Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298228/mid_after-tajemstvi-R0Y-298228.jpg 4 1259 174

After série

Tessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu. Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, chce se s ním Tessa sblížit a lépe ho poznat.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After We Fell , 2014

malazluta
02.03.2018 1 z 5

Začíná mě překvapovat, jak autorka může děj ještě víc zamotat, jen aby jej mohla ještě víc natáhnout a (pokud možno) z něj vyždímat další stránky ... další díl. Stokrát omílané klišé, celá tato série mi začíná připomínat soutěž v co největším počtu napsaných stran. U tohoto dílu jsem dospěla k jednoznačnému závěru, že hlavní hrdina je psychicky nemocný jedinec, který by se měl léčit - nejlépe v nějakém uzavřeném zařízení... a hlavní hrdinka je labilní trpitelka, kterou by tam měli zavřít taky...

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

AnnaNes
11.02.2018 5 z 5

I třetí kniha byla velmi čtivá a líbila se mi. Vytkla bych, že je pořád plná dramatu a prakticky se nestalo nic zajímavého, jen se dokolečka usmiřovali.

Ahink3105
05.02.2018 2 z 5

První díl super, druhý ušel, třetí jsem dočetla jen silou vůle, čtvrtý nedám. Uměle natahovaný příběh. Některé postavy opravdu nereálné - např. "otec" hlavního hrdiny je nejdřív opilec a hospodský rváč v Anglii, pak se z něj stane rektor univerzity v Americe...

NikolMuras
03.01.2018 3 z 5

U téhle knihy bych vzala začátek a konec a spojila je.. V polovině jsem se začala řádně nudit.
První díl jsem přečetla jedním dechem za den a půl, druhý už mi trval o nějaký ten den déle, ale stále to bylo napínavé, no a třetí? Četla jsem ho asi 14 dní. Proto také tři hvězdičky.
Zaátek super, prostředek nuda a u konce už mi nestačilo nic jiného, než zírat s pusou dokořán a říkat si "Dopr... cože?". Ovšem některé věci se daly snadno předvídat. Ale jako oddechová četba super.

DK197
08.10.2017 3 z 5

Fakt jsem měla chuť na romantiku, fakt jo. A tohle byl třetí díl o mém milovaném Hardinovi a Tesse, takže co se může zkazit, že jo? Uf. Asi do... poloviny knížky jsem byla opravdu spokojená. Zubila jsem se u toho a užívala si ten emocionální gejzír. SPOILER: Tessa je pořád Tessa, ale Hardin nám opět dělá charakterový kotrmelec. V jedničce tajemný sexsymbol, ve dvojce vyděšený kluk a ve trojce trochu méně depresivně vyděšený (asi se pochlapil), ale stále paranoidní a možná o to víc vzteklý. A to je první problém. Protože tentokrát už jsem Hardina chtěla nakopnout za tu jeho egoistickou logiku viz. např. Proč by ji mělo ubíližit, že se nebude bavit se Zedem? A udělá všechno po mém a basta. Nevím jestli, když znám jeho myšlenkové pochody (narozdíl od Tessy), bych na něj měla ještě trpělivost. Ale pokud jde o Tessu, ta mi taky začala lézt na nervy. Hraje si na ženu toužící po nezávislosti, která je schopná dělal věci sama za sebe (alespoň to pořád předhazuje Hardinovi), ale ve výsledku se mu sama pořád schovává za záda a při zmíňce o léčbě závislosti pro jejího tátu zůstane v kuchyni jako tvrdé y a řeší to za ni Hardin... Fakt je oba začínám nenávidět. A to je mi u téhle série pekelně líto. Ovšem averze k hrdinům by neměla ovlivňovat hodnocení (jen jsem to ze sebe potřebovala dostat), takže se pojďme posunout dál.

