Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298228/mid_after-tajemstvi-R0Y-298228.jpg 4 1259 174

After série

Tessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu. Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, chce se s ním Tessa sblížit a lépe ho poznat.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After We Fell , 2014

Áža707
23.04.2019 4 z 5

Další skvělý pokračování a rozvíjení příběhu mezi Tessou a Hardinem. Prostě je to reálný a je naprosto jasný, že život není jednoduchý. Líbí se mi jak se Hardin učí ovládat a Tessa, jak s ním pracuje. Docela jsem se bála, že bude holka, co si nechá vše líbit, ale ne, je to velká bojovnice. Příběh se mi strašně moc líbí a rozhodně mi to nepřijde nudný a jednotvarný. Vývoj postav i děje a ten konec, bomba!! Už se těším na poslední díl.

bara2004
20.04.2019 5 z 5

Podle mě nejlepší díl. Bylo tam všechno, co jsem očekávala. Postavy se vyvíjí a příběh má i nadále, co nabídnou. Knihu jsem nebyla schopna odložit a přečetla jsem ji jedním dechem. Měla jsem strašnou radost z knihy, ale nebyla schopna mě připravit na to, co mě čekalo v posledním díle, ale o tom později. Jednoznačně nejlepší díl z celé série a naštěstí i nejdelší.

TerezaMondeková
18.04.2019 2 z 5

První a druhý díl byl podle mě lepší. Neříkám, že třetí byl špatný, ale nevím... prostě mi to přišlo horší. Žádná zvědavost, nadšení, radost ze čtení... nic moc.

Anett003
17.04.2019 2 z 5

Třetí díl série mě zatím zklamal. Samé hádky o té samé věci. Láska, která dusí, shazování a nadávky, které pokračuje od 1. Dílu, stále se stupňuje, ale láska všechno zachrání. To, že se oba kvůli tomu druhému hroutí, to vůbec nevadí, protože láska. Zákaz stýkání se s kamarády - naprosto normální.
Čte se to dobře, ovšem už mě přestávají bavit nekonečné hádky a negativní emoce.

Mellisek
12.04.2019 3 z 5

Upřímně je to o kus lepší než druhý díl s tím, že se dostáváme do nového prostředí a zobrazují se i nové tváře. Celkové zvraty nejsou špatné. Nic méně se mi líbí, že T. se stává více průbojnou a Hardyn se na sobě snaží zapracovat. Konec knihy zas donutí číst další nic méně jsem zvědavá jak na mě zapůsobí poslední díl jako celek série.

esterkucerova
08.04.2019 4 z 5

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

Monna732
02.04.2019 4 z 5

Vtipna oddechovka.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Nejslabší díl ze série, ale i tak to bylo úžasné.

Nuttelka
25.02.2019 5 z 5

Také nemůžu hodnotit každou knížku zvlášť, beru to jako celek - jeden příběh... I když musím ale říct, že 1. a 3. díl jsou nejlepší :-)

Tessa s Hardinem mě zaměstnávali několik dní a musím říct, že i po přečtení na ně musím myslet, i díky tomu, že se určitě vypravím na filmové zpracování.

Musím říct, že i když teda Hardin byl fakt číslo, grázl, tak ho mám radši než Tessu, ježíš, jak ta mě místy vytáčela... Oba věčně na kordy, s každou stránkou jsem se bála, co zase vyvedou, čím si to zase všechno po*erou. A vždycky se něco našlo... Ale jak se Hardin postupně měnil a zklidňoval, strašně moc jsem mu držela palce.
Tessa je prostě Tessa :-) Díky Hardinovi se též změnila, zamotali si hlavu navzájem, láska, která jim vydrží až do konce života...

ALE... celý obrázek na Hardina a Tessu mi jaksi pokazil celý závěr série. Kdyby se celý děj ukončil ještě v časové linii, kdy oba studovali, max po studiích... Aby v očích zůstali stále jako "studenti", ale jak se pak hodně skákalo po rocích, řešili děti, těhotenství, prostě mi to k nim moc nešlo po tom všem, co se všechno řešilo a kvůli čemu byli stále na kordy, chápu, dospěli, ale...

KOMENTÁŘ K FILMU:
Kdo čeká kopii knihy, bude zklamaný, ale musím říct, že hlavní filmové postavy se mi moc líbily, filmová Tessa je mi mnohem více sympatičtější než v knížce a Hardin... bože Hardin, ten mi ale zamotal hlavu, uf... :-) Z knihy je tam asi tak 5%, ale i tak jsem z filmu nadšená, moje romatická dušička plesá. Jelikož je film přístupný od 12ti let, chápu, proč je to tak zpracované, i když spoustu věcí vynecháno a kdo knihy nečetl, úplně asi Hardina nepobere. Ale za mě tedy palec nahoru a díky filmu si koupím svou první knihu s filmovou obálkou, která se mi moc líbí a protože prostě HARDIN :-)

