Absint

Absint https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381234/bmid_absint-c3p-381234.jpg 4 234 41

Na displeji sa zobrazovalo meno „Absint“. Ja som ju však poznal ako podmanivý hlas v telefóne, s ktorým som neskoro do noci viedol debaty o Proustovi a Hemingwayovi, kde-tu pretkané necudnými… rozhovormi. Nikdy sme sa nestretli. Až raz vpochodovala ku mne do kancelárie s jablkovou lízankou v čerešňovočervených ústach a dobre známym hlasom sa spýtala: „Chceli ste so mnou hovoriť, pán riaditeľ?“ Ten hlas som poznal. Spoznal by som ho kdekoľvek. Zdvihol som zrak. Vo dverách do mojej kancelárie stálo dievča v obtiahnutých legínsach a tielku s hlbokým výstrihom, v plných perách omáľalo lízanku a sledovalo ma povedomými jadeitovými očami. Bola to ona.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (SK)

Absinthe , 2017

Martina1988
23.11.2019 5 z 5

Knižka sa čítala ľahko a jednoducho, dej plynul postupne. Avšak, ten koniec by som možno nejako viac rozvinula, dala si viac na tom záležať. Aj napriek tomu dávam plné hodnotenie, pretože sa mi to naozaj páčilo.

ardeas
26.10.2019 3 z 5

Dobrý námet, ale súhlasím naninkou, nejako to rýchlo odpinkala autorka a aj ked sa mi páčilo to celkom sladké pojatie, chýbala mi taká drsna stránka veci. Trosku to zavanalo ružovým videním, inak fajn oddychovka :))

nani_nka
07.09.2019 4 z 5

Začalo to erotickým flirtovaním na internete, až kým nezistili, že ona je študentka a on nový riaditeľ školy. Príbeh to bol dobrý, zaujímavý, ľahko sa čítal, avšak všetko tak neskutočne rýchlo ubiehalo. Podľa môjho názoru sa autorka mohla viac venovať rozvíjaniu ich vzťahu na začiatku, keďže nechápem ako z takých erotických správ obaja vedeli, že toto je ich osudová láska.

TerezaMondeková
31.08.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala popisem a byla jsem zvědavá, ale teď... mám ji přečtenou a jsem trochu zklamaná. Líbí se mi hlavní myšlenka na příběh. Je to zajímavé. Studentka a ředitel. Ale nevím, prostě mi přišlo, že autorka mohla věnovat tomu příběhu víc. Něco mi přišlo odfláknuté a nesmyslné, něco zase skvěle vymyšlené a úžasně napsané. Mám smíšené pocity.
Ale zase musím říct, že kniha nebyla zbytečně dlouhá, nic se zbytečně neprotahovalo, všechno šlo rovnou k věci. A hlavní zvrat v knize... zase nešťastná shoda, nebo spíš zákeřná osoba. Ale moc se mi líbil epilog. Je to takové oddychové, jednoduché, nenáročné čtení, ale znovu se k téhle knize asi vracet nebudu.

havrmoni
28.04.2019 3 z 5

Líbilo se mi to ne, že ne. Jenže tak pohnutá minulost obou si zasloužíví víc, víc propracovanosti a detailů a víc stránek. A možná potrestané zlo??? Co si budem povídat, jsou to většinou nereálné pohádky a k tomu patří, že dobro vítězí nad zlem. Tady je odbyto tím, že se v podstatě sami dostali do potíží ( ti zlí). Trochu zvráceně mi chybí ta konfrontace, pocit zadostiučinění. :)

Kiwicatko
21.04.2019 3 z 5

Asi jsem cekala trosku vic rozpracovanou minulost Absint, nebo alespon castejsi zminky. U Forda jsem teda cekala taky vetsi podrobnosti.
Nebo alespon nejakou delsi a vetsi zapletku s Masonem.
Nabeh dobrej, ale pak to spisovatelka poslala do kopru.

lusitta05
02.04.2019 3 z 5

Táto ma sklamala, nemalo to taký spád, ani vtip.

