Kingston? Přece nalevo od Oxfordu

Kingston? Přece nalevo od Oxfordu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220402/bmid_kingston-prece-nalevo-od-oxfordu-220402.jpg 4 52 11

Anglické příhody série

Ode dne, kdy se Češka Hana přestěhovala se svým anglickým manželem Williamem do malebné vísky Kingston ležící nedaleko Oxfordu, uplynulo již několik let, takže se nyní mohou oba městští přistěhovalci směle počítat téměř ke starousedlíkům. To ovšem ani v nejmenším neznamená, že jim příjemný životní stereotyp nenaruší co chvíli nějaká překvapivá či strhující událost. Hladina kingstonského dění je totiž poklidná jen zdánlivě a pod jejím povrchem to bez přestání vře. Převratné novinky mnohdy zaskočí nejen Hanu a Williama, ale i ostatní rázovité Kingstoňany, s nimiž se čtenáři setkali už v předchozích autorčiných knížkách.... celý text

evineckY
11.07.2023 5 z 5

Kingston, aneb takový obyčejný život na anglické vesnici.
Proč anglické? Protože tam jsou k sobě lidé slušnější a ohleduplnější.
Příjemně se kniha čte, nebo poslouchá, taková skvělá oddychovka.

Hakl54
28.07.2021 5 z 5

Příjemné čtení a pohodové seznámení s životem na anglickém venkově.

Jitka822
07.12.2019 3 z 5

První kapitola mě vzala dech a nadchla. Dále to bylo "jen" příjemné čtení o životě a soužití v malé vesničce blízko Oxfordu. Není to napínavý trhák, ale příjemně se to čte!

1amu
26.05.2018 5 z 5

Knihy Hany Whitton mám rád, jsou laskavé a pohodové. Vzpomínám na doby kdy autorka (ještě pod jménem Parkánová) byla ředitelkou Knižního klubu . Z objektivních důvodů ředitelkou přestala být, protože se provdala a ještě k tomu do staré dobré Anglie. Je to dobře pro čtenáře, protože její zážitky a postupné seznamování nejen se sousedy, ale třeba s autobusákem, který ji vozí na nákupy do Oxfordu je roztomile čtivé. Souhlasím s komentátorkami, které to vyprávění uvádí do dobré nálady, tedy tak, jak to bylo v mém případě.
Takových knih by mělo být vydáváno u nás více a já osobně jsem potěšen, že mohu číst co nového se přihodilo v "Kingstonu". Nebylo by vůbec špatné tam strávit nějaký čas a pak se vrátit zpět na "rodnou hroudu", kterou nám sice bulvár tu a tam znechucuje, ale z druhé strany víme, že žijeme v zemi, která patří mezi 20 nejklidnějších v tomto mnohdy velmi podivném světě.
A samozřejmě se těším na novinky z bydliště paní Hany.

alnahu
29.11.2017 5 z 5

Kniha začíná novým rokem v poklidné vísce Kingstonu,kterou postihne sněhová kalamita v dnešním deštivém dni ,který jsem prochodila venku jsem paní Haně a Williamovi až záviděla tu pohodu u krbu v kterém praská oheň, k tomu popíjí čaj a mlsají oblíbené sušenky.I další dění a události,které prožívají během celého roku ,velmi ráda čtu.Dnes mi opět autorka zlepšila náladu a těším se opět na její další vyprávění ze života v Anglii.

helča5
01.10.2017 1 z 5

knihu jsem začala číst,ale nedočetla,čekala jsem od ní víc

Kamiliana
21.10.2015 2 z 5

Inu, co člověk, to názor... pro mě tedy velké zklamání. Vůbec nechápu smysl těchto knih. Miluji Anglii a vždy se těším, že se dozvím něco z reálií, ale kniha není ani deník, ani román, ani autobiografie, takže nechápu, proč autorka používá své jméno i jméno manžela a zřejmě dalších obyvatel vesnice. Co mi vadí nejvíce, je pomlouvání lidí téměř v každé kapitole. Nepřijde mi to ani vtipné, ani zajímavé, spíš rozlaďující. Kromě výrazu agony aunt, který jsem neznala, mi kniha nic nedala. Osobně bych byla ráda, kdyby se autorka i nadále zaměřovala spíše na historické romány, které považuji za velice čtivé.

Barbastelle
18.09.2015 3 z 5

Pěkná knížka s hezkými a veselými zážitky. Není to žádné světoborné dílo, ale čte se pěkně, nepůsobí na mě lacině a někdy si možná od autorky přečtu i její další knížky.

bookcase
08.06.2015 5 z 5

Další vyprávění od mé oblíbené autorky. Miluju její životní styl, miluju její povídání o Anglii a doufám, že se dočkáme dalšího pokračování.

Dáda4
16.01.2015 4 z 5

Pokud má někdo rád oddychové vyprávění této autorky, tak nebude zklamán. Příjemná, uklidňující četba i přestože se knihou prolíná pár závažnějších témat, jako např. "odkup zahrádek ve vesnici a shánění financí".

petra106
30.12.2014 5 z 5

Další knížka nevybočující z řady všednodenních příběhů z vesničky, ve které H. W. žije. Člověk má pocit, že všechno prožívá s ní, moc mile napsáno.