A nakonec Vánoce

A nakonec Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271159/bmid_a-nakonec-vanoce-KzL-271159.jpg 3 122 37

Tři nové příběhy zasadil Petr Šabach do města v americkém státě Massachusetts, které dobře zná, protože zde žije jeho syn a vnoučata. V atmosféře Halloweenu a Vánoc prožívá svá drobná dobrodružství dvojka sehraných kluků, vypravěč Damián a frajer Robinson, kteří stihnou pohřbít mravence i prožít první milostná vzplanutí. Zkušený autor bestsellerů Hovno hoří a Občanský průkaz nám tak připomíná, že svěží vnímání světa nemusí být přímo závislé na věku člověka. Klukovský pohled je možné si uchovat.... celý text

Heřmis
01.03.2018 3 z 5

Skutečně útlá knížečka na jedno posezení, ale povídky mě mile překvapily. Taková odpočinkovka.

Iki1
13.02.2018 3 z 5

U Petra Šabacha je důležitý jazyk, kterým píše, jeho obraty, spád řeči, tempo. Po přečtení si vybavuji svůj tehdejší život, všechny dětský lumpárny, první zamilovanost. Až si říkám, že takhle to popsat bych snad svedl taky. Ale to bych určitě nesvedl. Vypravěč Šabach ze mě nebude. Chybí mi ta lehkost, odpich, příjemně příznivý konec…

bekule
05.01.2018 2 z 5

Tři příliš kratičké a hodně Nešabachovské povídky. Vzhledem k tomu že vánoční je jen jedna povídka budu hledat do výzvy jinou vánoční knížku .

LilKure
15.08.2017 3 z 5

Perfektní na jednu delší jízdu vlakem. Neunaví mozek a potěší srdce.

vlkcz
08.02.2017 3 z 5

Příjemná jednohubka, i když na to, aby se člověk stihl víc identifikovat s hrdiny, jsou povídečky příliš krátké a bez pointy, spíš jako koláž jednotlivých drobných příhod.
Ale pokud bych měl něco doporučit budoucím čtenářům tohoto dílka; nemějte velká očekávání, je to trochu jako když si v hospodě poručíte pivo, a když si při něm uděláte žízeň a chcete druhé, tak vám řeknou, že došlo.

laepus
12.01.2017 4 z 5

Za mě rozhodně jo. Dokonce mě až mrzí, že to nebylo o trochu delší. Možná to pro někoho bude odvážné přirovnání, ale mám rád knihy jako Bylo nás pět nebo Mikulášovy patálie. A z obou tady je to hlavní - pohled malého kluka na svět okolo.

Veve131
12.11.2016 4 z 5

Zaujal mě obal knihy. Malá knížečka k odpolední kávě. Pobaví a neurazí.

DádazPrahy
19.10.2016 2 z 5

Tři příběhy z knížečky Petra Šabacha se tentokrát odehrávají v Americe.
Přiznám se, že příhody a pocity, které zažívá americký kluk při oslavách Halloweenu a během předvánočního období, mě nedokázaly příliš zaujmout. Ne, že by maličká knížka nestála za přečtení, ale mnohem víc mě oslovily Šabachovy knížky z domácího prostředí.

1.kopretina
22.07.2016

Nelíbilo. Zdá se mi, že už autor vystřílel prach. Jeho předešlé knihy nasadily laťku a tato se na ni dívá hoooodně zespodu.

saruse
03.07.2016 4 z 5

Kdybych už neměla titul v Knižní výzvě "přečteno za jeden den", toto bych si tam hned načetla. Svěží čtení, mám ráda příběhy vyprávěné z pohledu dětí, formát vhodný jako drobný dárek někomu, obsah vhodný jako osvěžující přečtení snad každému. Opravdu milé. :-)

krnoha
30.05.2016 5 z 5

Příhody kluků na prahu puberty v prostředí amerického maloměsta. Zdá se, že autor je mistr češtiny, podle toho, jak líčí americké reálie jakoby očima amerických kluků, a při tom živou dětskou češtinou, do které hodně citlivě naroubuje pár amerikanismů. Vyprávění je velmi laskavé, plné legrace a poezie. I přes ten dětský kolorit je to čtení pro mámy a táty, děti by tomu nerozuměly.

medialstar
05.02.2016 3 z 5

Malá knížka, která zaujme křiklavým provedením. Jednohubka na pár minut, u které jsem se dobře bavila. Vtipné, leč opravdu velmi krátké.

babyboar
31.01.2016 3 z 5

Neurazí, pobaví, nenadchne.

magnolia
16.01.2016 3 z 5

Taková mrňavá knížečka, hezky vypadající vánoční dárek. S obsahem, bohužel, nejsem nadšená, i když je to zase P. Šabach a jeho typické vypravování. V povídkách vystupují asi reální dětští hrdinové (autorova vnoučata - podle jmen), žijící v prostředí amerického maloměsta. Vypravěčem je Damián, který chodí do školy, má sestry a ADHD, kamarádí s přemoudřelým Robinsonem a komentuje všední i sváteční dny šabachovsko-klukovským pohledem. Kluci jsou asi stejní všude na světě a ráda si o nich cokoli zajímavého přečtu, jenže zde přítomný americký způsob života mi není vůbec blízký, a to mi kazilo celé čtení. Raději bych něco z českého prostředí.

johanvzdechli
13.01.2016

Nemám nic proti této knize, ale také nic pro ní.

AdélkaÁďa
02.01.2016 5 z 5

Knížečka mě v první řadě zaujala svým designem, který je mezi těmi tunami knih, co nás v dnešní době obklopuje jedinečný! A proto jsem neváhala a knížku si jako suvenýr z Písku dovezla. Není to žádné složité čtení, jde o kratičké příběhy, vyprávěné z dětského pohledu, u kterých se zasměje každý. Za mě super!

jacqueline
25.11.2015

Malá milá knížečka pro radost.
Není v ní nic závratného, ale krásný svět dětskýma očima.
Neurazila, potěšila.