Anglické listy

Anglické listy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36040/anglicke-listy-SGw-36040.jpg 4 597 123

Kdo miluje Čapkovy fejetony, nesmí pominout toto sebrání Čapkových cestopisných sloupků, které před pětaosmdesáti lety za svého dvouměsíčního pobytu v Británii psal a navíc skvěle kreslil pro Lidové noviny.

Phoenix16.cz
23.12.2018 2 z 5

Od Čapka se mi líbilo hodně knížek, ale tahle se k nim nezařadí. A přitom je mi jako učitelce angličtiny tématicky blízká. I když je rozsah malý, četla jsem to poměrně dlouho a rozhodně ne s chutí. Je to poprvé, co mi Čapkův popis připadal hrozně nudný. Skákalo se z místa na místo a nemám pocit, že bych si výlet po Anglii a přilehlých oblastech nějak užila. Není to knížka, kterou bych doporučila svým žákům.

jana.hud
12.11.2018 1 z 5

Knihu musela přečíst dcera do čtenářského deníku a protože se mi hodně ptala na výrazy v ní uvedené nebo vysvětlení toho,co tím autor vůbec myslel,tak jsme se rozhodla,že si ji také přečtu.
Má přece pár stran, tu bude hned....no nebylo. Do čtení jsem se musela nutit a za normálních okolností bych knihu brzy odložila.
Ta spousta košatosti vlastně o ničem, to není nic pro mě.

drbka
12.03.2018 4 z 5

Anglické listy mám rád :)

RHorse
25.02.2018 4 z 5

Moc pěkné, prostě standartní Čapek se svou skvělou slovní zásobou a mistrnými popisy a výpravěním. Když navíc přidáte, že je to hezky namluvené, co dodat. Ale mám i oblíbenější "Čapkoviny" :-).

gubesh
20.02.2018 5 z 5

Píši z vlaku, tradičně si čtu Čapkův cestopis právě na cestě, v kupé ČD. O to víc, si pak vychutnávám slova cestovatele-spisovatele, dojem kazí snad jen němečtí spolucestující. V Anglii jsem sám jednou byl, Čapek je jedním z mých oblíbených spisovatelů, tož abych si tenhle cestopis nepřečetl. A nezklamal mně, sice to bylo místy studené a pochmurné, jako Anglie, která prostě taková je, ale střídali to vtipné komentáře a části, které čtení rozveselily a osvěžily. Doporučuji přečíst, pokud jste v Anglii byli, připomene vám to vaše cesty, pokud ne o to víc zajímavých věcí z anglického života se dozvíte. Jazyk je krásný a styl psaní je ve stejném duchu jako u ostatních dílů.

hanka0308
01.11.2017 5 z 5

Čapka začínám mít hodně ráda. Anglické listy jsem zvolila, jelikož miluji Anglii a jeho popis mě na určitá místa, kde jsem byla, vrací. Plus miluji jeho krásnou češtinu a styl psaní.

Teresita
31.10.2017 4 z 5

Nejprve mi trvalo, než jsem se začetla, přece jen to není román s napínavým dějem, ale brzy jsem si na to zvykla. Čapek má nádherný jazyk. Projel téměř celou Anglii, Skotsko a Wales, do Irska se nedostal. Zajímavé je, jak popisuje zemi téměř před sto lety. Snažil se popsat o Velké Británii vše: přírodu, města, lidi, zmiňuje si o několika svých kolezích spisovatelích, se kterými se v Anglii setkal.

Mercatino
18.10.2017 5 z 5

Nejlepší anglický průvodce jaký asi kdy vyšel. Líbí se mi zaměření na ty nejpodstatnější věci, které tkví v malličkostech. Ta atmosféra, ti lidé, ty stromy a panebože v těch lenoškách, v těch se musí sedět...

