9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486450/bmid_9-listopad-91N-486450.jpeg 4 1505 383

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

Terectioncandy1
18.07.2023 3 z 5

kdybych měla hodnotit poslední třetinu knížky, dala bych 4*, ale z hlediska celku musím dát bohužel jen 3*, což je v mém případě u Colleen docela málo Námět byl originální a zajímavý, ale to zpracování mi prostě nějak nesedlo.

TaLu
13.07.2023 5 z 5

Dramatické a přesto něžné, volné tempo a přesto strhující.
Příběh mladých lidí, netradičně seznámených, nesoucích si břemena minulosti, na které chtějí alespoň jednou za rok zapomenout.
Opravdu jsem jim přála, aby to všechno vybojovali.
Svěží, neokoukaná zápletka.
Autorčiny knihy čtu velmi ráda. Jsem vděčná, že si díky ní můžu vychutnat romantiku i v mém věku, protože rozhodně nejde jen o ni. Jde o život. Jenže možná žijeme právě proto, abychom se naučili milovat, abychom se to naučili správně. Četla jsem a usmívala se, potvrdila se mi "moje" věta:"Láska JE ROZHODNUTÍ a život je dar."

blebuska
13.07.2023 5 z 5

Další super kniha od C. H., ideální na letní dovolenou. Vřele doporučuji, četla se sama

TinaBookBlog
12.07.2023 4 z 5

Nenáročné, romantické čtení se zajímavým nápadem, bez spádu. Takto bych asi knihu shrnula.

Fallon a Ben se setkávají 1x za rok a mimo tento jeden den spolu nejsou v kontaktu. Jo, to je zajímavé stejně tak, jako jejich setkání. I když každý den setkání je v něčem jiný, dozvíte se něco nového a budete jim neuvěřitelně fandit, čtete víceméně to stejné. Když přišla na řadu zápletka, hned jsem věděla v čem je háček, tudíž mě její rozuzlení vůbec nepřekvapilo. Samozřejmě jsem ale opět doufala, že vše dobře dopadne.

Přečetla jsem to jedním dechem? Ano. Užila jsem si knihu? Ano. Dostavil se wow efekt? Ne. Doporučila bych knihu? Ano.

Alaglesia
07.07.2023 4 z 5

Hlavní téma je role oběti a viníka, které je zasazeno do romantického příběhu. Ben a Fallon se seznámí 9. listopadu a slíbí si, že se takto budou setkávat jednou za rok, po dobu pěti let. Když po té době spolu budou chtít být, zůstanou spolu. Příběh postupně poodkrývá propletený osud obou hrdinů a jejich první "náhodné" setkání.
Opět hezké a oddechové čtení. Myslím si, že v reálném životě by řešení a závěr nebyl tak přímočarý a jednoduchý.

mina_harker
04.07.2023 3 z 5

Slabší počin autorky, zajímavé to začíná být až v poslední čtvrtině.

Boogi
03.07.2023 5 z 5

Colleen nikdy nezklame. Tuhle knížku jsem přečetla přímo raketovým tempem. V poslední zhruba čtvrtině přišel zvrat, díky kterému se konec vůbec nedal předpokládat. Postavy byly naprosto úžasné a naštěstí taky čím byli starší, tím víc rozumu měli. Toto bude zřejmě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Fortuna7
27.06.2023 2 z 5

Pro mě celkem velké zklamání.
1. cca 50 stran jsem si říkala, že to je vážně dobré. Zajímavé postavy, skvělý nápad a zábavné dialogy. Jenže to bylo jenom na začátku, protože skoro celý zbytek knihy mi přišlo, že děj se nijak neposouval a do čtení jsem se musela šíleně nutit... No a ke konci sice přišel celkem zajímavý zvrat, ale zase jsem si říkala, že to není (oproti ostatním knihám Colleen Hoover) moc originální.

Sixtinka144
21.06.2023 5 z 5

Ach, jak já tuto autorku zbožňuji. Všechny knihy, které jsem od ní četla, mají nějaký přesah, který se mi vryje do paměti. Píše opravdu silné příběhy, a tento není výjimkou. Hlavní hrdinové se vídají jen jednou za rok, to je opravdu originální námět na knihu. Extrémně mě bavilo, jak je kniha rozdělena do šesti částí, a každý rok můžeme pozorovat, jak se hlavní hrdinové posouvají. A i když je to lehce nerealistické, líbí se mi, že se autorka držela u země a neudělala z toho klasickou, bláznivou romanci. Co se týká konce, vůbec jsem ho nečekala. Říkala jsem si, že tady autorka nenasadila žádné "drsné" téma, jako ve většině svých knih, ale zmílila jsem se. Není ani jedna věc, kterou bych příběhu mohla vytknout, a už se těším na další autorčiny knihy, které na mě čekají. Rozhodně doporučuji.

