Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40667/bmid_andele-a-demoni-sdG-40667.jpeg 4 5466 5466

Robert Langdon série

Autor Dan Brown v knize líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód (známou také pod titulem Šifra mistra Leonarda). Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Angels & Demons , 2000

Ninie
15.01.2015 5 z 5

Poslouchala jsem to jako audio knihu a hned po prvním spuštění mě překvapilo, jak je to dlouhé. Poznala jsem, že místy to zbytečně natahuje a až přehání, kdyby to ostrouhal o některé blbosti, kniha by vyšla mnohem zajímavěji. Jinak příběh jako takový velice zajímavý a je to psáno velice čtivě a chytlavě, jde vidět, že Brown má spisovatelský talent, za který by se nestyděl ani Zola :)

martunka
11.01.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Bavila mě od začátku do konce.

ivetamerth
04.01.2015 5 z 5

Super! Napínavý příběh, nečekané zvraty, skvěle vykreslené postavy. Víc se mi ale líbil DaVinciho kód.

DarekDevil
26.12.2014 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Konec mi však připadá přeplácaný a dosti natahovaný. Jedna věc je tam hodně mimo a to situace kdy v závěru knihy Robert Langdon, vyskočí z vrtulníku v 6 kilometrové výšce bez padáku, držíce se jen kusu hadru o ploše 2 metry čtvereční a úspěšně s oděrkami přistane ....... no jako paragladistovi mi to hlava nebere jak je toto možné :-)

vikina75
07.12.2014 5 z 5

Řekla bych, že nejlepší co jsem zatím z Browna četla, ještě by mě zajímalo filmové zpracování.

feex8
05.12.2014 5 z 5

Najlepsia Brownova kniha. Nenarocne a putave citanie, dej je velmi dynamicky. Mala som ju precitanu za 2 dni.

Moje hodnotenie: 84%

yerisley
14.11.2014 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně stáhla do děje příběhu. Nemohla jsem se odtrhnout. Měla jsem pocit, jako když to s nimi prožívám. Určitě by si ji měl přečíst každý.

Karča H
29.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha s napínavým dějem i propracovanými postavami. Na konci jsem se i rozbrečela.

kachnch
24.10.2014 5 z 5

Od knížky jsem očekávala hodně - a mé očekávání také splnila. Příběh jsem doslova hltala, pokud bych měla na čtení více času, tak věřím, že bych ji přečetla v průběhu pár dní.
Po dlouhé době kniha, u které mě nenapadá asi nic, co bych vytkla.

jana.hud
20.10.2014 5 z 5

Prvních pár stránek nic moc....ale pak už zajímavé, napínavé a čtivé...Líbila se mi víc jak Šifra mistra Leonarda.

mineralka
09.10.2014 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem.

KristýnV
25.09.2014 5 z 5

Brown je prostě úžasný! Anděle jsem z jeho knih četla jako první (což je důležitý poznatek, který rozhodne, jestli se vám budou líbit víc nebo míň než Šifra mistra Leonarda, uvidíte sami, kdo jste nečetli. :)) a líbili se mi asi nejvíc. Na knížce jsem visela a nedokázala jsem od ní ani na chvíli odtrhnout oči! Navíc profesora Langdona si nejde neoblíbit!
Knížka je opravdu někde jinde než film, který se mi sice líbil, ale prakticky 70% důležitých drobností v něm není a místy jsem u něj držela jen kvůli Ewanu McGregorovi a Tomu Hanksovi, ale zbytek mě nijak zvlášť neoslovil.
Zato knížku považuji za jednu z nejlepších v mém živote, možná i dokonce nejlepší! Nápad je to skvělý a provedení mistrné!
Klaním se, pane Browne!! :)

Freedee
18.09.2014 4 z 5

Co dodat. Brown, profesor Langdon, napětí, mystika. Dobré čtení, které baví.

verunka32
26.08.2014 4 z 5

Me Brown proste bavi!

delfin32
26.08.2014 5 z 5

Komentář píšu snad jen pro porovnání knihy a filmu, neboť komentářů ke knize jako takové je zde dost.
Film jsem viděla jako první a líbil se mi. Knihu jsem teď četla až několik let po shlédnutí filmu (a následně pro porovnání jsem si znovu pustila i film) a vychází mi to takhle:

FILM za 50% - KNIHA za 100%

Alduin
21.08.2014 5 z 5

(SPOILER) První dobrodružství profesora Roberta Langdona je velice chytlavé, čtivé a zajímavé. Některé situace mi připadají přitažené za vlasy, takže mi to k vysokoškolskému profesorovi, přestože kdysi sportovně plaval a i nyní je zdatný plavec, moc nesedí. Střetává se zde víra a věda, celé je to prolnuté konspiračními teoriemi s říznou akcí, lovestory samozřejmě také nechybí a ještě se stihne obvinit CERN ze satanismu. Hlavní záporák je vysoký představitel církve a tak, jak je to u Browna zvykem, se zde objevuje i jakýsi elitní zabiják. Problémy hlavního hrdiny s policíí jsou samozřejmostí. Celkově je to výborná kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného dobrodruha.

jirakom
17.08.2014 5 z 5

Kniha oproti filmu je úplně něco jiného...

Jennkie
16.08.2014 4 z 5

Nemůžu si odpustit srovnání s filmem, protože jsem ho viděla dřív, než jsem četla knihu. V knize to končí trochu jinak, ale kupodivu poprvé dávám za pravdu filmařům a více se mi líbí konec, který vymysleli ve filmu. Dává mi více smysl a až na pár drobností je dramatičtější a odpovídá více náboženskému ladění knihy. Co se týká náboženství a Boha, nejsem moc nakloněna vyvrcholení děje postaveném na božském vnuknutí, bylo to podle mě moc křečovité a neodpovídalo to autorovu stylu, který vše řeší formou záhad, hádanek a hlavolamů.
Abych ale pořád nekritizovala, kniha měla i tak zajímavý spád, byla čtivá a prodchnutá spoustou zajímavostí. Je vidět, že si autor podrobně studuje podklady ke knize. Knihu jsem zhltala za 2 dny, i když má přes 500 stran, ale to mi vůbec nevadí :-)

Sabča92
12.08.2014 4 z 5

Knihu právě čtu. začátek mi přišel hodně zdlouhavý a velmi dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ale teď mě to docela baví. Film jsem viděla ale je v hodně okamžicích jiný.

Kloky
10.08.2014 4 z 5

Začátek knihy byl zajímavý, pak pro mě zajímavost začala upadat, až mě kniha nudila. To se naštěstí před půlkou změnilo a a já četla a četla. Kniha byla plná nečekaných zvratů, napínavá a překvapivá. Ostatní děj přebil pro mě nezajímavou část, proto hodnotím 4 hvězdičkami.