Andělská hra

David Martín, mladík se spisovatelskými ambicemi, jenž zprvu otročí v bezvýznamném barcelonském plátku a poté svůj talent vydá napospas vydřidušským producentům pokleslé literatury, přijme v kritickém okamžiku svého života nabídku tajemného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vyvstává i kolem muže, který si opus, jenž by svému tvůrci přinesl nebetyčnou slávu, objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrtí za nejasných okolností. A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martín svou spisovatelskou i lidskou duši? V srdci Barcelony první poloviny 20. století - města, které prochází modernistickým přerodem, v němž staré čtvrti a špinavá zákoutí ustupují novým ulicím, čtvrtím, parkům a po světových výstavách zůstávají architektonické i technické vynálezy; které však zároveň pod povrchem skrývá prastaré bludiště chodeb a kanálů, plné duchů a stínů minulosti - se tak rodí poutavá, fascinující variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti. Román Andělská hra volně navazuje na Zafónův předchozí titul, Stín větru, díky němuž se jeho tvůrce stal nejprodávanějším španělským prozaikem současnosti. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30806/andelska-hra-ffD-30806.jpg 4.1206

Pohřebiště zapomenutých knih (2.)

El juego del ángel (2008)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Dela111

Stejně jako první díl série je i Andělská hra nádherná kniha. I tady si užijeme temné atmosféry tzv. gotického románu. Hlavním motivem je posedlost napsáním jedinečného díla. Příběh je poutavý a fascinující, nechybí osudová láska i neštěstí, dotýká se života i smrti. Opět se stavíme v tajuplném pohřebišti zapomenutých knih.

Nemám pocit, že jsem knihu četla, jen jsem ji na začátku otevřela, pak autor rozhrnul oponu a já vstoupila do tajemného příběhu odehrávajícího se v Barceloně v první polovině 20. století. No ano, tak totiž pan Zafón píše... Úžasný zážitek.
Opět jasných 5* a velké doporučení.

luckyluke001

Jedním slovem nádhera. Pro mě osobně nejlepší z trilogie.

tonysojka

Komentář trudose to úplně vystihuje, jen bych zdůraznil autorovu poctu literatuře, knihám, antikvariatum a hlavně čtenářům, kteří knihy čtou. Jsem zvědav na pokračování.

Pospapavla

Z trilogie se mi líbila asi nejméně, přesto se mi četla dobře.

alibaba72

Pěkná kniha, ale oproti prvnímu dílu je to ještě více pomalé, dobře, od druhé půlky už se to čte rychle, ale než se k tomu člověk prokouše (proto dávám jen tři hvězdy). Jinak je to kniha pěkná a těším se na třetí díl.

trudoš

„Závist je náboženstvím průměrných lidí. Dává jim útěchu a přináší odpověď na neklid, který je vnitřně sžírá. V neposlední řadě působí rozklad jejich duše a umožňuje jim odůvodnit vlastní mrzkost a chtivost způsobem, který je vede k přesvědčení, že se jedná o ctnosti.“
Carlos Ruiz Zafón je pro mě živoucím důkazem toho, že mistři dickensovského formátu ještě nevymřeli. Stylistická virtuozita čiší z každé jeho věty a je úplně jedno, zda zápletce chvilku trvá, než se konečně dostane ke slovu. Andělská hra přitom navazuje na Stín větru skutečně jen velmi volně, chronologicky se dokonce odehrává o několik desítek let dříve. Atmosféra gotického románu však zůstává zachována, i když tematicky jde o příběh komplexnější a svým způsobem i mnohem filozofičtější. Hlavním motivem je znovu posedlost literaturou, ovšem tentokrát se nejedná o vášeň čtenářskou, jako spíše autorskou. A právě úvodní pasáže o strastech a slastech spisovatelského řemesla patří k mým nejoblíbenějším v celé Zafónově tvorbě.

KlariN

Magický realismus v plné síle. Radost číst!