VladiKlaisner
28.08.2017 3 z 5

Knihu jsem zvolila do Čtenářské výzvy hlavně proto, že Karla Čapka znám jen z filmu nebo divadla, ale zatím jsem od něj nic nečetla.
Začátek byl skvělý, ale čím víc jsem se do knížky nořila, měla jsem pocit, že mě autor někam žene. Zjistila jsem, že je to hlavně předlouhými větami. A jelikož se i přes náš krásný a bohatý jazyk časem jednotlivé popisky začnou opalovat, začala mě kniha asi v půlce nudit. Konec už byl zase svěží a měl celkem spád.
Nicméně to mě od Čapka neodradilo, jen příště výběru jiný žánr.

Karolina90
29.05.2017 4 z 5

Ta krásná čeština!:)

Michalka98
03.05.2017 5 z 5

Miluju Anglii a Čapka, a proto jsem si tuto knihu musela přečíst. Moc se mi líbily postřehy autora, který dokázal vykreslit to pozitivní i negativní na této krásné zemi, která dala světu dle mého názoru nejlepší literaturu. Četla jsem se zaujetím, mohu jen doporučit.

Melanka
27.02.2017 5 z 5

Doporučuji poslechnout si knihu jako audio na stránkách rozhlasu. Čapek byl mistr slova.

kacimilek
31.01.2017 5 z 5

Jestli někdo po přečtení nedostane chuť jet podobně jako Čapek objevovat cizí krajiny (zejména Británii), pak už nevím, co by ho k tomu mělo přimět. Knížka je nádherně literárně napsaná, i když sám autor tvrdí, že není žádný básník, na mě to jako poezie působilo.

laepus
14.11.2016 4 z 5

Úžasné počtení na kterýkoli čas - ať už se do Anglie chystáte, nebo jste odtama přijeli anebo o Anglii netušíte vůbec nic, tak je to přesně pro vás. Zábavné pak je, jak skvěle trefil anglickou příjemnou povahu a s lehkou ironií autor hodnotí anglické počasí i místní zvyky. A znát některá ta místa v současnosti a porovnávat s minulostí - paráda. Po téhle knížce bude chtít navštívit Anglii každý.

Ceit
23.10.2016 5 z 5

Brilantní humor,nadčasové postřehy a popis reálií.Doporučuji dávat po kouskách jako drahou bonbonieru.Pro mě je to skvost.

veronika97
25.09.2016 4 z 5

Čapkova jemnost a hravost s jakou dokáže líčit obyčejné věci lahodí mé dušičce.
Jednoduše krásné.

anntine
07.08.2016 4 z 5

Od Čapka jsem dřív četla jen divadelní hry a moc se mi líbily. Anglické listy jsou psané docela jiným způsobem, a přesto jsem se ani chvilku nenudila. Čapek používá nádherný květnatý jazyk, tudíž jeho popisy a charakteristiky skvěle vykreslují všechno, co viděl a zažil. Trošku mě jen mrzí, že při své cestě vynechal Irsko a Wales docela odbyl. Myslím, že by i v těchto částech Británie získal dobré náměty ke psaní.

Jessica007
14.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha, poetická. Skvělé popisy a postřehy. Krásně napsáno. Nechybí ani příjemný humor. Moc se mi tato kniha líbí.

"Hovornější lidé se dávají na politiku... nebo na spisovatelství, anglická kniha totiž musí mít aspoň 400 stránek."

Bumeso
27.05.2016 3 z 5

Tentokrát mě moc Čapek nenadchl

Stolda
01.04.2016 5 z 5

Pocity ze čtení jsou famózní - já jsem v Anglii nikdy nebyl, přesto mi připadá, že jsem se právě vrátil z cest a to o čem Čapek píše jsem na vlastní oči viděl. Proč mám chuť jít vybalit kufry? Celou dobu jsem přece seděl v křesle a přesto jsem z té cesty nějak utahaný. Prostě úžasná kniha. Jen mě mrzí, že ji už mám dočtenou...A co takhle Výlet do Španěl ?