce , Meg nevím proč ale přišla mi tak nějak podezřelá hned na začátku jak o sobě nechtěla mluvit ale v průběhu příběhu jsem tak nějak na to zapomněla a pak se vybarvila :-D
Mno a konečně Percy i když je tam jako hodně vedlejší postava tak se tam aspoň ukáže ;-) A teď šupky plnit proroctví a hurá na výpravu v dalším díle.

RauMari
02.03.2017 5 z 5

Další kniha od Ricka Riordana a musím říct, že opět nezklamala. Apollón byl vtipný a zápletka taková, jakou jsem nečekala...prostě zase skvělá kniha.

JanaDor
15.02.2017 5 z 5

Hlavní hrdina byl Bůh Apollón, který mě opravdu bavil. Skvěle byla vykreslena jeho božská stránka v lidské podobě. Byl lehce ironický a nabubřelý. Vědom si své dřívější velikosti, často zapomínal, že už není nesmrtelný. Bylo to vtipné a svižné. Kniha bude bavit všechny, kteří mají rádi fantasy, jež vycházejí z řeckých bájí a pověstí.

minivendy
12.01.2017 5 z 5

Rick opět nezklamal. Jeho humor a styl psaní mě baví už od přečtení jeho první knihy a nemůžu se dočkat až si přečtu další :)

S.monika
06.01.2017 3 z 5

Tak myslím, že Riordan si drží svoji úroveň. Je to vtipné, svižné. Člověk se opět dozví něco z mytologie. Postavy jsou hezky vykreslené, žádné přílišné drama. Doufám, že nikdy nevyrostu z děl Ricka Riordana ;)

kklepkaa
06.01.2017 3 z 5

Rick Riordan je už tak nějak záruka, že když otevřete jeho knížku, nudit se rozhodně nebudete. Bohužel na Apollóna jsem si musela chvíli zvykat. Baví mě ale staré známé postavy, byl zde i odkaz na Magnuse Chase... No, každopádně jsem zvědavá na další díl.

Byxy123
04.01.2017 4 z 5

Tak trochu mi tam Percy chyběl, i když to je o Apollónovi. Ale autor neztratil a ani nezapomněl nic ze svého stylu psaní. Kniha byla totiž vtipná a pro mě i lehce nepředvídatelná. :D Ale brzo končila, tak snad u nás další díl brzy bude. :)

adela3429
11.12.2016 4 z 5

Parádní, ani tentokrát Rick nezklamal! :) Použít jako hlavní postavu zrovna Apollóna byla určitě výborná volba.

Ronnie68
02.12.2016 5 z 5

Páni, další kniha od Ricka a opět skvělá. Zase jsem se i s Apolónem ocitla v Táboře polokrevných ... skvělý příběh a těším se na pokračování

PAZATT
24.11.2016 4 z 5

Ach. Moji. Bohové! To bylo to, co mi proběhlo hlavou, když jsem se dozvěděla, že má tohle vyjít. Percy Jackson a Bohové Olympu jsou moje nejmilovanější série a teď jsem dostala možnost vrátit se do toho světa zpět! Jakmile kniha vyšla, hned jsem si jí koupila. Ale mám trochu smíšené pocity.

Jako Apollón byl úžasný - vtipně chvástavý, ale pochopil svoje chyby, co udělal, když byl bůh a hrozně jsem si ho prostě zamilovala. Percy- ani se nezmiňovat =D Stačí, že tam byl a už jsem byla v sedmém nebi. A Nico a Will! Aww :3 (Ale pusu si dát mohli... Snad příště =D) Přišlo mi ohromné, že vlastně válku s Kronem a Gaiou podporovali... a jaj, žádné spoilery =D No prostě to bylo vážně překvapující.
Ale na druhou stranu mi přišlo divné, že se všechno odehrávalo v lese Tábora polokrevných. A ti ____, které nechci zmiňovat, mi nepřišli moc jako nestvůry. Nevím no, prostě to bylo celé takové trochu divné. Snad se to příště zlepší =D Ale určitě úžasná kniha ;)

Berken
06.11.2016 5 z 5

Začátek nové série. Co dodat?
Kniha byla zajímavá. Ale byla přece jen trochu jiná.

Např. Riordan nepřišel se svou známou kostrou.
„ Čau jsem něčím zvláštní a jednoho dne zjistím že můj táta je BŮH."
To se nestalo ale taky nám to ušetřilo docela dost stránek s vysvětlováním mýtického světa
Kniha byla ale i tak docela malá.
A taky tam trochu chyběla akce. Tím nechci říct že by mi to nějak extra vadilo. Kniha byla zajímavá z dalších tisíců důvodů. Byla humorná, čtivá a taky se mi moc líbilo vrátit se ke starým známým postavám. Taky mě pobavil Apollóna. Hlavně svojí „ důležitostí" a svým smýšlením.
Takže SUPER!!!

Co se týče mé nejoblíbenější postavy tak mě pobavila Meg a BROSKVÍK!!!! Pak samozřejmě stáří známí z PJ a Bohové Olympu. Apolón jsem čekal trochu ličtějšího. Víte jak to myslím:)

Trochu jsem se tady rozepsal (hlavně u postav ale prostě jsem je tam musel napsat) tak sorry.
A to ještě mohlo být větší:)
Ale doufám že to neva.