9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1540 1540

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

muchomurka
28.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Hrozně moc jsem potřebovala něco přečíst. Úplný absťák jsem měla, jak mi teď nešlo číst knížky rychle. Tak jsem sáhla na jistotu. Colleen Hoover prostě umí psát.
Tohle byla jízda, úplná emocionální smršť. Bylo to čtivé, ale říkala jsem si, že tentokrát Colleen hlavním hrdinům naložila opravdu hodně.
Líbil se mi nápad a i to, jak ho autorka vytěžila. Hodně jsem si užívala vtípků, které díky zápletce potkávat se jednou za rok, autorka do knížky dala.
Co se týče hlavní hrdinky, tak jsem si říkala konečně nějaká, která není slepice. Trošku se to pokazilo, když pak Bena opustila ve fakt blbé chvíli, i když si to logicky ospravedlnila. Od toho se mi to četlo hůř, ale pořád jsem otáčela stránku za stránkou. A za ten konec, tak za ten moc děkuji. Asi bych jiný nerozdýchala.

lidunka1
27.08.2022 4 z 5

Dobře napsané a pár myšlenek opravdu skvostných. "Pravá láska nám pomáhá stát se nejlepší verzi sebe sama." Takovou jiskřivou lásku, která jde čím dál víc do hloubky by si asi přál zažít každý.

podko_lenka
27.08.2022 5 z 5

Na romány moc nejsem, ale na dovolenou jsem chtěla četbu trochu odlehčit.
I když mě nejprve zklamalo, že jsou tak mladí a bude to tedy nejspíš román pro teenagery, brzy jsem pochopila, že je to podstatné, protože v tomhle věku se člověk poznává a citově formuje.
Do druhého setkání jsem se smála, od třetího jsem to probrečela. Nedokázala jsem ji odložit a během dne ji dočetla. I když pro mě byla zápletka zbytečná a překombinovaná. Kdyby nebyla, odnesla bych si z té čistoty lásky ještě silnější emoci.
Přesto si ode mě zasluhuje plný počet hvězd. Moje první knížka od autorky a rozhodně ne poslední.

Ocásek
25.08.2022 5 z 5

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak víte, že knížky od Colleen naprosto miluju a 9. listopad nebude výjimkou.
Knížku jsem hltala hned od první kapitoly, což také není u Colleen nic neobvyklého. Zamilovala jsem si Fallon i Bena a prožívala jejich příběh spolu s nimi. Brečela jsem, smála jsem se, trpěla jsem, ale neskutečně jsem si to užívala - prostě ždímačka emocí jako vždycky.
Zápletka byla opět originální a neskutečně promyšlená. Setkávat se jednou ročně (právě devátého listopadu) po dobu pěti let a mezitím spolu nijak nekomunikovat - to mě tak nadchlo, ale nebyla by to Colleen kdyby si pro nás nepřipravila jeden zvrat za druhým.
Říkám to u každé knížky od autorky, ale tohle prostě chcete číst! 9. listopad pro mě není tou top (to stále zůstává To nejlepší v nás), ale rozhodně patří mezi ty lepší knížky od Colleen.

tina18
23.08.2022

Přečetla jsem to asi za 2 dny. Kniha se čte opravdu dobře, ale trošku mě mrzí, že se autorka zabývá pouze kategorií náctiletých. Ráda bych si od ní přečetla více knížek kde by hrdinové byli třeba 25+. U této knihy jsem si i pobrečela chvilkami a konec mě celkem překvapil. Doporučuji spíše pro teenagery.
****

jasmína
23.08.2022 5 z 5

Přečteno za jeden večer až do 1.h.ráno.

Ač nejsem dávno už mladinká, její knihy se mi na odreagování čtou skvěle.....

Sice v reálu bych jejich vztah 1x za rok nedala, ale to už nechám na fantazii jiných čtenářů....

mekkejla
22.08.2022 4 z 5

Colleen ty slaďárny prostě umí no. Přiznám se, že jsem měla nejednou slzy na krajíčku. Příběh byl kolikrát dost přitažený za vlasy, hrdinové až nechutně úžasní, náhody a propletence velmi nepravděpodobné, ale vem to čert - kvůli tvrdé realitě se taková kniha nečte.