Bobina74

Tak tohle klidně ano. Ze Stínu větru jsem si sedla na zadek a tady tomu nechybělo mnoho, aby se moje pozadí ocitlo na zemi. Je to opět ta stará, tajemná Barcelona plná mystiky. Půlku knihy jsem hltala a zbytek jsem už prostě musela dočíst, protože pan Corelli je.....I když trochu souhlasím s tím, že konec je trochu překombinovaný mně to nevadilo, protože je to Zafón a tomu odpustím téměř vše.
P.s. : A honem do Nebeského vězně a zvednout preference, protože 81% je prostě málo ;-) .

Schamila

Další krásné procházky Barcelonou, další příběh starých známých a nových postav, příběh, o kterém si myslíte od začátku, že všechno víte, jenže konec jinak. Znovu je zde krásně popsána láska ke knihám, zvláště jedna věta vše vystihuje. Jen tak na okraj, také čicháte ke knihám, které si koupíte??? Jak jinak to vyjádřit, než je popsáno autorem: Vešel jsem do knihkupectví a vdechl vůni papíru a onoho kouzla, které kupodivu ještě nikoho nenapadlo prodávat ve flakonku. Zkrátka krásné tajemno.

soukroma
13.06.2016

Zejména po Stínu větru mi tohle přišlo jako úplný blábol a ztráta času. Nepovedly a nesladily se pokusy zakomponovat tam vše, od hororu, přes mysteriozní ďábelské téma, po "pouhé" vraždění, brutální napadání, sebevraždy, všude se spoustou krve v temných koutech a uličkách, s nezbytnou temnou postavu a samozřejmě notnou dávku podivné romantiky.
Jediné plus oproti předchozímu dílu je v tom, že se zde autor přeci jen více věnuje (byť často bizarním způsobem) tvorbě knihy, od jejího záměru (třeba zakázkou) přes vlastní psaní po jeho vydání, distribuci a prodej, což vlastně ve Stínu větru vůbec nebylo, tam se řešil jen příběh autora ztracené knihy.

Xena36
25.03.2016

Překombinované.

lilites
18.01.2016

K této knize jsem se dostala takřka omylem, avšak uchvátila mě natolik svým úžasným a strhujícím příběhem, že jsem se rozhodla přečíst veškeré knihy od tohoto autora, jež se mi vryl do srdce.
I když je Andělská hra druhým dílem (první: stín větru, třetí: nebeský vězeň) vůbec nevadí, když si tyto knihy člověk přečte na přeskáčku.
Kniha je plná tajemna a absolutně jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Už se těším na další a další autorovi knihy a doufám, že budou alespoň tak skvělé, jako ty, jež už jsou vydány.

Butylie
30.11.2015

Předchozí autorova kniha Stín větru mě nadchla, a tak jsem se na Andělskou hru těšila. Kniha má trošku pomalejší rozjezd, ale je dobře rozehraná. Nechybí tu atributy, kvůli nimž jsem si Zafóna oblíbila - podmanivá gotická atmosféra Barcelony, zajímavé postavy, originální jazyk, dechberoucí zápletka odkrývající děsivé události z minulosti. Až do dvou třetin knihy jsem se bavila a viděla jsem to na 4-5 hvězdiček, ovšem poslední třetina a závěr mě zklamaly. Ocenila bych jasnější rozuzlení a logické vysvětlení událostí a záhad (a taky těch mrtvol bylo na mě už trochu moc). Z konce knihy i z fantastického epilogu jsem zůstala rozčarovaná a mírně zmatená.

Lidmila_2008
04.10.2015

Jak už bylo řečeno níže, kniha má výborný rozjezd, první dvě části jsou skvělé. Ve třetí bohužel autorovi totálně došel dech a chvíli jsem měla pocit, že se chce všech postav zbavit a hledá jen nejrychlejší možnost, jak to udělat. Jinak obdiv patří překladateli, zvládnuto skvěle, nic nedrhlo.

Skip
15.07.2015

Tato kniha časově předchází Stín větru, i když byla napsaná později. Dost dlouho mi vrtalo hlavou, proč tam autor sem tam cpe postavy z předchozí knihy, a to úplně blbě a nelogicky, což mě rozčilovalo. Ale pak jsem pochopil, jak to je a že to logiku má, a tím blbcem jsem tu já, nikoliv autor, jak jsem zde občas vykřikoval. Tentokrát zvolil Ruiz Zafón faustovské téma a řekl bych, že se mu to dost vymykalo z rukou. Opět tedy Barcelona, tajemno, kniha, která má být napsána. No a po dočtení tak trochu pachuť něčeho, co mohlo být dobré, ale zůstalo jen průměrné.

