Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40667/bmid_andele-a-demoni-sdG-40667.jpeg 4 5459 5459

Robert Langdon série

Autor Dan Brown v knize líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód (známou také pod titulem Šifra mistra Leonarda). Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Angels & Demons , 2000

sark
05.08.2015

já teda nevím, ale jak někteří píšou, že je to okopírované od Šifra mistra Leonarda, tak podle mě byla knížka Andělé a démoni napsaná o pár let dřív než šifra....za mě je teda tato knížka bezkonkurenční....

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Andělé a démoni jsou prostě mojí největší srdcovkou. Přečteno jedním dechem, konec překvapivý. Určitě doporučuji všem milovníkům napínavých knih. Má top kniha :-)

mpb1913
24.07.2015 2 z 5

Výborně zvolené prostředí, první polovinu knihy jsem si užíval. No ale co se dělo potom už nebylo ani vtipný. Ohňostroj z antihmoty, seskok z helikoptéry na zácloně, farář s jeptiškou a se zkumavkou, ukázka toho jak posrat skvělou knihu na 50 stranách.

Eventful
21.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, ovšem pro mě ne tak skvělá jako Šifra. Možná je to tím, že na rozdíl od Paříže, jsem v Římě nebyla, tudíž mi místa, kde se děj odehrával mnoho neříkal. Nicméně Brown typicky boduje :)

hancijar
15.07.2015 3 z 5

Prislo mi se hodne kopiruje Sifru mistra Leonarda. Bylo toho tam hodne spolecneho.

marcela6183
07.06.2015 4 z 5

Jako je to TEN Dan Brown s TÍM Langdonem.
Dějově našlapané od nějaké třetí stránky, logika vedení čtenáře zvládnutá brilantně, napsáno tak, aby se čtenář nemohl urvat a krátké kapitoly hltal potmě za svitu baterky pod peřinou (haha) furt pryč.
Barvitě podáno, historicky odůvodněno, nekriticky přijato - za čtyři.

mariva
03.06.2015 5 z 5

K prvnímu dílu jsem se dostala až po přečtení všech následujících, takže jsem se na něj těšila a od prvních stránek mi bylo jasné, že bylo na co se těšit. Děj mě zase přivedl do prostředí, které jsem aspoň částečně znala a o to víc jsem jej prožívala. Snad až ten závěr byl trochu přehnaný, ale i tak to byla napínavá a zajímavá četba.

wiix
01.06.2015 5 z 5

Úplne dokonalé. Pre mňa to má všetky charakteristiky kvalitnej novodobej literatúri: napätie, logiku, históriu, charakter.

PŠtěp
10.05.2015 5 z 5

Už dlouho jsem si chtěla něco od Dana Browna přečíst a tohle byla moje první kniha, naprosto úžasná, Nemohla jsem přestat číst, četla jsem ji jedním dechem. Plánuju si toho od Browna přečíst víc...určitě všem knihu doporučuju :)

petunkav
28.04.2015 5 z 5

Je to moje první kniha od autora. Skvěle se četla, nešlo se od ní odtrhnout. Určitě ještě od Dana Browna něco přečtu.

freestyla
09.03.2015 4 z 5

"Ať už v boha věříte nebo ne, musíte věřit aspoň tomu, že pokud jako druh přestaneme věřit v moc silnější než je ta naše, přestaneme mít pocit odpovědnosti za své činy".

Kampino
09.03.2015 5 z 5

Moje první kniha od pana Browna. Velmi čtivé a napínavé, jen ten konec, profesor Robert Langdon by strčil agenta 007 do kapsy.

Ostruzina
06.03.2015 5 z 5

Že jsou si knihy Dana Browna podobné jako vejce vejci? No a co když je to vejce pěkné! Sice z toho po přečtění pár knih máte omeletu a nevíte, která dokonalá průvodkyně, který řád či které město bylo v jakém příběhu, ale mě to teda výslednou chuť nekazí.

rubit
05.03.2015 4 z 5

Ano, je to občas přitažené za vlasy, konec přeplácaný, hlavního "padoucha" lze odhadnout v půlce knížky, ale i tak mě to nesmírně bavilo :-) Co oceňuji, tak čtivost, zápletka je zajímavá a nevšední, kapitoly vesměs krátké a napsané tak, aby jste museli pokračovat stále dál. Doporučuji

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Kniha sa zlepšuje od začiatku do konca. Spočiatku je nudná, ale keď pretrpíte prvých 100 strán sa potom od nej tak ľahko neodtrhnete. Brownov štýl je písania je prinajlepšom priemerný, ale vie si udržať pozornosť čitateľa a gradovať napätie. Je tam síce pár logických prešľapov a v závere to neuveriteľnosťami priam preteká, ale číta sa to veľmi dobre. 8/10

M.C.
21.02.2015 4 z 5

Tak na tuhle knihu jsem byl vážně zvědav. Nejoblíbenější komentáře jsou ty které mají odpad-3* a přitom je autor mezi nejoblíbenějšími. Já si myslím, že ačkoli kniha má nějaké mouchy a nedokonalosti, je to dobrá kniha a skvělý začátek ságy o Robertu Langdonovi, v které určitě budu pokračovat. Je to dosti originální, promyšlený a zajímavý nápad, mě se kniha hodně líbila a dávám 4*. (85%)

Jacob123
18.02.2015 5 z 5

Dle meho názoru to je trochu horší než šifra, ale i tak plno zajímavých informací, putování římem a sem tam napínavé momenty. Určitě o 70% lepší než film, i když tak to je asi vždycky :D. Rozhodně doporučuju :D.

Barry013
16.02.2015 2 z 5

Jsem zklamán... Pro mě nejslabší dílo od D. Browna. Od začátku do konce děj, u kterého si musí každý ťukat na čelo. Škoda, myšlenka příběhu byla opravdu velice dobrá (za to jedna hvězda), ale všechna ta řídká kaše, která ji obalovala, ji degradovala někam těsně nad úroveň slátanin. Čekal jsem něco temného, příběh zahalen dávným tajemstvím, vždyť toto téma a prostředí k tomu samo volalo, žel nic z toho se nedostavilo. Schválně jsem si tuto knihu nechal na pobyt v Římě a samozřejmě jsem si prošel (mimo jiné) i místa zmíněná v knize. Reklama na památky a umělecká díla funguje i v této knize dobře (druhá hvězda), i když musím podotknout, že i v tomto ohledu (díky němuž mě knihy od tohoto autora zajímají) byly rezervy. 66%

Rade
09.02.2015 4 z 5

O něco horší než Šifra, zvlášť závěrem. Přesto hodně napínavé, úžasné jsou honičky a putování Římem pro milovníky tohoto města.

Salonka
24.01.2015 2 z 5

Na môj vkus bola táto kniha v mnohých (skoro všetkých) aspektoch príliš nereálna a hlavne veľmi pritiahnutá za vlasy. Často som sa napriek mojej veľkej zhovievavosti a prižmúreniu oboch očí neubránila smiechu, prípadne znechutenému úžasu. Počas čítania som si niekoľkokrát povedala, že už to snáď horšie nebude. Na moje sklamanie – bolo. A ten záver, hm ... pomlčím.

Kvôli tomu „fantastickému“ deju som si nevychutnala ani celkom pekné opisy historického prostredia, ktoré oceňujem ako jediné z celej knihy.

Toto nie je nič pre mňa, ani zďaleka. Dobre si rozmyslím, kým sa pustím do ďalšieho podobného diela tohto autora.

Za mňa dve hviezdičky, aj to horko-ťažko.