Vivetkav
20.08.2022 3 z 5

Opět čtivá kniha .. zajímavé téma, ale nepatří mezi top od této autorky

petrarka72
17.08.2022 3 z 5

Ve svém žánru nepochybně nadprůměr, emocionální nálož - i když se člověk snaží být nad věcí, kombinace zjizvených duší a mladé variace na Příští rok ve stejnou dobu ho dostane. Nicméně zdařilý cliffhanger ve dvou třetinách, který všechen ten cukrkandl posouvá do jiné roviny (ve dvě ráno mi připadal geniální), zničí uspěchaný konec.

lost.in.books
16.08.2022 5 z 5

Další kniha od Colleen, která byla opět peckovní a nemohla jsem se od ní odtrhnout! Jak to ta Colleen jen dělá? Všechny knihy, které jsem od ní zatím četla byly opravdu famózní.
___
Příběh si mě získal ihned od první stránky. Tolik emocí v jedné knize, poutavý styl psaní a nespočet nepředvídatelných momentů. Na knihách této autorky se mi vždy líbí, že obsahuje nejen romantickou linku, ale vážnější téma, které nutí čtenáře se nad tématem více zamyslet a mít po dočtení nespočet myšlenek.
___
Postavy opět famózní, skvěle vykreslené charaktery a opět se za nimi skrýval tragický osud, který se jako v každé dobré knize vysvětlí. Závěr opět nečekaný, škoda jen že jsem knihu měla z knihovny, jinak bych určitě po lepících sáhla, protože zajímavých myšlenek zde bylo mnoho. Nechápu, jak to autorka dělá s těmi emocemi, které umí úplně perfektně přenést na čtenáře a on pak celý příběh prožívá naplno s postavami. Hned mám chuť se pustit do další autorčiny knihy, protože vždy vím, že to bude další pozitivní čtenářský zážitek, který ve mně zanechá mnoho myšlenek. Pokud je to ještě někdo kdo od Colleen nic nečetl, tak děláte velkou chybu! ️

katynka78
14.08.2022 4 z 5

Collen Hooverová je pro mě letos druhou výzvou v plnění mého osobního rozhodnutí, že u velmi věhlasných jmen zkusím aspoň jedno dílko.
Navíc drží prvotinu v tom, že jsem ji měla jako první eknihu, co jsem přečetla v mobilu v ReadEra. Nejsem zastánce eknih a čteček, ale jsou situace, kdy se hodí mít nějakou knihu v ezáloze. A to 9. listopad byl.
Autorka umí chytit, opravdu umí velmi dobře psát, že mě přitáhla během prvních stran a já četla a četla. V jejím romantickém příběhu je ukryto tolik nádherných myšlenek, co mě hladily po duši, co přinášely úsměv na tvář a zároveň i smutek z osudu hlavních hrdinů.
Je to romantika, ve skutečnosti si nemyslím, že by to šlo a hlavně že by šlo některé věci plně odpustit a pochopit, jak autorka líčí, ale mě se líbilo tomu věřit. Bylo to úžasné.
Plno emocí, plno bolestných zvratů a tolik kroků vedle, které vedly k tragédiím, smutku a nedorozumění.
Ale jako každá správná romantika, tak i tady se vše vyřeší, vysvětlí a konec není smutný.
To je dobře, to by tak mělo být.
Děkuju Colleen za krásný příběh a nejvíc mě dostala věta:"
Aby si dokázal popsat vraždu, tak nemusíš být vrahem. Myslíš si, že Stephena Kinga v dětství taky pronásledoval klaun, když o tom napsal knihu? Určitě ne, takže se neboj napsat romanci dle své fantazie.
(není to přesný citát, je to spíše napsáno tak, jak jsem si to ve svém srdci zapamatovala:-)).

Rozhodně doporučuji, ale počítejte s tím, že je to o pravdě pocitů zasazených tak trochu do pohádkového obalu.