Jak jsem říkala, bavilo mě to asi do půlky. Pak jsem začala mít dojem, že se to táhne. Kolik úvah - pojede do Seattlu, nepojede a tak dál - čtenář potřebuje? Kolik hádek o tom samém, takže se s hrdiny točíte v kruhu? Že na to mají náladu oni, páč se milují, ok. Ale došlo autorce, že nezaujatý čtenář je buď oba zfackuje, nebo jim doporučí rozchod, pokud se nehodlají začít chovat lépe? Protože to fakt leze na nervy. Navíc mi to věčné vzpomínání na předchozí díly začalo brzy vadit. Jsem jediná komu to časem přišlo jako vata, co má zaplnit stránky? V reálném životě by měl člověk umět vzpomínat na dobré a jiné časy, ale čtenářsky mi to dá co? Kam to příběh jako posunulo? A dobře, občas je milé si literárně zavzpomínat, ale tolik? Skoro jako by autorka neměla, co vyprávět, tak je nechá ležet na posteli a žvanit o minulých dílech.

A ani erotické scény to kdovíjak nezachraňovaly. Ale ještěže tam byly. Už takhle pozitiv na knížce moc není. Naštěstí se tam opravdu dělo občas i něco trochu víc zajímavého. Což sice vyneslo třetí hvězdičku, ale v konečném důsledku zabalené do kritiky výše to nemělo ten správný šmrc. Ach jo. Když už je kniha napsaná tak, jak je, já bych jí proškrtala pasáže. Myslím, že nižší počet stran a méně keců (monology, dialogy, vzpomínání) by knize dost přilepšily. A vůbec nemám chuť na poslední díl. Teď ne.

anonym02
01.10.2017 4 z 5

No...
Ano, kniha pojednává furt o tom samém, chvílemi mám chuť Tesse hodit něco po hlavě, že s ním zůstává, vzápětí zase Hardinovi, že je to debil, ale o tom tyhle knihy jsou, ne?
Hardin je sice majetnický kretén, ale prošel si toho hodně a Tessa je naivní husa, která má vizi udělat svět a lidi kolem lepší.
Takové jsou povahy hlavních postav, a přesně pro to tyhle knihy čteme, ne?

Shinstria
27.07.2017 1 z 5

NUDAA PREBOHA. Furt dokola. Být Tessou tak zůstanu s tím Robertem číšníkem. Děsně mě sere Hardinovo chování. Jak se snaží manipulovat Tessiny city. Například, když byli na té rodinné večeři a věnoval se té Lise(nebo jak se jmenovala) - a pak se rozčiloval, že se směje s číšníkem. V tu chvíli bych ho už asi kopala do zadku nebo fakt nevím. Naprosto mě totálně rozčiluje jak je Hardin furt nejistej. Jí (Tesse) nevěří. Když mu Steph v tom obchoďáku něco nakuká, tak mu to beztak vrtá hlavou i když ona ho už asi 3000x ujistila, že se Zedem fakt nebyla. Dopr*** už mě to fakt rozčiluje. Zatím jsem skončila u toho jak se potkal se Steph v obchoďáku a nevím jestli to vydržím číst dál, a nebo jen přečtu posledních 20str - a tak jen zjistím, jak to dopadlo. A to stejné asi udělám i s posledním dílem. Protože všechno ostatní se omílá furt a stále dokola akorát v jiných provedeních a už to fakt nedávám. Taky mě rozčiluje jak je Hardin furt hnusnej ke Kenovi - nedokáže mu odpustit a svaluje všechnu vinu svého chování a výchovy na něj. Fakt si nemyslím že za jeho charakter může nedostatek mužské výchovy v dětství (nebo jak to nazvat). Jdu si zklidnit nerva nad něčím normálním.

nadenka13
09.07.2017

Nádherné , návykové čtení doporučuji

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Opravdu uzasne cteni,milujuuu