JankaK
19.03.2015

Z knihy mám stále rozporuplné pocity. Nedělalo mi problém se do ni začíst, v některých pasážích jsem skoro ani nedýchala, ale na druhou stranu části s filozofickými rozhovory s patronem mě už zase tolik nebraly. Doufala jsem v závěru na nějaké velké vyvrcholení. vysvětlení všech událostí, ale nic z toho se nestalo. Tak jako tak knihu doporučuji ke čtení, já sama si pohrávám s myšlenkou znovu přečíst následující volná pokračování v podobě Nebeského vězně a Stínu větru. Ty totiž byly famózní :-)

PapuKa
02.03.2015

Z této knihy jsem byla opravdu zklamaná a bohužel musím konstatovat, že opravdu dlouho nebo spíše nikdy předtím jsem nečetla nic zdlouhavějšího a nudnějšího. Děj v zásadě není vůbec špatný a byl by i docela poutavý, kdyby nebyl tak natažený. Celé mi to přijde jako odvar Stínu Větru jako by se autor snažil vyždímat z tohoto úspěchu co se ještě dá. Nejdříve jsem byla z volného pokračování nadšená, stejné prostředí, stejné postavy, ale tohle se opravdu nepovedlo. Nemůžu ignorovat ani fakt, že i zde se hlavní hrdina zamiluje do mu naprosto nedostupné dívky, která s ním zametá a nakonec se na něj vykašle. Že by se autor někde inspiroval? Čtení jde opravdu pomalu, ještě zbývá necelých 150 stran a upřímně doufám, že autor ustoupí od zbytečně rozložitých popisů a konečně nechá naznačovaný příběh rozvinout.

SaDiablo
03.07.2014

Z prvních dvou částí jsem byla nadšená, ta poslední pokulhává. Škoda.

Vojslava
24.05.2014

Po Stínu větru byla Andělská hra trochu zklamáním - rozhodně to nebyl příběh, řečeno slovy jedné z postav, který by byl napsán tak, aby ho čtenář, pokud ho někdy četl, nepoznal, že ho četl. Faustovské téma, gotický román, romány šílenství a paralelních světů, všechno v relativně čtivé kombinaci, ale přesto jsem se trochu musela přemáhat, abych knihu dočetla. Nicméně neříkám, že by se mi nelíbila - jen jsem z ní mírně na rozpacích. Laskavý čtenář nechť si udělá obraz raději sám...

anibeni
22.04.2014

Kdyby to šlo, dala bych čtyři a půl hvězdičky.. Proč..? Protože plný počet jsem dala Zafónovu prvnímu dílu Stín větru a ač byla Andělská hra velmi dobrá, tak na Stín větru to prostě nemá... Přesto to byl opět nádherný čtecí zážitek, kdy až do posledních stránek nebylo možné odhadnout, jak to dopadne, kdo je vlastně kdo a oč vůbec jde..

moni.ka
13.04.2014

Měla jsem strach jako vždy, když čtu druhou knihu od autora, který mě to svojí první úplně uchvátil. Že to nebude ono. Že přijde zklamání. Nedošlo k tomu. Stejně skvělá kniha, jako Stín větru. Jestli jsem ovlivněná láskou k Barceloně a Katalánsku, tak opravdu jenom takhle . maličko :-). Jdu do Nebeského vězně, třebaže je momentálně na Databázi v modrých číslech. Nemůžu se dočkat.

michde01
23.11.2013

Velmi poutavé a temné čtení...jen trošku zvláštní konec.

Thanyss
30.07.2013

Pokud bych měla porovnávat se Stínem větru, pak Andělská hra trošku zaostává. Nicméně tím rozhodně nechci říct, že by to byla špatná kniha.
Zafón dokázal opět vystavět mysteriózní, lehce mrazivý a zajímavý příběh, který se čte prakticky sám a nabídne nám pohled na události před Stínem větru. Takže pokud hledáte nevšední čtenářský zážitek, račte následovat autora na tajemné pohřebiště zapomenutých knih, protože každá kniha má duši - duši autora a lidí, kteří ji četli.

