A pavouk přichází

A pavouk přichází https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9806/bmid_a-pavouk-prichazi-1-bg4-9806.jpg 4 360 76

Alex Cross série

Novinové titulky se předhánějí, aby bombasticky informovaly o únosech dětí vlivných osobností a celebrit. Když je jedno z nich nalezeno mrtvé, je zřejmé, že na případ musí být nasazeni ti nejlepší detektivové z nejlepších. Odborník na psychologické profily Alex Cross a agentka tajných služeb Jezzie se pustí po stopách geniálního psychopata, ovšem ten jako by byl nepolapitelný...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Along Came a Spider , 1993

mi-380
04.12.2018 4 z 5

Spotřební zboží s očekávanou hodnotou: jedinečný policista, odporný padouch, rychlý spád děje, kvalitní peripetie, napětí podněcující rychločetbu, vynalézavé řešení.
75 % (266 hodnotících je na průměru 83 %).

Costanzo
29.08.2018 5 z 5

Mám ráda psychopaty a fascinuje mne jejich chování (čistě studijní hledisko). Sonji vykreslen bravurně, fakt mě to bavilo. Na Alexe si zkouším zvyknout, v této knížce mě více bavil záporák. Zajímavý děj s rozuzlením, které jsem nečekala, dokonce i s trestem smrti. Určitě přečtu i další příběh.

bekule
20.07.2018 1 z 5

Zvládla jsem prvních 100 stran, četlo se mi hodně těžce , nechytlo mě to. Nerada vzdávám nedočtenou knihu, ale nač si kazit konec dovolené nudnou četbou.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Veronika33
08.11.2017 3 z 5

Kniha sa veľmi dobre čítala najmä vďaka ultra krátkym kapitolám. Zo začiatku a ku koncu knihy ma rušil chaoticky dej príbehu, trochu spisovateľ skákal z udalosti na udalosť, dej nebol plynulý. Čo sa týka námetu knihy bol veľmi zaujímavý a pútavý. Som zvedavá na autorové ďalšie diela a ich spracovanie, pevne verím, že už budú pre mňa menej rušivé a dovolia mi viac si vychutnať dej knihy.

TomK
06.11.2017 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, děj mne bavil, zvláště posouvání se v případu a dění v soudní síni stálo za to, ale bohužel jsem se s hlavní postavou moc nezžil a přišla mi nezajímavá, celkem mne i nudila, ale naopak jsem fandil záporné postavě, která mne opravdu nadchla a autor asi ví o psychopatech více než je zdrávo. Díky Sonjimu dávám hvězdu navíc.

čef
23.09.2017 5 z 5

Souboj pohádkového rytíře Alexe Crosse, který se snaží ze všech sil jako Spinoza "nesmát se lidským činům, neprolévat nad nimi slzy, necítit k nim odpor, ale porozumět jim", se systematickým, sadistickým, metodickým, lehce manickým a téměř geniálním vrahem a únoscem, zůstal lehce otevřený. Takže se můžeme zase hodně těšit na další jeho skvělé příběhy.

Shanib
22.09.2017 3 z 5

Asi jsem už příliš zblblá z kriminálních seriálů jako jsou mé oblíbené Myšlenky zločince, ale Alex mi moc jako soudní psycholog nepřišel...jasně, bylo tam hodně úvah, ale vlastně pořádný psychologický závěr, než se samo všechno vyvrbilo, tam nebyl. A když říkám samo vyvrbilo, tak to vlastně i tak bylo. Bez informací od FBI by s tím nepohnul a najednou šlo všechno strašně rychle.

joslin
26.08.2017 5 z 5

Četla jsem serii s Alexem už před mnoha lety. Tak jsem se o prázdninách hecla a šla do toho znovu. A zase jsem nadšená, prostě top. Severské detektivky jsou sice sexy, ale Patterson je ve své sérii mistrem. Zajímalo by mě, kam na ty nápady chodí!

ivoiro
25.08.2017 4 z 5

Skvělý Patterson opět nezklamal. Teším se na další části této série.

veskr
18.08.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem chtěla odložit hned po přečtení první kapitoly, a potom ještě dvakrát v průběhu čtení. Říkala jsem si, že tohle nedám, že je to na mě moc. Nicméně, díky mistrovskému umění autora, vtáhnout čtenáře do děje a už nepustit, jsem knihu dočetla a musím uznat, že je dobrá. Konec byl sice až moc americký, ale jak jinak, když to napsal američan. Jestli se k tomuto autorovi ještě vrátím, to nevím, protože mám raději anglické detektivky a nejraději D. Francise, ale knihu rozhodně doporučuji. Svět není jen růžový.

dom.ini
27.07.2017 3 z 5

Příjemné, odočinkové čtení o šíleném psychopatovi, pokud se to dá takto říci. Knížka mě bavila, příjemně se četla a byla jsem strašně zvědavá jak to všechno dopadne, i když nějaké mírné tušení jsem měla. Jenom trochu škoda, že konec byl takový pozvolný a nijak mě tedy ve výsledku nešokoval. Ale určitě to není špatné čtení a jako odpočinkovou knihu určitě doporučuji.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Můj první Alex Cross dobrá psychologická detektivka,pěkný film.