Zuzanka45
16.06.2023 5 z 5

Nepopsatelný příběh. Vůbec jsem netušila, jak se hlavní hrdinové propojí s minulostí. Už od začátku, jsem si říkala, že tato kniha nemůže skončit jinak než happyendem, ale to co přišlo, jsem nečekala a přesně to je v knihách od Colleen skvělé!

JaAnička
06.06.2023 4 z 5

"Nechci být tvůj první Fallon. Chci být tvůj poslední."

Další z řady emocemi nabité série romanticko-pohádkových knih, během jejichž čtení brečíte, aniž pořádně tušíte proč (je to jejich vytrvalostí, oddaností nebo nereálnou přesto přenádhernou nadějí?) Přesto ale chcete víc a víc a brečíte a křičíte do knihy, že celá dohoda byla nepraktická a z realistického hlediska neproveditelná hloupost, že se postavy (hlavně tedy Fallon) chovají hloupě, že další setkání už musí být tím posledním, že to přece nemůže vyvinout přesně tak, jak očekáváte ... a přesto, když to skončí, chcete nějaký skutečný dovětek dalších a dalších 9. listopadů.

Kniha je opět velmi čtivá a svižná, ale rozhodně si nemyslím, že je to, to nejlepší, co Colleen kdy napsala. Přesto nemůžu upírat kvality tohoto pohádkového a krásného díla.

LenkaMacak
25.05.2023 3 z 5

Na začátku jsem měla takové tušení stran zápletky a to se do puntíku vyplnilo. Čtivá kniha, ale za mě spíše slabší z děl Colleen. 3.5/5*

adelazelenkova
14.05.2023 4 z 5

9. listopad řadím mezi ty slabší knihy od autorky. Příběh byl na mě až moc nereálný, pohádkový a bylo hned jasné, jaký bude závěr. I tak se ale knížka čte velmi rychle, styl Colleen je prostě čtivý. Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům.

veriszv
12.05.2023 3 z 5

Colleen Hoover píše neskutečně svižně a čtivě, takže knihu neodložíte. Navíc umí napsat opravdu krásnou romantiku.
Nicméně i tak mi to úplně nesedlo. Postavy se občas chovaly trochu nelogicky a celé to bylo strašně moc pohádkově neuvěřitelné.
Na mě zkrátka až příliš naivní, ale pokud máte na něco takového náladu, tak proč ne

Elis299
04.05.2023 5 z 5

Samozřejmě zase dokonalá kniha. Miluju jak spisovatelka poukazuje na to.. jak jen kvůli jizvám může člověk ztratit všechnu sebedůvěru a sebelásku.
Ale zároveň jak ji jen díky jednomu člověku může zase najít a připadat si díky němu krásná.

Kniha je skvělá

Annannas
03.05.2023 3 z 5

Moc mě četní nenadchlo, takové překombinované.

Nik Tureckova
25.04.2023 5 z 5

Právě jsem knihu na 329. straně zaklapla a nedá mi to se k ní nevyjádřit ihned po přečtení, protože - nerada to přiznávám - možná bych ji s odstupem času zhodnotila jinak. Jak níže píší někteří uživatelé, jde sice o nereálný příběh dvou mladistvých lidí, avšak veškeré pocity, které jsem s Fallon i Benem zažívala...jakoby reálné byly.
Stejně jako Fallon občas postrádám sebedůvěru, miluju fiktivní romance a někdy mi trvá déle připustit si svou chybu. S Benem pak sdílím své nadšení pro psaní, jeho lehkovážnost i fakt, že taky beznadějně věřím, že někdy dva lidi spojí osud. A právě možná všechny ty malé i velké detaily, které jsem s postavami i příběhem sdílela, vedou k tomu, abych knize dala pět hvězdiček. I přes všechny absurdity, nejasnosti a kýče mě kniha zasáhla pěstí přímo na solár a jsem vděčná, že jsem si za čtyřiadvacet hodin mohla vychutnat další knihu od Colleen, která mě opět rozplakala.

michaelaaa5
24.04.2023 3 z 5

Romantický a nereálný příběh dvou mladistvých lidí, kniha vhodná spíše pro mladší čtenářky. Jako oddechovka mezi thrillery a detektivky to ale nebylo špatné.

Ráčkajda
21.04.2023 5 z 5

Já to vidím jako krásnou kýčovitou pohádku pro náctileté, tudíž nejsem cílová skupina.... přesto jsem knihu zhltla za dva dny a slza taky ukápla. Přesně to jsem potřebovala po detektivkách a thrillerech.

Pettato
15.04.2023 3 z 5

Pohnutý příběh, ve kterém je každým rokem 9.listopad dnem, kdy se protínají cesty a osudy obou hrdinů. Příběh je střídavě psán z pohledu Bena i Fallon, což vnáší do děje náhled a myšlenky obou.
Jizvy má každý z nás. Některé jsou hned na očích a jiné skryté, ale zranění na duši zanechávají všechny...
Nejsem úplně cílová skupina, ale kniha je čtivá, jak je u autorky zvykem.