A přece nezemřeš

A přece nezemřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328004/bmid_a-prece-nezemres-X08-328004.jpg 4 551 88

Jack Reacher série

Nad náhodou musíš vítězit, jinak tě zabije To všechno se seběhlo čirou náhodou. Jack Reacher náhodou pomohl mladé ženě, která s náručí plnou šatů z čistírny klopýtla na ulici. Chvíli nato už sedí oba se spoutanýma rukama v dodávce a jsou odváženi neznámo kam. Náhodou je unesená žena nejen agentka FBI, ale i dcera náčelníka generálního štábu americké armády a neteř prezidenta USA. A rozhodně ne náhodou si právě ji vybral předák neonacistické militantní organizace jako rukojmí k dosažení svých vyděračských požadavků na americké vládě – spolu s jadernou střelou, které se už zmocnil. Jenže náhodou Jack Reacher je bývalý důstojník vojenské policie, ověšený medailemi za udatnost, muž, který umí zabíjet i zapálenou cigaretou, jeden z nejlepších střelců, jací se kdy v USA narodili. Náhodou to Borken neví. Když se to dozví, je už pozdě – Reacher se rozhodl zasáhnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

Die Trying , 1998

pepa4081
29.06.2016 3 z 5

Velmi napínavé a velmi akční. Tak akční, že mě to až chvílemi ubíjelo. A velmi těžko uvěřitelné. Jiné knihy tohoto autora se mi líbily víc - doporučuji Únos. Uspokojivé.

konicekbily
24.06.2016 3 z 5

Thriller s množstvím neřešitelných situací, které jsou pro hlavního hrdinu snadnou záležitostí.

Lolila
20.06.2016 4 z 5

Druhá kniha takisto napínavá, bola som zvedavá ako to všetko dopadne. Reacher všetko zvládne:-), ale mala som pocit, že mu dlho trvalo kým konečne začal konať. Možno to bolo podrobným popisom "všetkého", čo dej dosť natiahlo a niektoré akcie boli trochu pritiahnuté za vlasy. Nedávalo mi zmysel, prečo niektorí konajú tak ako konali. Jatka sa mi zdali akčnejšie, viac Rambovské:-), ale skúsim ďalšiu časť.

gad
22.05.2016 4 z 5

Neohrožený, nekompromisní a nerozbitný Jack Reacher se zcela náhodou nachomýtne k únosu agnetky FBI Holly Johnsonové. Kupodivu není hned zabit, ale spolu s obětí odvezen na základnu únosců. Pomalu a jistě si dává jednotlivé úlomky do širších souvislostí a rozkrývá tak obraz, který se mu pranic nelíbí. Vidí, že pomoci se jen tak nedočkají a tak se rozhodne jednat na vlastní tvrdou pěst. Naštěstí pohádky končívají většinou dobře, takže žádný strach, Jack to zvládne i tentokrát.
I přes některé nesrovnalosti (proč Jacka nezabili jako mnohé jiné), až přespříliš podrobný popis krajiny, materiálu staveb, rychlosti kulek (jako bych před sebou viděl hotový scénář k filmu), tak i vysvětlování politických vztahů mezi různými armádními a vládními složkami (ale to prostě k tomuto žánru patří) je tato kniha velice čtivá. Přesto, že tušíte, jak vše dopadne, chcete to vidět černé na bílém. I tak se na konci dočkáte překvapení. Příjemná oddychovka. Myslím, že si přečtu i další reacherovky.

"V Americe je to lepší než kdekoliv jinde. Vím to, protože jsem cestoval všude po světě. Jinde je to horší. Mnohem horší. V Americe je v nepořádku spousta věcí, ale všude jinde je jich v nepořádku ještě mnohem víc. Měli byste se nad tím zamyslet." Tak tohle si mohl autor odpustit...