Monni
11.02.2019 4 z 5

Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, ale zhodnotím sérii jako celek. Jelikož jsem všechny knížky přečetla během šesti dnů. Prostě jsem to vůbec nemohla odložit a sotva jsem dočetla jednu hned jsem se vrhla na další. Každý byl ukončen tak, že to ani jinak nešlo a nedělalo mi problém přečit za den klidně i 300-400 stran. A čtení do tří do rána? S touhle sérii brnkačka. Absolutně to nešlo odložit a dokonale mě to vytáhlo ze čtecí krize. Hardina jsem si naprosto zamilovala a Tessu taky. I když mi chvilkama lezli děsně na nervy a klepala jsem si na čelo a obdivovala co je ta holka ochcotná vydržet. Na jednu stranu jsem nechápala a na druhou stranu jsem věděla proč to všechno dělá, jak Hardin, tak i Tessa (druhá strana asi převládala). Série mě dokonale vytrhla ze čtecí krize.

První díl byl super. Chvilkama mi to připomnalo 50 odstínů naštěstí bez té ukňourané ,,vnitřní bohyně" a trochu mi tam vadilo, že tam nejsou kapitoly z pohledu Hardina. Hodně mě zajímalo co se mu honí hlavou. Takže se mi líbilo, když jsem ve druhé knize zjistila, že tam už kapitoli z jeho pohledu jsou. :D 4/5

Druhý díl mě přišel takový docela nic moc. Většinu knihy to mezi nimi bylo jako na horské dráze nahoru a dolů, ale i tak se od něj nedalo odtrhnout. Hlavně od kapitol z Hardinova pohledu, které mě bavily víc. 3/5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíc. Některé části tam být sice nemusely, tím by se kniha zkrátila, ale zase tolik mi to nevadilo. A na konci jsem naplno zjistila co znamená spojení ,,otevřela pusu a zalapala po dechu". Po přečtení třetího dílu mi začaly docházet náznaky, které celou knihu doprovázely a já je nějak neregistrovala.4,5/5

Čtvrtý díl byl prostě konečný a posledních 100 stránek jsem četla neuvěřitelně pomalu, protože se mi s jejich příběhem nechtělo loučit. Ke konci jsem chvilka nevěděla jak to teda s nima bude. Což bylo super. 4/5

Celou sérii bych hodnitila asi 4,5/5. rozhodně jsem obdivovala jak autorka dokázala dokonale ukončovat jednotlivé díly tak, že okamžitě musíte začít číst další. Kapitoly z pohledu Hardina byly pro mě lepší jako ty z pohledu Tess. Možna proto, že celý prvn díl je psaný jen z jejího pohledu.

Sérii rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že se nemusí líbit každému. Já osobně mám poslední dobou máladu pouze na tyto žánry, takže mě to ohromilo. A doporučji mít všechny díly hned po ruce. Já osobně bych třeba nevydržela čekat po dočten jednoho dílu např. měsíc na další :D

domina
02.02.2019 5 z 5

Třetí díl série se mi líbil nejvíc. To už jsem věděla od začátku knihy, že nepůjdu spát, dokud to celé nedočtu.

azraelka
01.02.2019 odpad!

Tak tohle bych hodnotila vzhledem k vychvalujícím komentářům jako vysoce závadovou "literaturu". Jak si tenhle vztah můžou holky romantizovat a zamilovávat se do Hardina, to mi hlava nebere.
Je naprosto evidentní, že autorka má mizivou slovní zásobu, životní zkušenosti a podprůměrnou inteligenci.
Promluvme si o rádoby romantickém hrdinovi. Celou knihu nám tvrdí, že je Hardin nadprůměrně inteligentní, ale zároveň není schopna nám to ani v jedné scéně předvést. Všichni okolo něj to stále opakují, ale to je všechno. Hardin je naprosto totální sráč, ubožák a psychopat. Všechny muže, kteří se kolem Tessy jenom mihnou, by chtěl ukopat k smrti, ale není mu blbé ji ošmatávat a uspokojovat na veřejném místě (scéna v klubu). Jediné na co neustále myslí, je jak by ji různými způsoby ojel. Jeho psycho stavy, kdy jí neustále volá, a když mu to Tessa ihned nezvedne, tak je z toho na nervy, pak ji vynadá, jak si to mohla dovolit, zakazuje ji s kým se nesmí bavit, kde může pracovat... Ve kterém století se to nacházíme?
Neurvale se chová naprosto ke všem. Za jeho zkažený život můžou všichni okolo. Otec alkoholik, matka, která se mohla udřít k smrti, ale on je takový chudáček, že se z něj stál grázl, a to prosím proti jeho vůli. Ale kdo za to může? No přece oni!!! Chová se jako hovado ke všem lidem na potkání. A nejvíc se těší, až někdo něco podělá a on mu může předhazovat jaký je to idiot anebo děvka.
Pak Tessa. Ta holka nemá žádnou sebeúctu a empatii k nikomu kromě Hardina. Jejich láska je totiž tak velká a nekonečná a tak výjimečnou lásku ještě svět neviděl. (blicí smajlík) Asi padesátkrát řekne, že s ním končí, ale pak stačí, aby si Hardin svlíknul tričko, jí mozek odletí do vesmíru a jediné co z ní padá je: Hardin, svaly, tetování, Tessa chtít sex s Hardinem. Neustále využívá Landona jako vrbu, ale není schopna mu to oplatit. Na problémy jiných lidí nemá čas. Celou knihu se neřeší nic jiného než ten jejich pošahaný vztah. Víte, hrozí nám zombie apokalypsa, ale Tessa s Hardinem mají asi potisící krizi, to je mnohem důležitější. Tesso povídej nám o tom, jak tě láska tvého života nazvala psychopatkou, neustále po tobě chce důkazy, že jsi mu věrná a vlastně můžeš za to, že Hardin má noční můry, že to děláš s jinými chlapama. Ty mrcho.
Občas mi fakt běhal mráz po zádech z toho, jaký je Hardin magor. Skoro jsem čekala, že se k sobě nechají přišít, aby nemuseli být ani na vteřinu bez sebe.