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Tohle byla jedna z nejvíc dechberoucích knih v mém životě. Poskytla tolik námětů k zamyšlení. Byla tak bolavá a zároveň plná naděje. Skvostná. Obohacující. Pro mě příliš krátká. Ani 500 stran autorčiných myšlenek na papíře by mi nestačilo - miluju tu knihu!
Po dočtení se mi honila hlavou spousta myšlenek. Pokaždé si říkám, jak to ta Colleen dělá? Takhle psát snad umí jen ona. Mně se u knih žádného jiného autora ještě nezastavilo srdce… Tolik zvratů a bolesti a naděje… Nemám slov. Tohle nejde popsat, to si musíte na těch stránkách sami prožít. Tahle kniha vám zlomí srdce a o několik okamžiků později vám ho zhojí

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Vynikající, zamotané, na konci romantické rozuzlení

AnnaBa
11.08.2022 5 z 5

Další kniha od Colleen, kterou jsem si zamilovala a asi tomu nebude v budoucnu jinak.

SvetlanaHonzova
09.08.2022 5 z 5

První část knihy mi přišla jako totální trapná kniha, ale pak skvělé, vlastně jako vždycky od této autorky!

Satan-démon
08.08.2022 5 z 5

Wow! Jde to popsat jedním slovem. Tohle jsem nečekala. Kniha úžasná a rozhodně doporučuji přečíst.

Simmminek
04.08.2022 5 z 5

Tento komentář bude krátký. Svět potřebuje více Bentonů Jamesů Kesslerů!!! Nádherný příběh o tom, jak by měla vypadat láska a polibky z pravé lásky. :-)

Zama
04.08.2022 5 z 5

Moje oblíbená Colleen.
Jak jsem viděla že vyšla další kniha, okamžitě jsem hnala do knihkupectví.
Kniha přečtena během 2 dnů!
Úžasný příběh! Občas jsem byla i dojata. Ze začátku jsem měla divný pocit z Bena. To se mi potvrdilo, ale i tak mile překvapení na konci!
Líbilo se mi jak je pohled z jedné a druhé strany. ️
Colleen miluju! Určitě doporučuji, kniha stojí za zakoupení.

kacenacte
03.08.2022 5 z 5

Další knížka od Colleen a další knížka na seznam těch nejlepších co jsem četla. No fakt! Postavy jsem si rychle zamilovala, protože ty charaktery...to je něco. Celá psychologická cesta Fallon je pecka a autorka to napsala vážně dobře. Líbí se mi i ten nápad setkávání se jednou za rok a i to, jak to vlastně v knížce vzniklo. Bála jsem se, že to bude nepřirozené a divné, ale tak to vůbec nebylo. Celkově se to četlo extra rychle, ale musela jsem ji vždy na chvilku odložit, abych to stihla zpracovávat. To čtení bylo tak zvláštně emotivní. Působí to uvěřitelně a opravdově. Miluju ty menší zvraty tam a wow ohledně toho velkého zvratu. Sakra jsem to nečekala. Každopádně ten mě možná malinko zklamal v tom, že nebyl až tak nutný - postačilo by mi i kdyby ta knížka byla pouhou romantikou - ale ve výsledku mi došlo, proč je to napsané právě takhle a dává to smysl. Během té knížky mi také došly lepíky, což značí jediné - spoustu krásných a zajímavých myšlenek. No a nakonec téhle recenze bych Vám chtěla říct, ať neváháte a přečtěte si tuhle knížku (nebo nějakou jinou od Colleen, věřím že nebudete litovat). A listopad se blíží, takže si to můžete udělat i tematické!

Kory98
03.08.2022 5 z 5

Můj druhý román od Coleen, který mě opět příjemně zaujal a ze závěru jsem si docela "sedla na zadek", protože takovou zápletku jsem naprosto nečekala. Bezva kniha na dovolenou, u které nemusíte přemýšlet. Přiznám se, že jsem příběh brala jako fikci a tak se mi i jako takový dobře četl, protože v reálu by byl asi trochu přitažený za vlasy. Ale i tak se mi líbil.