Mellisek
08.02.2019 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, čekala jsem trochu jiný typ knihy - tím myslím prostředí, ale o to mě mile překvapila originalita. Trochu mě zklamala ta pauza mezi A. a K. , ale rychle se to četlo- lehké čtení taková oddechovka. Scény nejsou vulgární a dobře psané za mě opravdu 4z5 =)

veveronka
27.01.2019 4 z 5

Kniha mě pobavila a přečetla jsem ji na jeden zátah

Sjuzz
28.11.2018 5 z 5

Čo sa mi na tomto štýle kníh páči najviac (okrem iného????) je, že vždy končí happy end-om.
Príbeh popretkávaný situáciami, ktoré dnes v živote zažije každý - krivda, klamstvo, smútok a samozrejme láska.
Nechýbajú ani zloduchovia v podobe pomstychtivej sesternice, ktorú no konci dohnala karma????????‍♀️
Páčil sa mi charakter hlavnej postavy Halston, ktorá napriek otrasnému detstvu dokázala byť skvelou ženou a nič ju nedokázalo zlomiť....až na neho...Kerouac-a. .

Evka3814
02.10.2018 5 z 5

No za mě rozhodně super oddychové čtení. Zhltla jsem to na jeden zátah,akorát jsem čekala že to bude ostřejší(ale to neva,jelikož se ro četlo samo;))

jani.ruzicko
07.09.2018 4 z 5

Bylo to... hm...? Jsem trošku na vážkách, jak hodnotit.

Podle anotace jsem čekala asi trošku "drsnější" příběh, ale tohle bylo vlastně docela milé =)

Přišlo mi to ale všechno nějaké moc rychlé... Nic moc se nedělo, ale přesto se do sebe "zakoukali" a najednou uběhlo 5 let a konečně si k sobě najdou cestu... chybí mi něco MEZI. Komplikovaný vztah by šel určitě vykreslit lépe, tak snad příště =)

Jako oddechovka na jeden večer to ale bylo celkem příjemné =) A hlavně za tu čtivost dávám nakonec 4*

TTwigy
04.09.2018 4 z 5

Spojlery: Kniha mě bavila. Četla se sama, za den jsem jí měla přelouskanou. Ale co mě fakt štvalo, byla povaha Absint. Když se s ní chtěl chlap vyspat, tak byl špatný, protože nepočká a chce jen jedno...a když jí Kerouac odmítal, tak ho naháněla a štvalo jí, že s ní spát nechce....ano asi se tak chovala vzhledem k svému věku, ale i tam mě to tam vadilo..Navíc si myslím, že vzhledem k tomu co si Absint v dospívání prožila, mohla ji nechat trošku upustit páry v konfliktech se sestřenicí..já bych jí normálně natáhla a to nemám za sebou to co ona :D..

LilliBell
30.08.2018 5 z 5

Krasna kniha.. nedala sa odlozit a na konci mi bolo luto, ze uz koniec..

simona5843
21.08.2018 3 z 5

Tak toto bolo u mňa mierne sklamanie.Dokonalá ilúzia je síce desne kliše a takých príbehov bolo aj bude ale to mi je fuk.Absint je však úplne iná kniha.Počas čítania som mala pocit akoby to chcela autorka rýchlo napísať nech už ma pokoj a môže začať písať iný príbeh.Postavy a ich charaktery opísala len okrajovo aby sme čo to o nich vedeli,takto som si tento príbeh nepredstavovala a som sklamaná. Nebolo to zlé,knihu som nemohla vôbec pustiť z ruky ale na druhej strane ani nič úžasne.

anishta
21.08.2018 4 z 5

Čekala jsem, že to bude trošku skandálnější, ale nejsem zklamaná. Příběh přirozeně plynul, žádná hluchá místa. Navíc kniha nebyla přeplněná zbytečně podrobně vylíčenými erotickými scénami. Příjemný příběh o komplikovanějším vztahu.

-Sinéad-
20.08.2018 5 z 5

Krásná romantická kniha přečtená za pár dní.

Damienronnie
18.08.2018 5 z 5

Prečítaná za pár hodín .

keiko33
17.08.2018 5 z 5

Rychle a intenzivne. Precitane za par hodin. Kniha vas nepusti, kym ju nedocitate, lebo chcete vediet ako to skonci, aj ked je hned jasne ako. Jedine co by som knihe vytkla, je rychly a trochu sladsi koniec, no na dojme z knihy to neubralo. No a este musim vyzdvyhnut taktny opis sexualnych scen a nadavok, kedze pri podobnych knihach to byva prehnane a mne osobne to kazi dojem z knihy. Takze ak hladate zhavu jednohubku, tak tu ju mate.

Lenka9419
16.08.2018

Dokonale. za jeden den precitana kniha. Uzasny dej, ziadne zbytocne reci. Nemohla som ju proste odlozit kedze kazda jedna strana bola zaujimava. Necakala som vobec takyto dej a bolo to perfektne. A tu sesteernicu by som zabila :D Po dlhom case jedna z naaj knih.