Disease
22.05.2013

Podstatně slabší než Stín větru, ale v rámci mainstreamu stále silný nadprůměr.

Clarice
05.03.2013

Famózní, ponurý, překvapivý, emotivní, prostě tradičně Zafonovský - kdo četl Stín větru a byl nadšen, nemůže se zklamat. Sic se s předchozí knihou podobají jistými motivy (mladík - tajemství - Barcelona - knihy), je to zcela jedinečný příběh. Prostě jednou Zafon, navždy Zafon.

Melanka
26.01.2013

Další krásná Zafónova kniha. Nutně se musím zase podívat do Barcelony.

wally
05.01.2013

Moje první setkání s tímto vynikajícím španělským spisovatelem a ihned mne svou knihou a hlavně příběhem totálně dostal....ta tajemnost a hlavně popis staré Barcelony...člověk má najednou pocit, že se tam narodil a odjakživa žil. Nádhera...jeden z nejlepších autorů ke kterým jsem přičichnul a dalšími knihami to jen potvrzuje a potvrzuje

zuzulique
09.11.2012

Slabota...Nebudem tu porovnávať Anjelskú hru a Tieň vetra, porovnávala by som totiž neporovnateľné, postavím sa k AH ako k samostatnej knihe, ktorá ma trochu nudila. Spočiatku autor sľuboval slušný príbeh, črtala sa zaujímavá zápletka, tajomný dej. Prečítate sto strán, poviete si fajn, ešte možno aj ďalších 200 a stále ste trpezliví...a potom som sa začala vskutku nudiť a čakala som, kým sa všetko skončí a ešte aj ten záver nič prevratné nepriniesol. Boli časti, ktoré sa mi páčili a čítala som ich s radosťou, no ako tu niekto nižšie napísal, rozsah knihy je prehnaný, kopec hluchých miest, predvídateľné klišé, pomiešaný thriller s romantikou, meditovaním...Žiadne hlboké dojmy vo mne táto kniha nezanechala a 2x by som ju zrejme nečítala, ale takých kníh je v mojom prípade skutočne málo. Napriek tomu Marinu a Zajatca určite časom skúsim :-)

kadgam
28.01.2012

Zvláštny príbeh, ktorý obsahuje záhady, lásku, thriller aj meditácie. Niečo medzi snom a príbehom. Je trošku dlhšia, ako by bolo optimálne.
V knihe je priveľa úmrtí a mala som pocit, že sa stále odohráva v prítmí a zimnom počasí, aj keď Barcelona predsa je dosť na juhu.
Autor hovorí, že knihy majú dušu a to aj toho kto ich napísal, aj toho kto ich čítal.

bosorka
30.12.2011

Dávám 3 a půl. Připadá mi, že knihy Zafóna (tedy ty dvě, co jsem četla) mají skvělý rozjezd, umí vtáhnout do děje, navodit parádní atmosféru, napnout čtenářovy nervy, a pak se postupně rozbředávat v příběh, který jsme četli už mnohokrát jinde. Možná by Zafónovým příběhům prospělo prokrácení.
I Andělská hra je zprvu zajímavě rozehraná, posléze mě ale začala trošku nudit, dalo se vcelku předvídat, co bude následovat, protože autor se nechal inspirovat již klasickými zápletkami (faustovský motiv, zdánlivé rozdvojení osobnosti apod.). Na můj vkus je v knize moc zbytečných mrtvol (mluvím hlavně o té zbytečnosti, někdy je moc prostě příliš). Ale i tak je knížka zajímavá, má skvělé momenty, už motiv pohřebiště zapomenutých knih, který se objevuje i ve Stínu větru, je skvělý. Hodně se mi líbil Epilog. Vyzdvihla bych i další momenty, ale nechci z knihy příliš prozrazovat. Asi stojí za přečtení.

Barcelona spisovatelé tajemno španělská literatura fantaskní

Carlos Ruiz Zafón

Carlos Ruiz Zafón