Takže si to shrneme
psaní - ubohé
Hardin - ubožák, sráč, psychopat
Tessa - největší trapka ever

SmallLucia
30.01.2019 1 z 5

I přesto, že tento díl byl pro mě překvapením, protože byl o něco málo chytlavější, než dva předchozí, se neubráním malému hodnocení. Na 700 stranách se nedozvídáme téměř nic nového, děj by se dal zúžit do mnohem menšího rozsahu, nehledě na to, že autorka měla potřebu z toho udělat hned čtyřdílnou sérii.
Zvrat na konci knihy mě, musím uznat, docela překvapil, nezachrání to ovšem zbytečných 700 stran před tím.
Těším se, až tuto sérii dočtu celou a už se ke knihám nikdy nevrátím.

Elishka31
07.01.2019 2 z 5

Třetí díl je o poznání čtivější než předchozí, ale na první díl nemá... Na tomto díle se mi líbilo, že se Tessa konečně snaží udělat něco pro sebe (Seattle). Bohužel velké mínus jsou neustálé hádky Tess a Hardina o stejných věcech, omílají pořád dokola stejné problémy :-( Kniha se mi zdála velmi natahovaná - zbytečně. Kladně hodnotím zamotání či zvrat v ději (nebo jak to nazvat) v podobě Steph.

AniDi
16.10.2018 3 z 5

Určitě lepší než druhý díl, líbí se mi, že Tessa opravdu odjela i bez Hardina. Konec mě nepřekvapil, tušila jsem tento zvrat. Souhlasím, že autorka mohla celou knihu zkrátit, ale i tak jsem si jí vychutnala. Jsem opravdu zvědavá, zda bude mít série happy end. Hned se vrhnu na další díl.

suzanne1997
14.10.2018 4 z 5

Kniha je o poznání čtivější než druhý díl, k prvnímu dílu má však překvapivě daleko. Tessa se snaží sblížit se svým otcem a pak tu máme Hardina, který jí zase a opět ubližuje a ona mu pořád dokola odpouští. Místy autorka natahuje něco, co natáhnout nepotřebuje a snaží se na čtenáře udělat dojem, přitom akorát děj domotává. Příběh sám o sobě graduje, dostáváme se do se do dalších podrobností, děj se odvíjí. Ale příliš pomalu, tahle část příběhu plyne a odvíjí se docela slibně. Na několik set stran je však i tato část příběhu málo, potřeboval by razantně zkrátit.

cukrovka
23.08.2018 4 z 5

Kniha opět velmi čtivá. A i když je jejich vztah stále plný emocionálních zvratů nelze se od příběhu odtrhnout.

Lorej
29.05.2018 4 z 5

Uf, třetí kniha za mnou, poslední přede mnou.
Příjde mi, že se autorka všemožně snaží stále natahovat děj a pak je to akorát zbytečně komplikované a chaotické.
Přesto dokáže velmi poutavě psát, takže si pomalu neuvědomíte, jak stránky rychle ubíhají.
Tento díl mi přišel trošku horší, než první dva, ale závěr série si nenechám ujít.

smejkalova.m
15.04.2018 4 z 5

Na můj vkus zbytečně moc dlouhé, klidně by se to dalo o pár set stran zkrátit...

Ažula
31.03.2018 4 z 5

U této knihy jsem si myslela, že tam autorka nemůže dát něco nového a bude to pořád jen to samé. Spletla jsem se.
Největší šok? Rozhodně Steph. Upřímně? Do poslední chvíle mi nedocvaklo, co se děje. Plusové body u mě získala Molly, která Hardinovi zavolala. (fakt doufám, že jsem si nespletla díl, ale mám to vše slité do jedné knížky)
Každopádně se tu něco dělo.
Opět přečteno za víkend.