VerčaFF
01.03.2017 3 z 5

Dobrá a docela originální detektivka. Jen mi trochu vadilo (už to tady někdo psal), že hlavní hrdina neustále zdůrazňuje, že je černoch a jak to má v životě těžké. A že vztah černocha a bělošky některé lidi šokuje a provokuje. Netvrdím, že to nemůže být pravda, ale vážně byla Amerika v 90. letech tak divná? Osobní život toho detektiva mě až tak moc nezajímal, ale příběh záporáka byl fakt dobrý.

Liduka
27.02.2017 4 z 5

Skvělá kniha, ze které mě mrazilo. Nic nevypadalo, tak jak se to jevilo a konec mě překvapil. Každopádně Gary byl fakt magor. SPOILER: Jenom mě udivuje, že sám nedostal trest smrti jako ...... , zabil přece daleko víc lidí.

Wargo
10.02.2017 5 z 5

Vynikajúci thriller s dokonale vybudovanými charaktermi postáv, napätie počas celej doby čítania. Podrobne opisované psychologické pochody hlavných postáv, ktoré skvele zapadajú do dokonalej knižnej mozaiky. Kto sa bojí hmyzu, tomuto "pavúkovi" by mal dať v každom prípade šancu. Svoje siete splieta dokonale !!!

Voliarty
29.01.2017 2 z 5

Tak prečítať túto knihu mi zabralo dosť veľa času. Neviem, prišla mi miestami nudná, nezáživná.
Čo ma na tejto knihe ale zase veľmi bavilo, tak to sú vykreslenia postáv.
A to hlavne hlavného hrdinu Alexa Crossa, ktorý mi prirástol k srdiečku spolu so svojou rodinou.
A druhá skvelo vykreslená postava je Garry Soneji/Murphy, ktorý je dôkazom, že Patterson vie tvoriť zvrátených a geniálnych psychopatov. Vlastne, sympatický hlavný hrdina a schopnosť vykresliť psychopatických záporákov sú to jediné, čo ma motivuje v prečítaní ďalšej nejakej Crossovky (asi niekde zoženiem Kočku a myš, vzhľadom k tomu, že Garry sa tam vracia opäť na scénu)

moudivlacek
29.01.2017 5 z 5

První setkání s autorem - i dobrou půl hodiny po čtení stále husí kůže. Jakmile se stane něco dětem, většina z nás má vybuzené city na maximum. A ještě horší je, jak si někdo myslí, že mu to může projít. A kolik hloupých lidí mu uvěří a kolik zlých lidí se chce přiživit.
Já se jen modlím, že hlavní hrdina Alex se už s hlavním mostrem Garym nikdy v žádném dalším díle nepotká.
No - každopádně si u mne tento autor vydobyl poctu za skvěle napsaný příběh. Určitě ho zařadím do oblíbených autorů a jistě sáhnu zas někdy v krátké budoucnosti po dalším díle.

Terry11
26.01.2017 2 z 5

"Bylo mi 38 let. Kdybych ovšem tušil předem, že se dožiju tak vysokého věku, staral bych se o své tělo líp."

Tak to byla ukázka toho, proč jsem tu knihu začala číst. Že budou vtipné formulace, napínavá detektivka a pokračování. Mám ráda série.
No. Stylistika mi začala brzy lézt na nervy svou jakousi žoviálností. Detektivní linie šla po povrchu, jsouc zvyklá na dynamiku a naprostou preciznost kriminálního vyšetřování v Dallas sérii, byla jsem překvapena, že tady se celé dny nic nedělo, práce detektivů se tak nějak vlekla, konkrétně nepopisovala, chodili do práce na určitou hodinu, žádné nocovky, nic naléhavého, dokonce si uprostřed vyšetřování sériových vražd vzali volno. No to mě podrž. Taky mi vadilo, jak autor podle mne naprosto zbytečně zdůrazňuje, že je hlavní hrdina černoch. No a co? Tak je černoch. To snad v dnešní době není důležité a nemá to vliv na funkci. Takže jsem skončila na 48%.

Živa23
24.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Okamžitě mě vtáhla do děje. Je to druhá knížka od J. Pattersona, kterou jsem přečetla. Jsem nadšená. Líbila se mi ještě víc než Sběratel polibků. Všem vřele doporučuji.