Brekus150
11.05.2016 5 z 5

Dobra kniha. Pačl sa mi. Ako aj ostatne o Jackovi

3DD!3
20.04.2016 4 z 5

Reacher kontra neonacisti. Child už zde stanovuje většinu svých trademarků, zatím chybí kartáček, ale objevují se hodiny v hlavě. Unesená agentka FBI je kus i s nohou v sádře a haluzácká náhoda semele i našeho starého známého. Je tam pár logických kopanců, týkajících se nezabití Reachera během první hodiny po únosu, ale nic co by se nadalo přežít... ehm. Fajn zábava, kde je ještě cítit čerstvost hlavního charakteru. Hororová sekvence s prolézáním tunelu patří k vrcholům knihy. Málem jsem se o něj bál.

alzbeta4340
06.02.2016 4 z 5

Tuhle volnou sérii o Reacherovi čtu napřeskáčku, takže už mám s čím srovnávat. Je to takový slušný průměr, některé díly jsou trochu horší, některé o dost lepší. Četlo se to dobře, akční oddechovka, navíc já oceňuji knihy, kde se o hlavního hrdinu nemusím bát - vždy přežije. Hurá.

AnnaCZ
03.01.2016 3 z 5

Když se čtenář občas povznese nad někdy téměř nadpřirozenými schopnostmi hlavního hrdiny, tak dobrá knížka (lepší než první díl), takže se určitě pustím i do dalších ;-)

Dinosaur
19.11.2015 5 z 5

(10/10) Napínavější a asi ještě chytlavější než první díl. Jen ti záporáci mi občas přišli tak trochu přiblblí a nevím, proč Reachera prostě nezlikvidovali dokud to šlo :) Zároveň ale onu Reacherovu schopnost dostat ze všeho beru tak nějak jako součást žánru a protože mi to dojem z knihy nijak zvlášť nezkazilo, nebudu ubírat ani na hodnocení.

pidalka777
17.09.2015 5 z 5

Velice napínavé a taky čtivé Reacher je prostě borec.

renefer
20.08.2015 2 z 5

Velký machr Reacher. Neustálé komentáře, že v takové situaci byl, ba i v horší, že kdyby chtěl, tak už osvobodil všechny okolo... Nepochopila jsem, proč byl tedy neustále zajatý a několikrát málem zastřelený. Snad jediné co se mi na této knize líbilo, byl popis cesty vystřeleného náboje, s tím jsem se opravdu ještě nesetkala :)

Moniks
07.06.2015 3 z 5

Nevím nějak jsem ji odložila z nešla me vůbec dočíst.

olle3
30.01.2015 4 z 5

Trošku mě vadilo, že byl Reacher přes půl knihy spoutaný a nemohl se tak moc projevit, ale jinak standard.

HonzaT
23.12.2014 5 z 5

Moje druhá od Childa a musím říct, že byla lepší než-li Jatka. Akčnější. Těším se na třetí díl: Varovný signál. Líbilo se mi zde popisy, zbraní, míření, rychlosti kulek a fyziky kolem ní. Jack !Jack! JACK!

mi-380
09.12.2014 4 z 5

Reacher tentokrát potřebuje k přežití hodně štěstí a několik ukecaných padouchů, kteří rádi vysvětlují své plány (místo aby ho rychle zlikvidovali). Díky spádu, napětí a sympatické hlavní postavě ale musím dát i přes všechny ty náhody 70 % (126 hodnotících je aktuálně na 88 %).

Alex732
19.11.2014 3 z 5

Jako v prvním díle po Bondovsku svalí nějakou kolegyni a pak zmizí. Prostě Jack! Pozitivně vnímám, že už to nevypráví sám velký Jack, ale jestli bude ve třetím díle ještě drsnější, tak už ho číst asi nebudu.

1amu
05.08.2014 1 z 5

Byť je Jack Reacher můj velký oblíbenec, tuto knihu považuji za nejslabší z celé utěšené série. Začátek ještě dobrý, ale pak to jde prudce z kopce a finální fáze je již bohužel pouze groteska.
A uplynuly 4 roky od tohoto komentáře. Ani teď v dubnu roku 2018 nic k lepšímu nelze dodat. Musím dodat, že je velice zajímavé - přečíst si komentáře všech "nás z houfu", kteří jinak Reachera žerou .

mira.k
02.01.2014 5 z 5

Oddechovka. Dobře se čte a na nic si nehraje.

MartinH
10.09.2013 5 z 5

Parádní knížka, jedna z lepších Reacherů.

Herodes
18.08.2013 4 z 5

Poprvé jsem si četl o Jacku Reachovi, trochu jako 007, ale proč ne. Taková pohodová kniha, časem se k ní vrátím.

únosy

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha A přece nezemřeš je v