Barbra06
16.04.2017 4 z 5

Tak pravda je, že chvílema to byla docela nuda, takže hodnotím relativně vysoko jen proto, že je to pořád příběh Tessy a Hardina. A taky často odkazují na jejich začátky, což bylo fajn. Jediný, co bylo asi jako fakt wau moment, byla Steph. Poslední díl přečtu už jen tak z nutnosti. Nějaký progres vidím trochu akorát u Hardina, ale u Tessy žádný, stále chvílemi na ránu!

lucie2952
11.04.2017 5 z 5

Třetí díl stejně tak výborný jako předešlé dva.
Zírala jsem s otevřenou pusou na ten konec. Něco takoveho jsem ke konci sice tušila, ale stejně jsem zírala. Jsem zvědavá jak se s tím Hardin vyrovná a jak to celé skončí. Smutně se vrhám na poslední díl, protože moje nejoblíbenější série je skoro u konce :'(

KaileyBlot
19.02.2017 4 z 5

Tuhle poměrně dlouhou bichličku jsem přečetla rychlostí blesku. Zkrátka a jednoduše proto, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Děj je nabušený komplikacemi, hádkami, zvraty a vás to nutí číst dál a dál. Moc se těším na poslední díl téhle šílené série :D.

MsCeline
19.01.2017 2 z 5

První díl - Výborný. Chytlavý děj a překvapivý konec. Supr. Druhý díl - Znatelně slabší, děj začíná být ohraný a Tessa otravná. A třetí díl? Neskutečná nuda. Pořád to stejné dokola. Tessa brečí, Hardin nadává a chová se jako parchant. Díky bohu za Steph, že do příběhu vnesla alespoň trochu vzrůša ♥ Za to jí dávám dvě hvězdičky.

jitka7
13.01.2017 odpad!

ÁÁÁ a zase... odcházím, končím, miluju tě, nenávidím tě, nezasloužím si tě a blaaaa... je to jedna veliká slátanina, která vlastně ani nemá pořádný děj. Sem tam se tam něco děje, ale tenhle příběh narvat do 4 kníže a ještě takových bichlí, aby člověk zjistil, že jde vlastně o hovno. No tak to je umění. Je to fakt trapné. Jak to dopadlo, jsem docela předpokládala, už ani ne v půlce jsem si začínala myslet, kdo ve skutečnosti je Hardin a kdo jeho tatík. Jak tohle může být literárním fenoménem, tak to fakt nechápu.

irena0595
08.01.2017 5 z 5

Ten konec :o

Lalina3
08.12.2016 5 z 5

Kniha opět pefektní. :)
Začátek mě nebavil, ale pak to opět nabralo obrátky... :) Konec mě překvapil tak, jak za poslední dobu nic. :D Jsem neskutečně zvědavá, co se z toho vyvine.
Hardinovy mesnstruační vtipy byly sice nepodařené, ale vtipné! :D
Doporučuji, za mě 5 * :)

#Hessa

sarahmoon
13.11.2016 4 z 5

Neskutečně návykové ... i když se mi líbí hádky mezi Tessou a Hardinem a díky tomu i vývoj postav... někdy se Vám prostě zdá, je je to pořád dokola!!! ... ale stejně čtete dál :o) prostě musíte! ;o)
z tohoto důvodu jsem na sebe tak trochu naštvaná... na poslední díl si ještě pár dní počkám :o)

kalinka99
09.11.2016 3 z 5

Ta kniha by mohla by být klidně i o něco tenčí. Chvilkami jsem některé části přeskakovala, ale rozhodně si přečtu další díl! :)

LibraryGirl
02.11.2016 5 z 5

Ten příběh je neuvěřitelně ohraný, ale tak hezky se to čte:-). Musím říct, že tady už Hardin nebyl takový nesnesitelný chlapík. Chvílemi jsem si ho docela i oblíbila. Dala jsem na jeden zátah všechny tři díly a jsem moc zvědavá na další, už aby tu byl! Hned jak vyjde, tak se na něj vrhnu:-)