Entomologův odkaz

Entomologův odkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342758/bmid_entomologuv-odkaz-lSO-342758.jpg 4 483 136

Akta Enzo série

Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu. V tomto klaustrofobním prostředí musí Enzo rozluštit šifru, kterou muž zanechal všem na očích. Enzo čelí nepřátelství místních obyvatel, kteří netouží nechvalně proslulou vraždu opět vidět v novinových titulcích. Pohledná vdova, místní rváč, jehož se nepodařilo usvědčit, místo činu zamrzlé v čase, nebezpečná propast u útesů a sbírka matoucích zpráv dělají z případu jeden z nejsložitějších, které Enzo zatím řešil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Freeze Frame , 2010

dalia1769
15.09.2019 5 z 5

Tento díl mne z cyklu o Enzovi bavil zatím nejvíce. Prostředí ostrova s jeho uzavřenou komunitou bylo působivé a příběh byl velmi napínavý.

Šárka345
12.09.2019 5 z 5

Líbí se mi tato série a už se těším na další :)

ranostaj
02.09.2019

Trochu zvláštní Odkaz :) ... Ta lednice je fakt zajímavá ... Jinak Peter May a jeho série Enzo mě dostala, mám vše doma a těším se na 6. díl ... Lidskost postav a jejich reálnost včetně chyb mne fascinuje, jako bych je potkával a znal ... Enzo je v mém věku, pro mne sympaťák, Dávám 5 ...

Janadvorackova
31.08.2019 2 z 5

Já fakt nevím. Enzo mi je spíš nesympatický, ale ty příběhy mají něco do sebe. Plynou pozvolna, ačkoli by možná mohly rychleji. Zvolněnost trochu kazí celkový dojem.
Například Šarlota je žárlivá můra, která mi vyloženě vadí. Všechny ty výlevy samiček... Fakt mě vytáčí ženy, které přijdou na to, že čekají dítě, ale o možnosti potratu informují muže stylem "je to moje tělo, moje věc." To jim s početím nikdo nepomáhal? A nemá pak ten někdo také právo mluvit do pokračování?

Entomologa někdo zabije, ale on ještě stihne zanechat vzkaz. Přišel totiž na něco, co je nutné říct světu.
Autor opět umně spojil dvě, až několik na první pohled nespojitelných témat.
Proto mě May asi stále baví, i když tahle série je zdaleka nejslabší.

MOŽNÝ SPOJLER (k vrahovi vás nedovede)
A dvacet let neodmražená lednice mě dostala. To jako ani jednou nevypadl proud? Nikoho nenapadlo prázdnou lednici vypnout, aby neběžela zbytečně?

Ales.BD
19.08.2019 3 z 5

Lehce nad průměrem. Způsob uchování vzorku DNA je trochu neuvěřitelný, podobně jako ženy, které Enzovi skáčou s rozběhem do postele hned jak ho poprvé uvidí. Také bych se rád dočkal nějakého normálního vztahu, protože to co je mezi Strakou a Charlotte je skoro stejné zoufalství jako mezi Li Jenem a Margaret v jiné sérii. No, a chvílemi se mi zdálo, že čtu reklamu na skotskou whisky.

mončičáček
01.08.2019 4 z 5

Matásek sice není Dvořák,ale k Enzovi už neodmyslitelně patří.Moc se těším na Zpětný ráz a opět si ho vychutnám v audiopodobě.Peter May prostě umí, jeho detektivky mají všechno,co člověk od tohoto žánru čeká,ale vždycky je tu ještě něco navíc-propracované popisy prostředí, různé zajímavosti z historie i dalších oborů a moment překvapení v závěru. Klobouk dolů!

kokosek
28.06.2019 4 z 5

Tentokrát řeší Enzo starý případ na ostrově. Nejsou to sice Hebridy, ale i tak je vidět, že tohle prostředí Peter May miluje a velmi dobře ho zná. Rozhodně zatím nejlepší případ z téhle série.

polednice1705
20.06.2019 5 z 5

Jedním slovem, skvělé. Moc jsem si to užila a závěr byl úžasný...Peter May opět nezklamal..

simona5r
19.06.2019 5 z 5

(audiokniha) Parádní detektivka, kdy Enzo postupuje systematicky a postupně odhaluje totožnost vraha. Nechala jsem se nachytat (přesně jak autor zamýšlel) a podezírala nesprávného. Perfektně a do detailu promyšlené, vše vysvětlené v závěru a člověk si jen říká wau, tak to dobře vymyslel. Jediný, co mě v knize rozčilovalo byl vztah a rozpory mezi Enzem a Charlotte.

Danago
04.06.2019 5 z 5

Já miluju tuto sérii a ani tento díl mě nezklamal. Autor prostě umí!

Petula.N
23.05.2019

Za mě zatím nejlepší díl :) Myslela jsem si celou dobu, že vím kdo je vrah a ono nééé. Super, ani chvíli jsem se nenudila.

Vlaďkaa4
22.05.2019 5 z 5

Tak tenhle dil byl lepsi nez ty predchozi. Tak ve 2/3knihy vim kdo je vrah, abych se na konci dozvedela, ze vim prd????. Plny pocet hvezdicek.

princesse
16.05.2019 5 z 5

Super kniha. Jsem z této série nadšená a moc mě baví. Úžasně čtivá a skvělá četba. Vrhnu se ihned na poslední díl a už teď mě mrzí, že je poslední. Ještě stále nemám dost. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení!

Karborund
14.05.2019 4 z 5

Vůně rašeliny, chuť skotské whisky a ponuré počasí dokázal May přenést i přes Lamanšský průliv. Propracovaný příběh, klidně plynoucí děj s uvěřitelným závěrem. Jako obvykle u Mayových knih, bonus se spoustou nového a poučného.

mirka71
09.05.2019 5 z 5

Další výborný Peter May, zajímavý nápad, důkaz přetrvávající desítky let, napětí od začátku do překvapivého konce. Několikrát jsem musela přehodnotit svůj odhad, kdo je pachatel, až napotřetí jsem se trefila.

Nelly
03.05.2019 3 z 5

Tento díl mi (překvapivě od jiných čtenářů) připadal z celé série nejslabší. Jednak proto, že celá první polovina knihy je bez napětí, celkem nudná a ani to nedohoní popisy ostrova. Jinak námět a zápletka byly naopak vcelku zajímavé, ale vyústění bylo moc zrychlené a taky průhledné. Moc mi zde chyběl Enzův "tým" - N. by jistě hádanky vyřešila již na začátku... Za mne 3,5 hvězdičky.

yannicek
02.05.2019 5 z 5

Zaujímavý príbeh...Enzo je jednička !

tlllk
30.04.2019 4 z 5

Celkom dobrá pointa, ale atmosféra bohužiaľ zaostáva za sériou Lewis. Tá vedľajšia dejová línia s dieťaťom mi príde povedomá, dal by som 5 keby objasnil čo ich vedie k takým záverom ....

ivanaci
24.04.2019 5 z 5

Čím dál lepší...

akdar72
20.04.2019 5 z 5

Souhlasím, že každý další díl je lépe napsaný. Opět jsem vraha neuhodla, ale byla jsem blízko :-)