Jasným plamenem

Jasným plamenem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401510/bmid_jasnym-plamenem-bAK-401510.jpg 5 279 52

Alfa a Omega série

Jsou divocí a zlomení. Vlkodlaci příliš narušení, než aby mohli žít mezi ostatními svého druhu. Pro své vlastní dobro byli vyhoštěni na okraj Aspen Creeku v Montaně. Dost blízko Marokovy smečky na to, aby měli její podporu; dost daleko na to, aby nikomu neublížili. Jejich alfa odcestoval ze země, na volání o pomoc faeského druha jedné z divých proto odpoví Charles s Annou. Zamíří do horské divočiny, kde překazí únos – krveprolití však zabránit nedokážou. Charles a Anna tak nyní musí využít svých schopností vymahače a mírotvorkyně k vypátrání útočníků, otevřou tím ale bolestivou kapitolu minulosti napsanou nejtemnější magií těch, kdo se narodili s čarodějnou mocí… Patricia Briggs, jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších autorek na poli urban fantasy, pro vás přichystala opětovné setkání s oblíbenými postavami, seznámení s novými, akci a obvyklé vlkodlačí šarvátky, které ustupují ve světle vyšších zájmů smečky. To vše okoření šamanskou magií, temnými čárami a láskyplným poutem, které má moc zlomit i tu nejpodlejší sílu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Burn Bright , 2018

Senza Jenka
04.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Pěkné, ale vlastně dost podobné, jako část prvního dílu. Cesta do hor za "narušeným" vlkodlakem a boj s čarodějkou v trochu pozměněném hávu.
Líbí se mi Wellesley. Bran... nejsem si jistá, jestli bylo jeho rozhodnutí zbabělé, nebo nezbytné... V příběhu je spousta úvah o Mercy (odehrává se během MT 10 - Dlouhé ticho) - ta o Branově vztahu k ní je dost bizarní.
Jsou Bankéř a čarodějka jedna a táž osoba? A bylo jasné, že zrádcem není Leah, příliš se to nabízelo.
Pěkný zvrat v charakterech.

deedulka
01.11.2023 4 z 5

Pořád skvělé čtení, které rychle uteče a člověk je raz dva na konci knihy. Možná jsem čekala o maličko víc. Přišlo mi, že se tam toho stihlo udít hrozně málo. Líbilo se mi to klasické špičkování mezi jednotlivými členy smečky i něžnosti mezi Charlesem a Annou. Už abych měla další díl. Toho se člověk jen tak nenabaží. :-)

Biomed
16.06.2023 3 z 5

No, Jasný plamen nebyl tak jasný, špíše skomíral. Dost rozbrojů, vzteku a neochoty. Charlese jsem nějak moc nechápala a jeho zodpovědnost je nanejvýš podivná a vynucená. Prostě průměr.

*Pájuše*
08.01.2023 3 z 5

Toto je jedna velká deprese. Jako vážně... nevím, kam se poděl humor, který si tak dobře pamatuji u série Mercedes Thompson, ale tady naprosto chyběl. Příběh byl dobře konstruovaný, smysluplný a napínavý, ale veškerý pokus o humor vyšel vniveč. Opravdu jsem, v těch světlých chvilkách, kde humor vykoukl na světlo boží, ho zazdila. Naprosto zazdila. Přečetla jsem to a... aha, tady bych se asi měla smát. No nic, snad další díl bude lepší.
Musím ale autorku pochválit, píše pořád stejně dobře.

hana4834
08.11.2022 5 z 5

Prostě super

Elea
12.10.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem víc než předcházející.

Lacie
28.06.2022 4 z 5

Pátý díl je opět temný, navíc na Charlese tentokrát padne odpovědnost za smečku, protože Bran zmizel. V obou prolínajících se sériích (Anna a Mercy) přituhuje a odhalujeme nečekaná smrtící tajemství. Je to možná protimluv, ale tenhle díl nemám až tak ráda právě pro tu temnotu a odhalení, která přinese. Je tu moc málo hezkých míst, případně vtipů, vždycky když ho přečtu, připadám si taková ubitá, otrávená...

Eponka
02.12.2021 5 z 5

Charles a Anna moje oblíbená dvojka, která mě vždy pobaví a hlavně hltám každé slovo. Čte se to samo a hlavně příběh byl jako vždy originální a zajímavý. Baví mě že autorka to píše tak aby se její knihy a sérii propojovali tak že jsou tam připomínky nebo i návaznosti na Mercy, kterou mám moc ráda.

Ailee
12.08.2021 4 z 5

Jasným plamenem mě asi nezaujalo tolik jako předchozí díly, ale pořád je to velmi dobré čtení. Charles s Annou mě zkrátka baví. A styl autorky je čtivý, i když se toho zas tolik třeba ani neděje.

katallinka
02.05.2021 5 z 5

Tento svět a poutavé psaní autorky mě asi nikdy nepřestane bavit. Opět naprosto skvělé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a závěr mě dost překvapil.

diana1217
18.03.2021 4 z 5

Sice to nebyl úplně konec jaký bych si přála, ale rozhodně se mi i tento díl líbil. Doufám, že bude pokračování.

meda2007
24.02.2021 5 z 5

Tak jo mam za sebou obe serie, jak Mercy tak Alfu, ale takhle je proste skvela. K teto serii se rada vratim. Divy byli uzasni a Marok, tak trochu zbabelec. I kdyz ho svym zpusobem chapu, stejne se mi nelibilo jak se zachoval. A Charles s Annou? Skvely, uzasny jako vzdy. Dokonce jsem si oblibila i Asila. Nekde jsem slysela ze letos vyjde v anglectine dalsi dil. Tak snad ho co nedriv prelozi a ja se budu moci vzatit za Charlesem a Annou

saez
09.11.2020 4 z 5

Tak jsem zase zhltla celou sérii. Potřebovala bych toho ale mnohem mnohem víc :-(

Rochelka
04.08.2020 5 z 5

Další úžasné pokračování.

Arisis
28.07.2020 5 z 5

Nutně potřebuju další díl, ale v originále vychází až březnu 2021.

kneslova
06.07.2020 5 z 5

Bezvadná kniha jako vždy, tohle mě baví

Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Celkově jsem potěšen.

lucakuca
09.05.2020 3 z 5

Mně ta Omega Anna, jsem právě zjistila, baví méně a méně. Autorka je velice čtivá nic proti. Jenže Alfa Mercy, když tam není, neuvěřitelně ději chybí. Její díly jsou živější. Mercy dostává na frak fyzickou bolestí, Anna zase psychickou.

Ruxandra
02.05.2020 3 z 5

Miluji obě vlčí série, ale u tohoto dílu jsem nějak pořád čekala na něco většího, co se nestalo. Děj se odehrává během několika hodin v podstatě na jedné lokaci (les) a je to takový fofr, že jste najednou na konci...
Plusem jsou nové informace o soužití Mercy a smečky, některé se sice opakují, ale dozvíte se o situacích více.

Catyna
25.03.2020 5 z 5